Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

alti

Ahoj dievcata,
uzite si prijemny vikend, niekde slnecny a niekde s jarnym dazdom :o). Vzdy moze byt fajn, zalezi to na nas, tak sa usmejte :o)))

evcca

kyblik, tie pocity okolo schovavania jedla v skrini a vsade mozno poznam, je to velmi vycerpavajuce. neviem, ci som to dobre pochopila, ale robis to viac menej len kvoli tomu, ze rodicia ta viac kontroluju, chces takto protestovat?
neblbni, mas na viac-tym myslim, ze mas na to, aby si bola slobodna a netyrala seba, len kvoli zvysenej staroslivosti rodicov, asi to myslia v dobrom, ale napachaju aj tak tym vela skod, ved vies. drzim ti palce.

kyblik

evcci niesom asi v pohode takej akej by som chcela byt (co je tiez relativne) totizto rodicia ma zacali znova kontrolovat a tak som nabehla znova na klamanie a skryvanie si jedla v skrinkach co neznasam ale donutilo ma to:(
neviem kedy sa odvazim s tym nieco robit ale toto ma strasne nastvalo taka nesloboda
len tolko :) ale citam vas stale a evi, pred tebou klobuk dole naozaj:)

zuzicka, myslim ze je bezpredmetne ked ti tu napisu kolko a co zjest ked to ajtak nezjes, prvotne je zbavit sa toho strachu z jedla a az potom (podla mna) ist na to kolko a co, lebo ajtak si myslim ze ked ti napiseme co a kolko jest tak to neuskutocnis;)

jaja

dobry vecer vospolok :))ja som mala posledne dni hrozne hekticke a pritom som bola total bez energie...ani som pravidelne nejedla :(dnes som si kupila v cajovni harmonizujuci cajik a zajtra sa chystam do prirody,tak snad sa to zlepsi....ahoj evcca,romanka a ostatne slecny :)drzte sa :)

zuzicka1989

Ahojte..uz dlho trpim anorexiou a bulimiou..najprv som mala bulimiu a teraz uz len anorexiu..skoncila som az na vianoce na psychiatrii,teraz sa liecim chodim aj ku psychologicke..no nic mi nepomaha..ja uz neviem co mam robit!neviem ako mam spravne jest ani kolko mam jest z jedla mam neuveritelny strach...neviete mi poradit ze v akych davkach a co by som mala jest?taky jedalnicek nejaky pri lieceni anorexie,tak aby som sa az tak nebala to ho jedla..chcem sa z toho dostat..vopred dakujem

kyblik

ja vas tiez sledujem len tiez radsej neprispievam...(len ked mi prihara ako predvcerom) :))
ale paci sa mi ked vidim ze sa niekomu dari, drzim palceky:)