Hormonálne výkyvy pred menzesom

Príspevok v téme: Hormonálne výkyvy pred menzesom
ukulelee

Ahojte
Neviete mi prosím poradiť,ako mám prekonávať hormonálne výkyvy pred menštruáciou? Mávam dosť silné bolestivé krámy - no to už roky prekonávam a po nich mám zas istý čas pokoj a kľud
Ide mi o to, že ale týždeň, týždeň aj pol predtým, než dostanem krámy, mávam hrozné návaly chutí (ako tehotná pomaly keby som bola), som nervózna, už mám bruško prsia napnuté, cítim bolesti kŕče. Snažím sa trošku schudnúť, zdravo žiť a potom to za tento týždeň aj pol pred menštruáciou akoby všetko vyjde navnivoč. Proste tie 2-3 týždne žijem zdravo, zeleninka ovocie, nejem už večer, kontrolujem sa a ovládam sa, čo zjem a podobne.
No pred menzesom som ako vypustená z reťaze a jem hlavne mastné, kalorické, sladké a podobné jedlá. Už som sa snažila aj ovládať, ale mne vždy klesne akoby cukor v tele, začnú sa mi ruky triasť, potím sa, som nervózna, až zúrivá a tieto jedlá mi to utlmia, ukludnia ma. No a po menzese je zas všetko dobré, dostanem sa do starých koľají ale je to taký večný kolobeh a jojo efekt.
Tak sa chcem poradiť s vami, ak takéto niečo zažívate aj vy, čo vám pomáha alebo ako oklamete telo, organizmus, aby som také veci nejedla a bola v hormonálnej rovnováhe. Vravím, tieto stavy mávam len pred menzesom. Ďakujem

kolaria

Alchemilkový čaj aspoň týždeň pre očakávaným menzesom. Mne veľmi pomáhal, keď som s týmto mávala problémy

zuzfed

tento nápoj som pred polrokom vyskúšala, nedávala som tou nejaké nádeje, predsa je to len nápoj, ale očaril ma, ozaj mi pomohol

mariarobotn

nápoj nakupujem často, hlavne som objavila že ho majú aj v super baleniach po viac kusov takže ešte aj niečo ušetrím