Hormonálne výkyvy pred menzesom

Príspevok v téme: Hormonálne výkyvy pred menzesom
ukulelee

Ahojte
Neviete mi prosím poradiť,ako mám prekonávať hormonálne výkyvy pred menštruáciou? Mávam dosť silné bolestivé krámy - no to už roky prekonávam a po nich mám zas istý čas pokoj a kľud
Ide mi o to, že ale týždeň, týždeň aj pol predtým, než dostanem krámy, mávam hrozné návaly chutí (ako tehotná pomaly keby som bola), som nervózna, už mám bruško prsia napnuté, cítim bolesti kŕče. Snažím sa trošku schudnúť, zdravo žiť a potom to za tento týždeň aj pol pred menštruáciou akoby všetko vyjde navnivoč. Proste tie 2-3 týždne žijem zdravo, zeleninka ovocie, nejem už večer, kontrolujem sa a ovládam sa, čo zjem a podobne.
No pred menzesom som ako vypustená z reťaze a jem hlavne mastné, kalorické, sladké a podobné jedlá. Už som sa snažila aj ovládať, ale mne vždy klesne akoby cukor v tele, začnú sa mi ruky triasť, potím sa, som nervózna, až zúrivá a tieto jedlá mi to utlmia, ukludnia ma. No a po menzese je zas všetko dobré, dostanem sa do starých koľají ale je to taký večný kolobeh a jojo efekt.
Tak sa chcem poradiť s vami, ak takéto niečo zažívate aj vy, čo vám pomáha alebo ako oklamete telo, organizmus, aby som také veci nejedla a bola v hormonálnej rovnováhe. Vravím, tieto stavy mávam len pred menzesom. Ďakujem

adkanov1

mala som podobný problém, silná menštruácia, stále vyčerpavá a pod stresom, veľmi časté výkyvy nálady, trochu som pogooglila a objavila som vellenu, objednala som a veľmi mi pomohla v mojich problémoch,

M 25

Blondula :DD ty máš pestrý život teda :)))
už ste skladali bazen? nie je skoro, či? aj my máme, ale tak už by som sa v nom nekúpala .. :)
dosť si toho teda postíhala, zvládaš to teda.. a ešte aj s pms :D

Blondula

M 25....dnes fajin :P vcera pred spanim som si dala Panadol,od pol 4 rana nespim,nemohla som zaspat :-( mala som pocit,ze je niekto u nas a chodila som po dvore a hladala nasho strazneho psa :D umyla som sa rannou rosou aby som bola krasna a sla naspät do postele :D o pol 8 maly vstaval a ja som si dala na fristik zase Panadol a ani chyru po migrene :D zatial... kedze som bola od rana nervozna jak pes (cakam na menstruaciu) :D babka vzala krpca a ja som mohla v klude urobit plnenu papriku a aj povysavat :D poobede som slubila ,ze tehotnej svagrinej pomozem umyt a poskladat bazen a to som nevedela,ze ho ma na pol dvora aj s bordelom naspodku :DDD smykla som sa tak,ze suchacku som z lytka stahovala :DDD pokym neviem o co ide,uz nebudem popredu nist slubovat :D

[zruseny22]

Ahojte. Ja mám rovnaký problém:-( Depresie pred menzesom sa mi ešte zvýraznia, plačlivosť, "naliatosť" tela, podráždenosť. A práve "čakám". Zasa mi menzes mešká, už 3tí deň aj cítim, že už už príde, ale nejako sa nechce spustiť a ja som už tak rozladená, ach yo.

malickaaaaa

No tak to je maly drobcek este ;-)

No tak uz len ako pise M25 trpezlivost - horu trpezlivosti, lebo este puberta dojde :-D