Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

ahojte, ja mam za sebou spolocny obed s priatelovou rodinou, pomaly rozdychavam jedlo, bolo ho viac, ako by som ja jedla doma, ale snad to zvladnem. jedine, co mi vadije ten maly kusok torty, hoci bola skvelaaaaaaaa.

romana

niekedy strácam vieru, že sa dá nad tým vyhrať. Asi to v človeku ostáva na celý život. S tým sa nedá nič robiť. Len vyrovnať sa s tými pocitmi. To keby som vedela! To by som bola víťaz!

evcca

mna sa to drzi ako kliest, asi sa malo snazim, alebo ja neviem, co, ale nejde mi to, nemat strach z jedla a byt stastna vo svojom tele. je to smutne a moj priatel sa tak snazi mi pomoct,ale aj tak to nejde.

romana

Aj ja som bola v puberte a hlavne na strednej škole bacuľatejšia. Nejaké priame narážky som až tak nepocítila, ale videla som, že som iná, odlišná ako väčšina a to ma hrozne trápilo. Vtedy som tak hrozne chcela schudnúť, ale čím viac som sa snažila nejesť, tým viac som priberala. Zažila som jo-jo efekt na vlastnej koži. Až postupom času som sa vrátila do normálu a tým aj moja hmotnosť. Pred svadbou som vážila 57 kg. Môj muž mi povie, že som bola taká krv a mlieko. Teraz mám 54 až 56, ale všetci mi tvrdia, že som dosť chudá. A pritom rozdiel na váhe je minimálny. Tak tomu nerozumiem. Môjmu mužovi sa páčia štíhle ženy... A ja? Tiež to mám niekde v sebe. Tú obavu z priberania. Ja..chcem byť proste normálna. A tým úplne normálna aj psychicky. Cítiť sa dobre a dobre aj vyzerať. PPP ma obrala o veľa...

Chilli

Evča, to muselo byť strašné, keď máš odvtedy také zlé spomienky. Ľudia vedia byť niekedy strašne zlí.

evcca

mna pocit tucnoty v puberte, mala som 69kg dohnal k ppp. teraz ked vidim, ako mi vaha stupa nad 50kg saliem od zufalstva a desim sa toho, ze skoncim opat ako v puberte, ten vysmech, ponizovanie a samotu uz nikdy nechcem zazit.
vtedy som nebola stastna, lebo som bola podla mna tucna a teraz tiez nie som stastna, lebo ppp je hnusna porucha.

Chilli

Ja viem, ale keď ony maú pravdu. To je na tom to najhoršie. Ale zasa takto prezentovat svoje nzory...Ach. Ty si bola tučná? Tomu sa mi nechce verit. A bola si aspoň štasťnejšia? Asi áno. Veď je to úplne iné, ako keď nemáš PPP.

evcca

chili, boli to len povrchne a zakomplexovane baby, co si potrebovali vyriesit svoje problemy a vedia to len takto primitivne.
viem, ako to boli, ja som bola v puberte tucko a este teraz ma desi, ze priberiem a vratia sa tie neprijemne situacie z puberty... este stale to neviem nejak prekusnut.
romanka, len vydrz, teraz mozno stagnujes, ale je to len predstupienok dalsieho pokroku.
ver mi, hoci to tak nevyzera.