Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

zuzicka1989
Teším sa solu s tebou a gratuľujem k úspešnej maturite. Nemusíš sa hambiť, patrí to všetko k tomu, keď budeš staršia, budeš na to rada spomínať. Ver mi! Držkaj sa. Ja sa mám fajn. Konečne mi svitlo na lepšie časy. Život je krásny, len ho treba vnímať inak. Baví ma zdravo sa stravovať, zacvičiť si, nebyť náladová, nervózna a stále nespokojná. Aj môj muž akosi na to nabehol a teraz nám to dobre klape. Tak som konečne spokojná.
Ozaj! Upravila sa mi pleť, mám dobré vlasy a myslím, že konečne aj tá hrozná zápcha ustupuje... tak to som ani nedúfala. Mám ju totiž od detstva.
Držkaj sa! Je ti smutno, viem, že sa tie 4 roky skončili, ale myslí na nový krjší začiatok niečoho nového. O tom je život.

zuzicka1989

ahojte!!musim sa vam pochvalit..uz mam po mature a hadjte?zmaturovala som na same1!!este stale tomu nemozem uverit
!!!!viete aka som stastna!!!!
vcera som bola na chate..na ozvenach sme boli s triedou posledny krat spolu...hmm..ako to len ubehli tie 4roky..joj a mala som tam depku fest som tam revala..rano ked som sa zobudila cele oci spuchnute..a neviem ani co som porazpravala,lebo sme pili...jooj ide mi teraz hlava prasknut!!!!fest sa hanbim za ten vcerajsok!!
romanka:ozval sa mi aj ten chalan,co som neverila ze mi este zavola..a dnes bol po mna na chate:-DDtak celkom v pohode..dufam,ze to znova nedokaslem..a ty ako?

romana

Ahojky!
Babky moje ja žasnem. Dnes ráno som prišla z nočnej, ani som nešla spať. Manžela na brigáde a ja makám doma. Umyla som všetky okná, prezliekla periny, poprala, povešala vonku /je tam fajn, tak mi to pekne schne už tretia práčka/, povysávala, poumývala podlahy, upratala si v skrini, umyla trúbu, platňu, mikrovlnku, trochu som prestavila nábytok, umyla wc, kúpelňu... Ja fakt neviem, kde beriem tú energiu. Mám radosť,ako tu mám pekne čisto. Teraz si uvarím čajík a budem sa len tak vaľkať na gauči, trochu podriemem. Môj muž je úžasný, celkom nám to teraz klape. Bože toľko šťastia naraz!!!!!
S tým pohrebom som sa už vyrovnala. Už na to nejak nemyslím. Neznášam pohreby, som chorá z toho 3 dni pred tým a ešte 3 dni potom. Je mi strašne ľúto tých pozostalých, keď vidím ich bolesť... potom stále na to myslím... je mi hrozne. Dúfam, že to nebude také tragické a nejako sa cez to prenesiem.
Evinka, skús nejaké vytamíny, bylinné výťažky, povzbudzovače rastlinného charakteru... Možno ti to trošku pomôže.

ich

misa
mamicky to maju s nami tazke...hlavne tie starostlive...
Ani ja by som tvojej dcere neverila, ze to koli babicke. A ak aj...tak s tym musi prestat....ona je ako abstinujuci alkoholik...skratka, na chudnutie nesmie ani pomyslet...ale ked uz raz zacne...tak...
Skus sa s nou porozpravat, ze ak mala babicku tak rada, tak nech sa na nu moze zhora pekne pozerat, nech vidi krastnu zdravu vnucku...
Alebo nech zacne chodit na psychoterapie ak nechodi....ludom to zvykne velmy pomoct

evcca

miska asi sa velmi trapis, no ja uz nechcem chudnut, som celkom spokojna, len ma trapi vycerpanost a neustala ospalost. uz to nezvladam.

miša

aj ja mam zlé obdobie už 2roky, od kedy moja staršia dcéra začala s ppp,už 2krát nám takmer umrela,vážila už len 29kg a žije len vdaka daktorom. bola na liečení aj pekne pribrala na 45kg ale potom zesa schudla na 34 a šla znova na to liečenie zas pribrala a slúbila že už nebude chudnúť ale v tom čase mi umrela mama-jej milovaná babka a odvtedy zas 5kg schudla.tvrdí síce že to koli babke ale ja jej moc neverím,viem že je za tím zas ppp. velmi sa o ňu bojím.

rybicka

romanka, uprimnu sustrast, drzim palce aby si toto smutne obdobie ustala najlepsie ako sa len da. Mne v priebehu minuleho roka zomrela kamaratka, bola to samovrazda, par hodin pred tym som s nou volala, nic nenaznacovala. Mala 26 a zostal po nej skolkarik... o par mesiacov na to zomrel pri autonehode kamarat, ktory sa ju pokusal ozivovat a ktory jej volal sanitku... bolo to strasne, on nemal este ani 25. Pozitivne na tomto celom strasnom nestasti je, ze nasa partia sa akoby viacej zrastla dokopy, viacej si na seba davame pozor a zda sa mi, ze kazdy z nas to teraz uz berie nie ako samozrejmost, ze mame jeden druheho. Nase telefonaty, maily a stretnutia sa vzdy koncia frazickou "a davaj si na seba pozor" Kamosov nam to uz nevrati, ale dalo nam to vela pozitivneho. Tak budem dufat ze aj u teba po tomto smutku pride zasa slniecko... Zasluzis si ho zato ako bojujes... Paaaa!!!

stellita

AHOJKY, PROSIM VAS, FAKT SA SNAZIM BOJOVAT, ALE MAM POCIT, ZE SI ASI NEVYBERAM SPRAVNU STRAVU, KED VELA KRAT ZLYHAM..CO ODBORNICI PRI BULIMII ODPORUCAJU PAPAT? ABY SOM NEMALA NUTKANIE VELA ZJEST A POTOM .. VED VIETE CO.. ?

spagh

romanka
no, smrt je sucast zivota a treba sa tesit, ze clovek, ktory odisiel je uz stastny, lebo mu je lepsie.. a raz sa isto vsetci stretneme.. takze sa este uvidite a urcite sa na teba starka aj krsny pozera a budu sa tesit, ked budes stastna, nie smutit.. drzim prst