Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

ahojte baby, mna nejako zmohla asi chripka alebo prechladnutie, nie som odbornik, aby som to rozoznala.
pripadam si ako mucha postriekana biolitom, ale hlavne,ze som po dvoch dnoch aspon konecne vstala z postele.
vcera mi bolo tak mizerne, ze som nebola ani u psychologa, hoci som tam vzdy isla aj po stvornozky- drzalo ma to nad vodou.
zuzicka, nestracaj nadej, ide to tazko, ale potrebujes niekoho komu budes verit, ja som tiez psychologovi zo zaciatku neverila a povazovala som ho za "premudreleho uja" co nevie o com ppp je.

zuzicka1989

romanka..
vies bola som u tej psychologicke ku ktorej som chodila aj predtym pocas strednej skoly..chcela som ist ku nej..zase opät niekomu rozpravat vsetko od znova sa mi nechcelo..a zase niekomu zacat doverovat...to je pre mna tazke..
o to som to mala taysie ze psychologicka je v meste kde byva aj p.vychovavatelkaa ona o tom samozrejme nevedela atk som cely cas trpla ci ju niekde nestretnem..chcela som ist ju pzriet ale nemala som odvahu..
zo psychologickou sme pokracovali tam kde sme skoncili..teda pred maturitou,ked som odchadzala na kademicky tyzden...a tak som väcsinou rozpravala len ja,o vsetkom co sa udialo za ten cas..aj o slavnom anglicku,no stihla som skor porozpravat len o tej minulosti,a ja som prave mala hropzne vela otazok na teraz vsetko co prezivam..a tak..ale som sa jej to nestihla opytat.len tak v kocke..ona malo co povedala len pocuvala..teda aj toto s jedlom som jej len v zavere tak priblizila..
a to som rozpravala 2hodiny vkuse..a ked som sla rano tak som mala mindraky ci sa budem mat s nou o com rozpravta,mala som vycitky ze naco som sa tam objednala..a bola som taka nervozna z toho..
cakala som je pred vchodom pred budovou,ked ona zrazuu prisla a mi vravi ze ona uz je prestahovana,ze ako dobre ze prisla tam po nieco a ma nasla,lebo inac by som tam marne cakala..tak sme sli autom,a potom mi ukazala nove priestory ktore ma..fakt su super..pytala sa ma ze ci p.vychovavatelka mi nepovedala ze uz ma nove priestory..a ja jej na to ze ona o toom nevie,a potom sa pytala ci rodicia o tom vedia ja ze nie nikto,len teraz ona..myslim ze preto sa to pytala lebo u nej sa plati za sedenie400sk..ale ved som dospela,nemusim vsetkym hovorit kde idem..
nakoniec ked sme dorozpravali mi dala nejaku nvu terapiu nejake pasy..na harmoniu organov som tam lezala asi 30min..ale nevedela osm sa uvolnit,cely cas som bola taka napäta.ked prisla uz po mna a dala mi to dole,tak sme sa este chvilu rozpravali,a som sa jej pytala ci mam p.vychovavatelke povedat ze som bola u nej,ze nechcem ju sklamat,ale ani jej klamat..ona ma tak naviedla ze hej ze by som jej to mala povedat..
a este mi povedala ze ci by som radsej nechcela chodit ku niekomu inemu,tam kde chodim do skoly..ma to sklamalo,ja osm vravela ze nie..ona ze ci to nemam daleko,ze v skole by sommohlakedykolvek odbehnut.,.a potom ze mi da este cislo najednu doktorku co sa priamo specializuje na ppp,ze by som mala za nou zajst..tak preto mam taky dovny pocit z toho..ze by uz ma nechcela liecit?

romana

zuzička
Prečo máš z toho čudný pocit? Hm? Nechaj to nech to samo odznie a skús porozmýšľať nad tým čo ti hovorila. Ja som vždy ešte dva dni z toho žila. Vynárali sa mi vety a rady od nej, potom som premýšľala a dávala si to do reality. Skúšala som si predstaviť konkrétne situácie a ako budem teda mám reagovať.. a ták. Ono je pravda, ani ja som z prvého sedenia nemala dobrý pocit, vlastne ani zlý. Taký nijaký. Ale neskôr sa to dalo. Dokonca som išla od nej ľahšia. Ako pierko. Ono to chce čas a hlavne vybudovať si s ňou nejaký vzťah, dôveru..

