Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

zuzicka1989

kyblik:no asi mas pravdu!ja by som sa tiez neodhodlala ist ku psychologicke sama,ale vies pred vianocami som z tych mojich hladoviek dlhych,odpadla a dostala som sa nestastnou nahodou na psychiatriu kde som stravila vianoce,bola som tam 3dni no uplne mi to stacilo..no a potom som si musela vybavit psychologa,lebo nasi ma donutili.ale som rada ze tam chodim uplne je to super zena a velmi mii pomaha..a ty uz ako dlho tym trpis?

m.

Ahojte, babky. Čo vám pomáha proti výčitkám? Ani som sa neprejedla, ja to nechápem:-( Normálne sa mi chce plakať:(

kyblik

vies ono sa to tazko posudzuje cloveku ktory este je v tom ze ci sa da z toho dostat alebo nie, ja by som z mojho pohladu tiez povedala ze nie ale davam na rady od tych co su uz za vodou:) takze to co ti maminka povedala je blbost vsimaj tu napr ludi ktori su uz vylieceni z PPP:)
niektore baby tu maju prikladovy jedalnicek tak sa mozes inspirovat:) a aspon kusok z toho ich skusat spravidelnit:) sice mne sa to lahko hovori ja mam 4 "oblasti "ktore lrn strcim do ust:(
ja nechodim k odbornikovi ziadnemu zatial som sa neodhodlala, resp. vzdy len som zohnala cislo a potom som sa zlakla a stiahla, no ale urcite sa to da ked...ked clovek ide za tym so vsetkymi desiatimi:)

zuzicka1989

KYBLIK:som z vychodneho slovenska..no od januara chodim ku psychologovi..no stale nic..chapes cez tyzden nejem nic,lebo som na intraku a potom cez vikend ked som doma sa prejedam a avraciam..no a tak to ide dookola..no asi uz taky druhy tyzden sa snazim nieco jest a zvyknut si na pravidelnu stravu.no je to fakt tazke,vkuse mam chut sa prejest a ist vracat!je to az take nutkanie...co asi sa neda ani ovladat..mozno toto bude prvy vikend co vydrzim nevracat..ale sama neviem ci to dokazem...ja som myslela ze sa neda z toho uplne dostat ,lebo som pocula rozne nazory,hlavne moju mamu ktora bola3tyzdne na psychiatrii minuleho roku kvoli ppp..mala bulimiu a potom anorexiu...to iste co ja..no a ona stale tvrdi,ze sa z toho neda dostat..ona este ani teraz z toho nie je vonku...
a mne ta psychologicka porradila ze mam si skusit vyhladat nejaky jedalnicek pri lieceni anorexie..no nic som nenasla..a ty ako sa dlho uz z toho liecis?
keby som mohla tak vratit cas spät v zivote by som s dietami nezacala!!!!!!!

kyblik

evci, ano v podstate kvoli tomu pretoze ked ma nekontroluju tak si dam napr suchar ale ked ma teraz zacali tak je tam aj viac stresov a klamstava:( tym ze si musim skryvat tie suchare a zaroven vlacit do izby nieco co si tiez musim skryt, takze robimm vacsiu skodu nez keby ma nechali "tak":(

zuzicka odkial si? ano uplne ta rozumiem ...a uz si vyhladala nejakeho odbornika? hmm da sa z toho upne dostat je tu zopar prikladov ktore su uplne vonku:)

zuzicka1989

kyblik:ahoj,no mozno mas pravdu..len viem ze uz nechcem ist az na to dno na ktorom som bola.no som zufala,lebo sa bojim jedla a neviem ze kedy som najedena kedy somhladna...no skusam to uplne po malych porciach,uz nechcem zit s ppp.uz som si dost preto vytrpela...chcem bojovat,ale niekedy aninemam sil bojovat..a mam chut sa vykaslat na vstko..ozaj da sa vobec z toho dostat?

evcca

fakultka v Ba, psychiatricka nemocnica Pezinok, urcite prijmaju aj cez vikend.
romanka, super- sest dni je nadherne, len tak dalej.

zuzka52

prosim vas kde mozem v bratislave vyhladat pomoc,mam bulimiu,ale uz v extremne zlom stadiu... prosim pomoc!..co najskor!

romana

Dobré ráno všetkým dievčatám! a možno aj chlapcom!
Evvca nie sú to tabletky presne na predmen. syndróm. Skôr povedala, že v prípade ked budem cítiť nepokoj, nervozitu, mať slabú chvíľku, alebo strch, že to už nezvládnem, tak to mám užiť. Neberiem to pravidelne. A ako som spomínala, mala som jeden taký moment a fakt to zabralo. Asi tak do pol hodiny som sa cítila kľudnejšia, možno trochu oťapenejšia, ale to mi nevadí. Hlavne že sa neprejem a nevraciam.
Dnes je šiesty dobrý deň. Aspoň myslím, že bude. Zvláštne je, že už ani tak na jedlo nemyslím. Asi sa mi to konečne urovnalo v hlave a dochádza mi, že takáto cesta nikam nevedie. Pomohlo mi hlavne poznanie dôvodu, prečo to robím. No dlho mi to trvalo, kým som na to prišla. Cítim sa omnoho slobodnejšia. Ani to neviem presne vyjadriť. A tiež, začínam byť na seba trošku hrdá. A to ma motivuje...ten dobrý pocit zo seba samej. Chcem sa proste cítiť dobre a budem robiť všetko preto, aby to tak bolo. Jednoducho sa šplhám z toho von a už sa nechcem pustiť naspäť dolu. Za žiadnu cenu. Držím sa ako kliešť, lebo viem koľko síl by ma stála znova cesta nahor. Radšej nech stojím na mieste ako padám...
No najvyšší čas začať niečo robiť, variť, nakúpiť a toľko mám žehlenia... Ach jáj.. Ale nevadí, ak sa mi nebude chcieť, proste to nechám tak. Všetci predsa majú ruky a ak náhodou niečo potrebujú dokážu si prežehliť. Myslím tým dcéru a aj muža.
Tak príjemný deň! Určite sa ešte ozvem.