Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

somtuzasa

romanka,

cau, aj ja sa tesim ze teraz mozem castejsie medzi vas zavitat a ze mam uz konecne co povedat k teme, lebo doteraz sa nebolo velmi s cim chvalit. Ale teraz uz abstinujem od soboty, to znamena 4. den a je mi zatial velmi super. Nemam zatial ziadne stavy, vyhu tu nemam a tak sa vobec nevazim, pokusam sa trosku viacej hybat, zacala som zasa trosku cvicit kalanetiku a drzim sa teraz delenej stravy, tu je to mozne lebo si varim sama. Takze mozno budem teraz prispievat aj do jedalnicka, mozno ako inspiracia.

Inak to je super, ze tvoja polovicka si trosku vstupila do svedomia. Teraz uz musim ist, drzim palce aby vysledky dobre dopadli a myslim ze naozaj sa nie je co cudovat, ze sa ti to sem-tam vrati, je to iste nuda a stres zaroven. Takze drzim palce a zasa sa ozvem.

evcca

romanka, drzim ti paste, myslim na teba, ked nieco budes vediet, tak daj vediet.
kyblik, ja som nervozna, ked neviem kolko vazim, to je ta moja neustala tuzba sa kontrolovat vo vahe, inak, ked som bola na dovolenke a nemala som sa kde vazit, tak to bol pokojnejsi zivot, lenze doma sama, to nejde...
a lubos tu nemoze byt stale:-(
dnes neverim, ze tuto chorobu niekedy porazim.

romana

somtuzasa
Ahojky!!!! Tak vitaj medzi bojovníčkami. Som rada, že si opäť začala bojovať.
Ja som na tom tak všelijak. Jeden deň ok, potom dva dni wc. Neteší ma to, ale je ťažké odolať, keď som tu stále zavretá, nemám prakticky čo robiť, chýba mi pohyb, ktorý teraz nemôžem... Je to ťažké. Dnes idem na kontrolu, dúfam, že výsledky budú ok. Držkaj mi palčeky, lebo v poslednom čase nemôžem ani spávať. Tým som predtým netrpela. Zobudím sa o tretej a som vyspatá. Niekedy sa neviem dočkať, kedy už bude svitať... Ani neviem, či sa teším naspäť do roboty. Moc sa mi nechce pravdu povediac. Najviac čo ma trápi, to je táto izolácia. Von len cez vychádzky, žiaden pohyb... Som už z toho frustrovaná. Je to už mesiac. Ale manžel je ako vymenený. Keď ma odviazli druhý krát do nemocnice, úplne sa otočil, je pozorný, pomaly ho nespoznávam. Asi sa naľakal. Každý deň chodil za mnou do nemocnice, kúpil by mi čo chcem na svete. Včera ma dokonca prichytil na wc a povedal, že sa mi ani nečuduje, že s tej nudy, by aj on stále jedol a potom by asi aj u neho nasledovalo wc. Viem, že ma to nejak neospravedlňuje, ale potešil ma svojím spôsobom. Zdalo sa mi, že mi konečne rozumie.
Somtuzasa, držkaj sa moja. A som rada, že tu budeš teraz častejšie. Možno mi dodáš stratený elán.

somtuzasa

caute baby,

konecne po dlhom case som zasa medzi vami a vyzera to tak, ze teraz uz budem moct castejsie. Mam uz novu pracu, stale v Rakusku, ale na inom mieste a pristup na net uz nie je ziaden problem. A mam este jednu novinku-povedala som si novy job - nova sanca a zacala som abstinovat. V Rakusku som uz urcite dobre vyse roka nemala jediny "cisty" den a teraz som uz od soboty ani raz nevracala a jem uplne normalne. Zacala som aj trosku cvicit, zatial len take kalaneticke cviky kratsiu zostavu ale budem pridavat postupne, nechcem sa hned na zaciatku presilit.

Romanka

to su teda trampoty, netusila som, ze ti je zdravotne az tak velmi zle. Budem na teba mysliet a drzat palce, aby to uz konecne skoncilo. Necudujem sa ti, ze si zasa do toho spadla, mozno keby si mala viacej opory od manzela tak by to bolo ine, ale takto mas len problemy a tazkosti a potrebujes nejak odreagovat....

Musim sa na dnes rozlucit, drzte mi palce a som rada ze som sa konecne nakopla, ani neviete ako!!!

kyblik_

evcci a neskusala si sa radsej merat? je to nielen ze menej "zavislackejsie" ale aj objektivnejsie nez vazenie sa
ja som bola posadnuta vazenim uz som to ale nezvladala sa kazde rano vazit a podla toho zavisel moj den ale teraz sa meriam a myslim ze to pozitivne vplyva na viacero veci:)

evcca

zuju, ma to nejaky konkretny dovod?
je mi na figu, nic sa mi nechce, ale obcas mam taketo blbe rana, ale nastastie vzdy to prejde. asi by som sa nemala vazit, ale neviem tomu odolat. akoby som to potrebovala kontrolovat.