zuzicka1989

romanka:tak to je super!!si dobra ked si to u zubarky vydrzala ..ja osobne zubarov neznasam!!!a hrozne sa bojim..zvladla si riadnu bolest,co?
ja som dnes dosla zo skoly z privatu,opät cely tyzden bol o nejedeni...zase ako stale..a psychologicka..nemala som odvahu jej zavolat...stale som to zo dna na den odkladala..
no vo stvrtok vecer,lebo mi bolo priserne zle..bnolel ma zaludok..a dnes to cely den od rana pokracuje,neviem z coho mi je tak..som unavena,vycerapana..a este aj ten zaludok..to take silne krce mam..tak som sa jej odhodla zavolat,nedvihala..tak som jej potomnapisala sms..som myslela ze uz nic z toho,le nakoniec sa mi ozvala a objednla dnes som bola pri nej..ale mam z toho taky cudny pocit..ani sama neviem aky..

romana

no, a som doma. U zubárky som strávila asi 3,5 hod. Výsledný efekt... Hm...
No...
O nejakej bolesti, alebo nevydržaní nie je reč. To bolo ok.
Dala mi také dočasné náhradky. Môžem s tým existovať, ale sú veľmi biele. Vyzerám, akoby som mala na predných zuboch nalepenú žuvačku. No, ale som veľmi rada, že to mám aspoň takéto. Keď som sa pozrela do zrkadla /vyberali sme odtieň/, baby moje, ja... no... asi som ani na ten odtieň nehľadila, ako na to strašidlo, čo sa dívalo na mňa zo zrkadla. STRAŠNÉ!!!!!!!
Zúbky by som mohla mať hotové buď na budúci piatok, alebo až potom v pondelok. Skúsim ponaháňať resp. poprosiť technika, aby mi to urobil do piatku. No, ale priznám sa, celkový dojem, mám lepší zo seba. Hoci to nie je ešte dokonalé. Sú rovnejšie, hoci muž mi povedal, že on nejakú zmenu nevidí, dcéra to potvrdila. Ale je to všetko hlavne o mojom pocite a ten je lepší. Len nech je to už čím skôr hotové...

evcca

ahojte, alternativa dik za radu s tou melasou, skusim to.
romanka, my ludia prekonavame aj to,co si myslime,ze nezvladneme.
aj ja mam zajtra volno, idem k psychologovi a psychiatrovi si po pilule- milujem toto slovo, je take plynule.
toto bol tazky tyzden v robote, uz davno nebolo tak tazke oddelenie.
baby bojujme, stoji to za to.
viem, ze su aj baby, co si myslia, ze sa to nedadokazat, ale mylia sa. minule ma pacientka oznacila za mudru tetu, ze o bulimiu-aka je hrozna nemam ani sajnu,podla nej. snazila som sa ju povzbudit,ale nechce sa z toho dostat, je to len forma pre rodicov.
kolegyna ma teraz zo srandy oslovuje mudra teta a povedala, ze ta pacientka ju tym tiez dojala. no, obcas sa to obrati aj v srandu.

romana

Evka,
tak konečne, že už niečo s tebou robia. Už ti to mohli dať dávno formou injekcií. Takto ťa nechajú trápiť. Myslím, že by ti to malo zabrať. Veľmi mi je ťa ľúto, hlavne keď stále bojuješ s tou únavou. Neviem, ako by som to zvládala ja. Zajtra idem ku tej zubárke. Potom sa ozvem... už mám z toho mindráky...

jana_blm

somtuzasa:

ahoj a ak sa ta mozem opytat, ako dlho si bulimicka? ako dlho sa ti uz dari a co preto robis?ja som zufala, stale len zacinam odznova a je to na figu. bojim sa, ze budem plesata, skareda, a ze umriem.co mam robit?

Alternativa

Prijemny den, dievcata :o))))
Evcca, kup si melasu, podporuje vstrebavanie /aj obsahuje Fe/ a jedz hlavne veeela zelenej, listovej zeleniny. Zelezo je betar na vstrebavanie aj z prirodzenej formy, stravy a nieto z medikamentov.

evcca

ahojky, vcera som tu nebola. zeleza mam velmi malo a po testoch zistili,ze sa mi nevstrebava do tela. moj zaludok ho nestravi a len prebehne telom.
budem dostavat injekcie, snad to pomoze, ale moc uz neverim.
dnes je taky nic den, v robote bordel a ja som nejaka naladova.