Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

niekedy si myslím, že táto choroba sa asi vyskytuje len na juhu Slovenska. Ja by som tiež rada našla nejakú spriaznenú dušu... Škoda, že ste tak ďaleko. Mali by ste členku.

Palinnna

vau vau vau, evcca...mna napr. stale pritahuje pracovisko psychiatria, tam som chcela od detstva pracovat...:) no, nasim doma sa to veru nie velmi pozdavalo, ale ja sa nahnevam a zacnem studovat medicinu, ktovie...

Palinnna

Nasrata 0, zvladnes to!!!! urcite ano...ja momentalne nejdem na liecenie...ale ked budem pocitovat nieco neriesitelne, tak urcite pojdem, resp. ked ma este raz chyti amok vracania, co uz kategoricky odmietam...vela stastia, ja verim, ze sa rano zobudis, a zivot budes mat pevne chyteny za pacesy!!!

Palinnna

evcca, neviem si momentalne spomenut na meno, mozno je to aj psychologicka, teraz som uz na pochybach, ona zalozila centrum, co je na Wilsonovom nabrezi, Buducnost...ja som tu nie casto, tak sa opat asi hlupo opytam, evcca, pracujes ako pani doktorka?

Nasrata 0

Ja tiež momentálne uvažujem o liečení. Ale ako vždy, nakoniec si to rozmyslím a uvážim, že to zvládnem sama. Mňa tento život už nebaví. Prečo práve ja? Prečo musí existovať táto zasratá choroba??? Je to vlastne choroba? Nie je to len náš/môj výmysel? Z nudy?

evcca

neviem, som na pochybach s tym jedlom, minule mi tu zuju povedala, ze by som mala pridat. kto vie objektivne poradit?
psychiater vravi, ze celkom ok, tak neviem.

Palinnna

ja som uz rozmyslala aj o moznosti oslovit jedneho odbornika, poznam jednu uzasnu psychiatricku, ktora sa roky venuje zavislostiam, sukromne som ju sice nenavstivila, ale je skvela...v Nitre sa napr. stretavaju anonymni alkoholici, gambleri a ppp sa tam este neriesi, viem len, ze maju v tomto centre priestory...alebo by to bolo lepsie bez odbornika?

romana

podľ tvojho jedálnička, myslím že sa stravuješ lepšie ako ja. Ješ dobre, zdravo... no nevidím síce množstvo. Ja by som tiež pohrdla tými klobáskami. Ja to nemusím, ani pred ppp som nemusela. Nemám rada dokonca ani dobošky, čokoládu, vôbec čokol. zákusky... Radšej niečo šľahačkové, smotanové, ovocné, sušienky, tyčinky...
Raz ako dieťa mi bolo hrozne zle z takej nugátovej čokolády. Doteraz nemôžem na ňu ani pozrieť... pfuuuuuj.