Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Forever
Tak to má byť. Nie je to o kilách a o postave, ale o tom, ako je nám dobre s tým druhým. Aj ja som dnes mala pekný deň s mužom. Nič výnimočné sme nerobili, ale bolo mi s ním hrozne dobre. Žiadna nervozita, išla z neho len láska. Moc ma to ovplyvňuje. Myslím jeho správanie. Dnes by mi dal aj modré z neba ako sa povie....
Všetkým želám veľa pohody a síl do nového týždňa. Držkajte sa!!!
Evka a teba zvlášť, nech už ťa ta únava konečne opustí.

ForEver?

ahojte..hm, konecne som prihlasena, po dlhom case:)co uz ma clovek robit, ze?
bola som s priatelom vo viedni, bolo super. totale kaprenie, pohodka. trosku mi zahrabavalo po skuske a uz naisto viem, ze SEM ho tahat nebudem, lebo na moju reakciu- zlatino, vikend s tebou a moja silueta v prdeli, mi povedal- tebe obcas dobre zajebava:) to bolo take mile na margo priatel a ppp.
ale je to super, ako ma celkom zbavuje mojich komplexov. nemusim sa pred nim hrat na superuzasnedokonaluperfekt zenu, stacim mu ja a ked nahodou tak superuzasnedokonaloperfekt vyzeram tak je neuveritelne nadseny. lebo to nema kazdy den, len tazko vynimocne:)

smilencry

ahojte. mam taky hnusny problem... zacalo sa to tak nevinne. ked mi bolo tazko, isiel som na wcko a proste som vyvratil svoj problem. potom som s tym uz ratal, a vedel som ze mozem jest kolko a coho chcem, lebo to aj tak vy... ale teraz je to strasne!!kazdy jeden den, vikendy aj 3-4 krat. bludny kruh z ktoreho niet uniku.. priatelstva rozpadnute, ale tvarim sa ze som okej.. vnutri revem, aby som sa z toho dostal, ale som v tom az po usi. neviete niekto co s tym?

romana

Mne najviac pomohol propolis. Tak malú lyžičku, môžeš dať aj do vody, sfarbí sa do biela. Alebo Cynarofit, kvapky.
Neviem, prečo máš problémy s trávením. Skús jesť pomaly a menšie porcie. Pred jedlom si daj tie kvapky, alebo propolis.

zuju

baby poradte mi nieco na travenie, cos a da kupit v lekarni s cim mate skusenosti, za tyzden som pribrala 1,5kg vsetko mi stoji v zaludku, cely tyzden mam krce. mala som este z Pezinka predpisany Cerucal, ale nemam teraz cestu k lekarovi. Dik

romana

zuzicka1989
Tá vychovávateľka je fakt super. Ani sa mi veriť nechce, že ešte existujú takí milí a dobrí ľudia, ktorí chcú pomôcť. Fakt super deň.
S tým opalovaním resp. spálením to nepreháňaj. Používaj vyšší ochranný faktor. Vieš predsa, že slniečko už nie je také zdravé ako kedysi. Koža si pamätá a na starosť by si mohla mať nejaké problémy. /pig. škvrny, znamienka, výrastky, alergiu, vrásky.../. Určite vieš o čom hovorím.
Ja som bola v solárku a tiež som bola na určitých miestach červenšia, čo ma dosť nahnevalo. Druhý krát budem opatrnejšia. Ale nepálilo ma to. Tak je to ok.
Ja som dnes sama. Poupratovala som si, spravila kávu a len tak sa vaľkám. Pozrela som film. Je mi trochu smutno. Muž je na akcii a dcéra išla hrať pin-pong ešte o jednej. Už aj pozerám, kde je tak dlho. Bola si len niečo zobrať zjesť a zas jej neni. Ale, nech behá. Je tam fajn. Počítam, že bude pršať.

