Mám 18 a som v 3.mesiaci....

Príspevok v téme: Mám 18 a som v 3.mesiaci....
ayvi

Ahojte, mala som 18 pred 2 týždňami, ešte nemám dorobenú školu (som zrovna pred maturou) a zistila som, že som tehotná.
Neviem, ako to mám povedať doma. Mala som veľké plány, nemám prácu a rodičia majú obaja univerzity, myslím si, že ma vyhodia z domu. Neviem ako sa starať o dieťa a na interupciu už ísť nemôžem (ani by som to asi nedokázala).
Nechcem počúvať, ako som si mala dávať pozor (brala som HAK-správne). Chcela by som počuť, kto má skúsenosti, ako ste sa s tým vyrovnali, veľmi sa bojím...

ayvi

Zdravíčko, no bola som tej škole a odmietli mi dať individuálne takže neviem ako to budem riešiť, že vraj "materstvo neni prekážka" lenže kde nechám malé tak to už je dosť otázne...

nicextra

Ja si ťa vážim, už len preto, že interupciu odmietaš to máš odomňa velikánske plus:)Myslím si, že rodičia aj keď budú zo začiatku nahnevaný, časom ich to prejde a hnev ich určite opustí, keď uvidia, ako sa na nich usmieva ich roztomilé vnúčatko:) Ak by si sa hocikedy potrebovala ,,vykecať" možeš mi napísať na nicextra@azet.sk veľmi rada ťa vypočujem( prečítam si):))

Nela41

Ja mám 19 a mám pocit, že práve teraz sa vo mne rodí nový život. Viem, znie to čudne, ale stalo sa čo sa nemalo a je pravdepodobné, že tiež budem mama.

panča

vsetko v skole je vecou dohody, aj Individualny ucebny plan. Urcite to pojde aj od pol roka -ak si pred maturoi, kazdy en v skole sa ti bude ratat (opakovanie uciva). Od pol roka ti ho urcite schvalia, pretoze mas na to naozaj vazny dovod -porod a starostlivost o dieta. Hlavne sa snaz rychlo zbierat znamky, lebo k pisomnym maturitam Ta pustia normalne, ale na ustne (v maji) musis mat ukonceny rocnik
PS: necitala som ine prispevky, len podla temy usudzujm, ze ides maturovat tento skolsky rok. A Ak b si aj nahodou vsetko nepostihala, poziadas o rozlozenie rocnika. Len bacha -na tie jarne (pisomne) musis ist, potom mas narok na 3 terminy ustnych. DRZ SA

rysavazabka

Mne to je hrozne luto.Precitala som si viac prispevkov... ale presne viem ako sa citis.Ja nechcem byt zla alebo neprejna najviac by som chcela aby vam to vydrzalo ale uprimne ja si myslim ze vam to nevydrzi.A uvidis ze tak ako to prejde ju tak aj teba.Neviem odkial si ale najdi si nove aktiviity.Zacni chodit na paaarty , bav sa... nehladaj vztah .. ked pride cas ten si ta najde .. a koniec koncov sa ti mozno vrati z USA :)

Veronika_27

Ayvi, mám pocit, že ten IP je možné podať len na celý školský rok, nie len na časť roka, zisti si to priamo v škole :)
Ale ako píše Magy, neviem čo obnáša tehotenstvo ale asi to bude dosť stresujúce stíhať aj vyšetrenia aj školu, dobiehať domáce úlohy, stíhať na písomky, takto budeš mať svoj čas oddychovať aj učiť sa ked to bude tebe vyhovovať, ja som nemala žiadne domáce úlohy, len mi povedali, aby som si získavala priebežne poznámky od spolužiakov a bola k danému termínu pripravená na preskúšanie, myslím že to bolo 4-ročne... samozrejme, že som musela zvládnuť všetky predmety naraz za jeden týždeň, no myslím si, že stresu by si bola vystavená aj v škole medzi spolužiakmi, ktorí by ťa možno ohovárali a tebe by to neprospelo byť v takom prostredí, možno by si časom chcela chodiť do školy menej a menej :) premysli si to poriadne, je to tvoje rozhodnutie