Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

somtuzasa

zuju

dakujem. Isteze problemy za tri dni nezmizni, ale mozno aspon na tri dni trosku vyblednu a to rozhodne za tych par tisic stoji:)))

forev a evcca

co je to sm? Nestraste!!! Idem sa povrtat na nete, co o tom najdem, ale napiste nieco k tomu, mna a tych ostatnych laikov to urcite velmi zaujima!!!

romanka,

tak ako, je uz trosku lepsie? Ja este stale uspesne abstinujem, na novom mieste mi je super, po dlhom case si uzivam aj jedlo, mam stale nieco dobre v zaludku a aj to tam zostava... Zajtra robime grill party, so vsetkym co k tomu patri, uz sa velmi tesim. Sama sa cudujem - nemam zatial ziadne vycitky svedomia, i ked uz trosku citim, ze som pribrala, ale nejak mi je to jedno. Snazim sa jest delenu stravu, ale sem-tam sa podari aj nieco ine, to hlavne ked nevarim ja a niekto navari pre mna -tak to urcite neodmietnem:))) Inak sa snazim kazdy den vela hybat, mam teraz ovela viacej energie ako predtym, prestala ta poobednajsia unava, rano sa zobudim skor ako by som musela a zchuti si trosku zacvicim a potom cez volno chodim von, prechadzat sa na hradzu a tak...to vzdy nahodim dost rychlu chodzu a idem takmer dve hodiny v kuse a mam potom zo seba dobry pocit - asi to bude endorfinmi:))) Zachvilu zacne skola, uz sa tesim - aj ucit sa mi bude lahsie, ked uz nemusim stale mysliet na zradlo...ani neviem ako som posledny semester preskakala...velakrat som sedela hodiny nad skriptami a potom som sa uvedomila, ze som si nic nezapamätala a cely cas som vlastne myslela na nieco uuuuplne ine...ani neviem na co, bola som zväcsa strasne vymleta, unavena z jedenia a vracania, z rozmyslania nad tym, ci uz mam tu spravnu bikinovu figuru a tak podobne...teraz pracujem pre mladu zenu, ktora je smrtelne chora a denne mam moznost pozorovat, ako sa tesi z malickosti - z oblubeneho jedla (jedna z mala radosti, ktora jej zostala), dobrej relacie v telke, svojich maciek... to ta prejdu take nalady, akoze kedy a co do seba napchat, ako to co najlahsie vyvracat, co si dat na seba a aku kabelku si k tomu vziat...
som tu este len nieco vyse tyzdna, a presne tolko aj abstinujem. Pripada mi to, ze mi tuto pracu poslal sam OSUD, aby som konecne otvorila oci a uvidela, ako hazardujem so svojim zdravim, ako si ho absolutne neviem vazit a pritom existuje kopec ludi, ktori bez vlastneho pricinenia sedia na voziku, pomaly umieraju a dali by cely zbytok zivota za jediny den na vlastnych nohach... myslim ze to ta zmeni na cely zivot...

...celkom to tak vyzera, ze na stare kolena tu prave dospievam...

ForEver?

evcca: myslim to vazne, teda, ja to nemam nejak vedecky podlozene, len jednoducho som sa s tym uz stretla.
uz sa zobudil, slava:) isiel varit veceru, lebo umieram- to som ho na to hodinu ukecavala, lebo sa mu nechcelo hybat:)
ja najviac milujem, ked lezime na boku a sme k sebe tak pritisnuti. to je velmi pekne:) ako dlho si s priatelom?

zuju

som tu zasa-
pobyt som zarezervovala cez www. relaxos.sk, je to pobyt v Tatranskej Kotline. za tri dni a 9 procedur - 2x fitness, 2x relaxacny bazen, 2x masaž, 2x oxygenoterapia, to je dychanie cisteho kyslika a saunu, s tym ze som mala jednolozkovu izbu, s vybavenim a polpenziu som platila 3500 Sk. Ale oddychla som si hoci problemy za tri dni nezmiznu

evcca

uz asi treti mesiac beriem aktiferin, fe mi trosku stuplo, ale stale je to slabulinke.
to myslis vazne stou sm po ppp?
ja by som si na tvojom mieste lahla k nemu, ja totiz milujem lezat vedla priatela a drzat ho za ruku.

ForEver?

tak to je vyborne:) to som velmi rada! trochu som sa zlakla, pretoze sa dost vrtam okolo SSM a poznam pripady ludi, kt. bola diagnostikovana SM po ppp. tak si len postupne overujem, ci je to nahoda.
a anemia sa ti lieci? dostavas nejaku substitucnu terapiu?
inak, pardon, ale musim sa vystazovat na frajera. on spi! mame dnes oslavovat vyrocie, no on jednoducho zalomil a neda sa zobudit ani pusou. to je hrozne, pretoze on mal dnes volno, zatial co ja som vstavala po trojhodinovom spanku na siedmu rano do roboty! no co mam robit?

evcca

6.4.2008 ano,lebo som absolvovala vysetrenie kvoli priznakom sm. nastastie som ok, su to len nasledky tazkej anemie.

ForEver?

evcca: ked sa ti ho nahodou ukecat nepodari, tak sa privez sama:)
ja sa uz sama tesim, ako skupinka zacne. aj ked je mi dobre, ti ludia a obcasne prefackovanie realitou mi uz chybaju.