Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

evka
Ako si dopadla na internom a hematologii???
Ozvi sa!
Je tu akosi ticho. Ja mám nočnú, tak som tiež akosi mimo....
V piatok ten zubár... čím viac sa to blíži, tým viac mám z toho mindráky...
Držkajte sa všetky!!!

zuzicka1989

opät je po vikende..ani neviem ako mi resiel..rychlo..a bol taky divny..ani neviem aky,cely som ho stravila pri pisani seminarok..o nicom..
zajtra opät na privat,ako sa mi nechce ist ku tym babam..su take divne..nepaci sa mi tam..je mi tam smutno.
a ked si predstavim,ze opät do skoly,jooj..to ma uz az brucho boli!!fakt to tam neznasam..a brutalne to tam neznasam!!vobec ma to tam nebavi,a opät cely tyzden..to bude...fakt skvele..
najradsej by som sa od tych nervov prezrala,no pri pohlade na mna,mi je zo seba zle tak radsej nie!!!zase mi je do revu z mojho tela,zase citim ako som pribrala,aj ked vaha ukazuje rovnako,mne sa to nezda,citim akoby mi mali rifle prasknut na mne ked chodim!!!neznasam ten pocit!!
tak by som chcela sa citit spokojna,ale ked ja neviem vlastne ze kedy budem spokojna so svojim telom,len nechcem takto vyzerat,vobec sa mi to nepaci!!

zuzicka1989

evvi:mas pravdu,ze to nema logiku..ale mne to pomaha..akoby mi to vsetko pomahalo ist dalej..a zvladat vsetko..aj ked viem ze je to smiesne..

evcca

zuzicka, aj mna problemy dokazu potrapit, ale uz ich nesustredim na jedlo, hoci by som to casto velmi rada urobila, aby sa mi ulavilo. ale nema to logiku.

zuzicka1989

evvi:
viem ze boj s ppp,je tazky a velmi..ale naozaj ta obdivujem ako si to tak dlho dokazala.pretoze mne staci nejaky aj maly problem..a som tam kde som bola...

zuzicka1989

romanka:
nie nijako si mi neublizila.ja som nieco take potrebovala..radsej mam ked mi niekto povie pravdu,a nie je neviem aky mily ku mne,ale opak je pravdou.nik nema rad pravdu,lebo sa tazko znasa..ale som naozaj rada ze si mi to tak napisala.
zajtra chcem zavolat psychologicke,dufam ze to dokazem..
p.vychovavatelka je super,vazne..ona mi velmi pomohla a aj stale este pomaha..som myslela ze uz ked odidem zo skoly ze uz na mna zabudne,ale zatial este nezabudla sme v kontakte.akurat teraz cely vikend sa mi neozvala,neviem co sa deje,ale ja som tiez nemala nejako cas jej napisat..
ale chyba mi,ani nevies ako.tak som si na nu zvykla..a teraz...mam ju velmi rada.
preto som rozmyslala ze jej nepoviem,ze idem ku psychologicke,lebo ma toho vela..a este ked som jej tvrdila,ze vsetko v oblasti jedla je o.k...tak ked poviem ze idem k psych.tak bude uz vediet ze to tak nebolo..
ja viem ze to pretvarovanie,nie je dobre.ale vies,nejako som si na to zvykla,kedze taku masku uz na seba dlho gadzem..neviem sama ako s tym bojovat,akoby som sa hanbila,byt sama sebou,a neviem preco..ja som asi priliz zvlastna...
inac mi citas myslienky,nad knihou som aj ja rozmyslala!a ten roman co si citala,aky bol?tiez si spominala,ze suvisel s ppp,nie?

evcca

ahoj romanka, na alergologiu nechodim. uvidim, ako mi dopadnu testy v utorok.
neviem, ci som tu spominala knihu, ale dobra je od Krcha -Bulimia- svojpomocna prirucka. tam su konkretne rady, a celkovo ta aj povzbudi.
nieco podobne vydala aj nejaka americka spisovatelka, ale jej meno neviem.
mne pomohlata od Krcha, je to doktor z Prahy a zaobera sa liecbou ppp.

romana

Evka
Mám chuť si kúpiť nejakú knihu o ppp. Lepšie povedané, nejaké rady, ako to zvládať. Myslím, že ty si tu nejakú spomínala. Napíš mi prosím ťa názov, ak by si mi nejakú odporúčila. Dik
Je to divné, že užívanie železa ti neovplyvňuje krvné testy. A na alergologiu nechodíš??? Niekedy je to spojené s alergiou a tým sa Fe nedostáva do krvi. Čítala som, že v ten. čreve sa vytvorí akoby "fólia", ktorá nepustí alergény do tela, ale tým aj potrebné látky, teda Fe.....

romana

zuzička
Teraz som spätne prečítala všetko čo som napísala tebe a aj tvoju odpoveď.
Trochu som v rozpakoch, lebo mi príde, že som bola na teba asi dosť tvrdá. Neviem čím to bolo. Dúfam, že som ti nejak mojim reagovaním neublížila, alebo sa ťa to nedotklo. Vieš, ja nevidím presne do tvojho problému. Viem len toľko, koľko tu napíšeš.
Myslím, že ak zájdeš za psycholog. nič nepokazíš. Najľahšie je zdvihnúť telefón a zavolať. Horšie je, keď tam sedíš a musí z teba všetko vísť von. Ale potom ti odľahne. Píšem podľa vlastných skúseností. A ak je p. vychov. taká super, ako píšeš, určite ťa podrží a povzbudí. Bude vidieť, že sa chceš z toho dostať a hľadáš pomoc.
Ozaj, Zuzi, nepretvaruj sa!!! Hrozne to človeka oberá o energiu a chuť žiť. Buď taká aká si. Keď si bez nálady, buď taká, keď máš chuť sa smiať, smej sa! Nie je nič horšie ako sa celou svojou bytosťou snažiť byť super a necítiť sa tak. Sú chvíle, jasné, že niekedy musí človek aj zahrať nejaké to divadlo, ale určite nie stále!!!! Porozprávaj sa o tom so psycholog. Určite ti poradí:

evcca

zuzicka nic nie je nemozne, boj s ppp je dlhy a nalady, vycitky saobjavia aj u mna.
v utorok idem na hematologiu na dalsie testy a potom na interne. je tam fajn doktorka, ta jedina to nehadze na ppp.