Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romanka

Evcca
Dnes mi je fajn. Zrazu mi všetko dochádza. Viem, že na každý problém existuje riešenie, tak prečo sa tak trápiť???? Len si vedieť usporiadať živoť. Nie je to jednoduché ale treba pozitívne myslieť. Nie všetko závisí od toho ako človek vyzerá alebo akú má postavu. Sú ľudia, ktorí majú nejaké to kilo navyše a sú šťasní hoci nevyzerajú ako filmové hviezdy. Tešia sa z rodiny, blízkych, maličkostí počas dňa a to napĺňa ich život. Chcem začať chodiť do fitka. Pohyb je úžasný. Zbaviť sa nervozity, a hlavne sa do ničoho nenútiť. Len si všetko vychutnávať.... Už viem kedy má prepadá ppp. Už rozumiem tomu čo cítim. Čo ma deprimuje, hnevá, čo mi naháňa strach, z čoho som nešťastná, smutná... Budem za všetkým hľadať riešenie a nie schovávať sa za ppp. To nikam nevedie. Dnes sa teším do práce. Na ľudí, ktorých mám rada, ktorým dôverujem, na kávu ktorú si rada vychutnám...
Hm... ale ma to dnes chytilo.. čo????
Prajem všetkým krásny deň!!! A dostatok energie, síl a odhodlania. Pá

evcca

romanka, viem, ze to zvladnes.mozno ti to teraz pripada neprekonatelne, ale uvidis, ako tym preplavas, len to nechaj plynut a mysli ako ti to pomoze.
baby, bojujme, ma to fakt zmysel, toto vsetko krasne som predtym nevnimala, lebo som bola zaslepena ppp.

stanocka

Ahojte dievčatá.
Píšem kvôli dvom veciam: jednak sa chcem ešte raz poďakovať všetkým Vám, ktoré ste mi už vyplnili dotazník a jednak chcem poprosiť tie ostatné tiež o vyplnenie dotazníka. Študujem psychológiu a robím diplomovku o PPP. Dotazník nie je dlhý, netýka sa priamo PPP a nemám problém rešpektovať anonymitu. Takže ak sa tu nájde ďalšia ochotná osôbka trpiaca PPP (môže byť aj vyliečená), ozvite sa mi na stanocka@gmail.com a ja Vám prepošlem dotazník.
A vlasne ešte tretia vec: chcem Vám povedať, že všetkým Vám, ktoré bojujete strašne fandím a verím, že ozaj zvíťazíte.
Stanka

coky77

cauko prosim vas vy ste len tak isli tej psychologicke alebo vas tam poslala doktorka,,a mate to aj v karte napisane ze tam chodite,,,,,a aky je asi priebeh ked tam dojdete prvy raz?

romanka

Cauko evcca
Mám rodosť, že to všetko zvládaš. Aj ja sa mám lepšie. Nie je to na výbornú, ale tých dobrých dní je o trochu viac. Hlavne sa mi to začína urovnávať v hlave. V stredu idem ku tej psychiatričke. Poviem ti mám strach a normálne váham, či ísť. Však vieš, aké mám skúseností... A ešte to hlúpe odporúčanie... neviem ako to zvládnem. Bojím sa prístupu, pochopenia ale hlavne, že sa nebudem vedieť dosť dobre vyjadriť. Psychologička ma už nejaký čas pozná, vie ako žijem, aké mám problémy doma, v detstve, v puberte, v práci... Ale teraz znova všetko hovoriť od začiatku... neviem či tam pôjdem...

alti

...v jednej pesnicke tusim Helenka Vondrackova spieva "...kdyz zabloudis, tak zavolej...". Ked mame pocit zabludenia, skusme niekomu zavolat, porozpravat sa, kto ma smer aspon ako-tak jasny :o) Pekny vecer, babulky

m.

Ahoj, Alti. Mala som nejakú krízu, dnes je už lepšie a pokračujem ďalej. Ja som na 100% rozhodnutá, že PPP nechcem! To, že mám občas krízu nie o tom, že chcem znova schudnúť, je to u mňa o tom, že strácam silu a som z toho všetkého už unavená. Mňa už netrápi, že nemám tých mojich vysnívaných 40kg. Je to blbosť. Už sú pre mňa dôležitejšie veci, také, po ktorých túžim. S jedlom to nemá nič spoločné, so životom. Chcem, aby nastala zmena v mojom živote. Ale tomuto vďačím svojej psychologičke. Ona mi ukázala, ako mi anorexia ničí život,že mi neprínaša nič pekné, príjemné.... A ja už skutočno chcem žiť inak. Toto je prežívanie zo dňa na deň, je to kolotoč.

jaja

ahojteee :)mala som akcny vikend,tak som sem nestihla skocit a teraz pracujem na skolskych povinnostiach...drzte sa:)

evcca

ahojte, vratila som sa z ostravy zo zrazu so spoluziackami, bolo super, zvladla som ist s nimi na veceru, kecali sme a citila som sa fajn. dufam, ze ma to opat posilni na dalsi boj.
romanka, ako?