Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romanka

m.
Povedz jej ako to cítiš. Už len tým, že tam prídeš, spolupracuješ. Nevadí ak máš teraz zlé obdobie. Určite ťa pochopí.
Čo sa týka toho menzesu, ja mám podobný problém ako ty. Prsia akoby som dojčila, boky oblejšie než inokedy, celá akási guľatejšia. Jednoducho to musíš prijať s tým, že je to len krátkodobé. Veď predsa vieš, že to pominie. Je to len dočasné. Ja sa snažím cez to preniesť, hoci niekedy je to ťažké. Ale hľadám v tom niečo pozitívne. Napríklad mám radosť, že menzes vôbec mám. Mala som obdobie, že som mala len 3 krát za rok. A to nebolo vôbec dobré a strašne zle som sa aj cítila. Ozaj, veď nabraté prsia sú pekné. Aspoň mne sa to páči. Sú pevnejšie, ženskejšie, sexi... a to je pekné...

m.

Evcca, viem, že je normálne, že sa pred menzesom zadržiava voda, že sú prsia naliate, že je celé telo naliate ( u mňa áno), ja sa s tým len neviem zmieriť. Ani s tými prsiami. Nedalo by sa to telo odvodniť? :-( Zajtra idem ku psychiatričke, normálne sa k nej takáto hanbím ísť. A vôbec som mesiac od poslednej návštevy nedokázala písať jedálníček, nedalo sa to, bolo to trašne chaotické, uplakané, čo jej mám povedať? Nechcem, aby to brala, že nespolupracujem. Chystám sa na liečbu, ale nechcem to tu moc rozoberať, neviem, kto to tu môže čítať. Jedine, že by ste mi vymysleli novú prezývku, takú, v ktorej nebude figurovať moje meno.
Romanka, hrozne Ti fandím a držím palce.

romana

Ahojte!
Aj ja som bola včera v akejsi depke. Možno je za tým to upršané počasie. S tým vyzliekaním som na tom podobne. Vždy rozmýšľam ako asi vyzerám a hambím sa. V práci nám poskytujú masáže chrbta, bola som asi 2 krát. Možno keby to bola žena.. ale mladý chalan. Bol to pre mňa skôr stres ako relax.
Včera ma zas prepadali myšlienky ako vyzerám. Nie len postava, ale trápi ma aj pleť, zuby... Preto asi tá depka. Pleť mám síce problémvatickú, ale nie je to také najhoršie a zúbky trochu krivé a z toho mám tiež veľký problém. Tak túžim byť so sebou spokojná a pritom hľadám na sebe stále nové chyby. Viem. Choré... Za tou krásou sa skrýva túžba po pozornosti a pochopení... Teším sa ku psychologičke. Musím to s ňou prebrať. Určite ma navedie na tú správnu cestu. Veľmi mi pomáha, musím uznať. Dievčatá neváhajte vyhľadať pomoc. Nájdite v sebe to odhodlanie. Psycholog je ten ktorý vám najlepšie porozumie. Nikto sa s vami lepšie nestotožní, lebo nemôže tušiť čo prežívate. Ja to viem podľa seba, manžela...
Ktosi tu raz napísal, že nikto sa vami nebude zaoberať dlhšie ako päť minút. Je to fakt. Tú silu musí človek nájsť v sebe. Ja som stále čakala, že niekto ma z toho vytiehne. Omyl. Len ja sama to musím urobiť, a hlavne chcieť.
Prajem príjemný deň!

evcca

m., prave aj ja bojujem s tym naliatim a placlivostou,mne ale trvalo kym som zistila, ze je to u mna pravidlom pred menstruaciou.
zuzicka, v pezinku som bola sest tyzdnov, odisla som na reverz. ziadna liecba ti nepomoze pokial ty nebudes chciet, ja som na to prisla az tam. mne pomahol psycholog a psychiater, az vtedy som zacala chciet ja. a to fakt zacal ten skutocny boj.

zuzicka1989

evvca:takze to poznas...je to fakt zacarovany kruh..stale dookola..lenze ja som na intraku vobec nejedla nic,,dlhy cas..a cez vikend som sa prejedala..no a teraz sa snazim na intraku aspon nieco,ale doma vies ked vidim to vsetko jedlo..tak ma to zrazu fascinuje...je to tazke odolat tomu vsetkemu..a ty si dlho bola v pezinku?pomohlo ti to?ja som tam mala ist tiez,ale ja by som to neprezila byt zavreta3mesiace niekde...ako si to tam zvladla,ja by som aj tak asi potom ako sa poznam keby prisla domov znova by som nic nejedla,lebo by som nebola zmierena s tym ako som pribrala..

evcca

m., vyplac sa, je to nahromadeny stres, zla energia, alebo si len tak zakric do vankusa z plneho hrdla.
zuzicka, bola som presne ako ty, na intraku som sa tvarila, ze jem zdravo a vikendy doma boly zracie orgie. je to tazke, len sa nikam neponahlaj a uc sa trpezlivosti. mna moje pady naucili viac ako liecenia v pezinku a vsetky mudre rady. vies, ani ja som neverila, ze sa da z toho dostat, ale niektore baby z tohto fora to dokazali, takze je to realne.
drzim ti paste, mozno by si sa tym jedalnickom mohla inspirovat v teme nehambim sa za to, co som zjedla, ale len tymi hodnovernymi- dost tazke, ale srdiecko ti napovie, neposluchaj tu ohavu ppp v sebe. mas to asi tazke, ked aj tvoja mamina ma ppp, hlavne sa s nou neporovnavaj.
kyblik, myslim na teba, ja ti verim....