Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

ten pocit poznam, mna minuly tyzden vzala za ruku asi 90 rocna babicka a len tak na vizite pri mne stala a drzala sa ma, aspon na chvilku som mala pocit, ze jej pomaham, tym, ze som.
nasi pacienti na oddeleni maju jednu inu vlastnost ako ostatni pacienti, nasi su uprimni a povedia, co naozaj chcu a to je take jednoduche a ludske.
mam tu pracu rada a vyzera to tak, ze aj ty tiez.
hoci obcas su dni,ked mam chut revat nad tym, co vidim na oddeleni, ale aj plac je zdravy.
tofu cukriky? su dobre? mam tiez rada cukriky.

ForEver?

ja papam take tofu cukriky,z ktorych ma boli sanka, lebo sa nedaju zut. asi by sa mali len oblizovat, ale to nie je vonco. :)
ja som na medine. toto leto som bola v nemocnici v anglicku a dalo mi to celkom facku cez hubu. realita ma kopla. realita choroby a vsetkeho. pacienti a tak. krasne to tu bolo. parkrat mi vosli slzy do oci pri niektorych..naozaj mi prirastli k srdcu. hlavne jedna babicka, 93 rocna pani, ked som jej povedala, ze odchadzam, tak sa rozplakala, objala ma a vybozkavala. krasne. vtedy som mala taky ten pocit, ze fakt to ma vsetko zmysel. uplne vsetko. :)

evcca

no den bol celkom fajn, v robote sa to vsetko mlelo,ale na to som zvyknuta. len to priserne teplo vo vlakucestou domov ma pomaly zabija.
som sama,tak mi chyba priatel, ale boli sme spolu v robote.
papam zrnieckovy chleba a zatial pohoda.
co ty? ozaj, jasom zabudla, alebo mi uletelo,ze co studujes?

ForEver?

inak, ja som terez v anglicku, vcera som skoncila v praci, v sobotu odlietam domov.
lenze, trosku ma irituje, ze som tu chcela prestat fajcit a houby s voctem! aj ked fajcim tak 3 cigy denne- co je oproti tym 12 predtym celkom pokrok, stvem tym samu seba.
potrebujem sa teraz ucit, pretoze este nemam hotovu poslednu skusku a kupila som si cukriky- akoze budem substituovat cigy, ale aj tak hned ako frajer odisiel do roboty, tak som si ich sla kupit. a pritom to je hrozne. nenavidim cigy. lebo smrdia, su drahe, je to otrasne vidiet mladu peknu uzasnu skvelu (to ako ja:) ) babu fajcit, kazi to zdravie, vsetkych naokolo to stve, no ja proste musim fajcit!
v zivote by som nepovedala, ze JA budem niekedy fajcit. absolutny odporca alkoholu a cigariet!
to som s tym zacala pred dvoma rokmi, pocas MA..to som len fajcila, pila kavu a cvicila ako blazon..a teraz..teraz ma to stve, lebo som s tym zacala vtedy, bola som uplne iny clovek..teraz to uz nepotrebujem. ale aj ked si viem dopriat chvilu kludu hocijak..niekedy jednoducho musim vyliezt na terasu a zapalit si. ani nie pre ten nikotin a sajrajt, co v tom je, ale pre ten klud, kedy som sama so sebou. a to meditujem..aj vtedy som sama so sebo.
no co mam robit? poradte prosim:)

ForEver?

SM- Sclerosis Multiplex je demyelinizacne neurodegenerativne autoimunitne ochorenie, kedy biele krvinky napadaju myelin, co je bielkovina, ktorou su obalene vybezky nervov, a ktora umoznuje prenos vzruchu.
Tato choroba sa najcastejsie vyskytuje medzi 20-30 rokom zivota, dva a polkrat viac postihuje zeny, absolutne sa nevyskytuje na rovniku, ale napriklad nasa krajina patri medzi krajiny s najvacsim poctom postihnutych osob.
V podstate sa o nej stale vie velmi malo, je zahadna aj pre svoje specificke prejavy u daneho jedinca. od zhorsenia videnia, jemnej motoriky, celkovej koordinacie, az po uplnu invaliditu a mentalnu degeneraciu.
choroba je charakterizovana tzv. obdobim vysevov, kedy biele krvinky atakuju myelin, po ktorych sa stav pacienta prudko zhorsuje.
su rozne teorie o tom ako a preco zacina. hovorilo sa aj nieco o otrave kadmiom,ale v podstate na nu pravdepodobne vplyva viacero faktorov- stres, vyziva a podobne.

evcca

sm- skleroza multiplex, alebo roztrusena mozgovo-miesna skleroza.
forever, ja sa spriatelom poznam uz styri roky, sme kolegovia, ale tak oficialne sme spolu od konca aprila.
uplne si to uzivam, neverila som,ze mi niekedy bude tak krasne.