vilaamalka

? 4x ci 2x - to je jedno - mna by len zaujimalo, ci ti to pomaha riesit si svoje komplexy (mozno si strasne skareda a ziaden chlap ta nechce... cha cha.. alebo ktovie..mozno frigidna heh...) .. ked tak urazas a zhadzujes druhych ludi.... to je ten tvoj typ obrany, ze? ... no ale dost ubohy... dam ti radu, pracuj radsej na sebe, lebo mas co robit a nezhadzuj tych, co su mozno lepsi ako ty...

zuzicka1989

ahojte!!romanka tak ako sa dari?dlhsie som tu nmame zajtra oslavu brtat má birmovku,tkze cely tyzden len upratujem...dnes pride starka so starkym a bratrancom z ruzomberka..
v utorok som mala narodeniny,no a hned z rana ma potesila sms od p.vychovavatelky,pretoze som vobec ani len netusila,ze vie ze mam vtedy narodeniny..no asom si povedala ze si dam taky veget po cely den,a tak som sa opalovala od11-16.00tak si asi vies predstavit ako som vyzerala!!cela spalena..no a vecer sme sli s babami opekat,no normalne som zjedla aj tu parkovu klobasu..som bola sama zo seba prekvapena aj so zeleninou a ciernym rozkom..az nejako vela..a stale priberam z toho ma fest nervy beru!!!!
no vo stvrtok ma uz az tak telo nepalilo a zase som to prehnala znova tak dlho som sa opalovala az som mala vecer teplotu,zle mi bolo,a cela som bola cervena ako paradajka ani kusok svetleho miesta!!!ledva som chodila,no v piatok som mala doucko z angliny to cestujem65km v autobuse to bolo o zivot!!!ani sediet ani sa opriet...no a z doucka som sla k p.vychovavtelke..ta ked ma videla...hned ze si mam ist dat sprchu dala mi nejaky olivovy olej,ze nech sa onatieram a som si lahla na chvilu no a som aj zaspala na1,5hodinky,potom sme kecali no a mi dala darcek k maturite aj narodkam take fest pekne pero,co svieti a tak..ze to uz na vysku budem mat:-DDtaka zlata bola,som jej vravela ze naco si robila starosti,ze pre mna je najväcsi darcek to ze ju mozem prist pozriet,vidiet ju..a tak sme sa postiskali..
potom som sa najedla,to bola este stastnejsia:-DD..a potom sme vecer kukali film,no a potom mi este natrela chrbat:-DDrano som vstala o 10.30to ma uz na stole cakal jogurt s 0%tuku..no apotom som citala vonku casopis,len mi stale opakovala nech som v tieni aby som sa este viac nespalila,medzitym mi nosila stale vodu,vitaminy...ked dovarila prisla ku mne,lebo medzitym uz isiel jej muz aj so synom do tatier,tak sme este pokecali..hlavne o tom gynekologovi ze tam musim ist,ze ona pojde aj so mnou..a tak...no a potom som sa naobedovala este sme kecali a potom somsa uz pobalila,vystiskali sme sa za vsetko som podakovala a sla na autobus..joj fest super den to bol:-DDno a akurat taky lejak sa spustil,vycha sa hned bala mi volala ze kde som ci sa mi nieco nestalo,ze jej mam hned zavolat ked pridem domov...no a ona mi hovorila nie ze vzdy chcela taku dceru ako som ja,no a ja som jej povedala dnes ze ona mi bola vzdy takou adoptivnou mamou,ale neviem ci to dobre pochopila..alebo ako..
no ale co ma nastvalo,ze ten chalan hoci vedel kedy mam narodeninymi ani nenapisalani nezavolal..az potom ma baby nahovorili aby som mu prezvonila,a tak hned volal,sme kecali a on ze ty mas dnes narodeniny vsak?a ja ze hej,no tak ze vsetko najlepsie..ale neviem ci by sa ozval,keby som mu eprezvonila!!!!