Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

Nasrata 0

Ja sa za to stále obviňujem. Jednoducho si myslím, že som k tomu prispela veľkým dielom svojou hlúposťou. Koľké roky som si to v sebe pestovala. Možno, keby som na to furt nemyslela, myslím chudnutie a takto "riešené" problémy, tak by som dnes bola úplne iná. Nie ako troska. Neznášam sa.

evcca

zuju, nic sa tam nezmenilo, ale cudujem sa, ze chces ist cez prazdniny, to je podla mna tam dost malo terapeutov a cez prazdniny sa ich hodne strieda a je taky prazdninovy rezim. minule tu niekto pisal o pk, tak som si to zapamatala, ze nic nove, vsetko po starom:-(
baby, ppp je biopsychosocialna porucha, takze z kazdeho rozka troska, nie len nasa viny, no boli-sme v tejto oblasti zranitelnejsie.

romana

vieš že ani nie. Myslím, že to ide z hlavy, spôsobe myslenia, prežitých situácii, nevydaných emócii... Možno aj v rodine, kde si vyrastala, spôsobe ako ťa učili povedať čo cítiš.... Je toho veľa. Nie je to len o chudnutí a kilách. Určite nie.

romana

babky, ja to už neriešim. To, že sa hanbím za ppp. Už som tu napísala o sebe tak veľa, že ten kto tu chodí si rýchlo spočíta koľko je 2+2. Ale na druhej strane, ten čo tu pravidelne chodí, myslím na toto fórum, určite preto, lebo má podobný problém a ho to zaujíma. Nemyslím, že by bol niekto natoľko zvedavý na oblasť, ktorá sa ho netýka. Tak čo? Nech vie. Je to choroba ako každá iná a nikto si ju z nás nevybral. Sme predsa bojovníčky a to je chválihodné. Koľko je žien alkoholičiek a všakovakých iných zavislých, ktorí ubližujú deťom, rodine. My ubližujeme v prvom rade sebe. Utápame sa v chmúrnych myšlienkach, depresiách, začarovanom kruhu. Dať si každý deň svoju "drogu" a vedieť koľko, ako sa s tým vysporiadať... to je asi najväčšie umenie zo všetkého.

Palinnna

Drzte sa!! Nasrata...neboj sa o tom hovorit, ked nie psychologicke, najdi si takeho cloveka, ktoremu budes doverovat...hovor mu to nahlas..vyrozpravaj sa z tych pocitov...teda mne to pomaha...vela stastia...lucim sa uz asi tretikrat, ja nemozem byt kompletna:)

evcca

tak jej to napis na papier a podaj. mne tiez dlho trvalo, kym som dokazala psychologovi povedat veci na rovinu, casto som si pripravila uvodne dve-tri vety a potom sa to uz sypalo ako vodopad.