Hormonálne výkyvy pred menzesom

Príspevok v téme: Hormonálne výkyvy pred menzesom
ukulelee

Ahojte
Neviete mi prosím poradiť,ako mám prekonávať hormonálne výkyvy pred menštruáciou? Mávam dosť silné bolestivé krámy - no to už roky prekonávam a po nich mám zas istý čas pokoj a kľud
Ide mi o to, že ale týždeň, týždeň aj pol predtým, než dostanem krámy, mávam hrozné návaly chutí (ako tehotná pomaly keby som bola), som nervózna, už mám bruško prsia napnuté, cítim bolesti kŕče. Snažím sa trošku schudnúť, zdravo žiť a potom to za tento týždeň aj pol pred menštruáciou akoby všetko vyjde navnivoč. Proste tie 2-3 týždne žijem zdravo, zeleninka ovocie, nejem už večer, kontrolujem sa a ovládam sa, čo zjem a podobne.
No pred menzesom som ako vypustená z reťaze a jem hlavne mastné, kalorické, sladké a podobné jedlá. Už som sa snažila aj ovládať, ale mne vždy klesne akoby cukor v tele, začnú sa mi ruky triasť, potím sa, som nervózna, až zúrivá a tieto jedlá mi to utlmia, ukludnia ma. No a po menzese je zas všetko dobré, dostanem sa do starých koľají ale je to taký večný kolobeh a jojo efekt.
Tak sa chcem poradiť s vami, ak takéto niečo zažívate aj vy, čo vám pomáha alebo ako oklamete telo, organizmus, aby som také veci nejedla a bola v hormonálnej rovnováhe. Vravím, tieto stavy mávam len pred menzesom. Ďakujem

Blondula

hej stracam,len ked mam "vykyv" :DDD aj cil mi doniesol vajicka a vylial vody co mali sliepky :D .... lenze kto ich teraz bude nahanat po humne ?? :DDD
kricim,lebo vietor odfukuje moj hlas k susedom :DDD ale az taky "zly" neni a je aj robotny ako mama :DDD

M 25

netuším, ako sa volá, vôbec ma to nemôže napadnúť, to vyšetrenie.. najprv ti pichnú takú tekutinu do ruky, to ti rozriedi v mozgu krv (?) a potom ideš pod ten prístroj ... žeby magn.rezon.?

strácaš nervy pri nom? uff, ja strácam, už len ked vreští a neposlúcha decko niekde v obchode .. by som sa zbláznila mať také doma...

Blondula

ahaa...to na ten röntgen hlavy pojdem,kde mi aj prilbu daju ?? :-( bola som pred par rokmi na magnetickej rezonanciii ohladne zväcsenej uz ani neviem coho a z toho hucania som tiez dostala migrenu :DDD
krpec neni uplakany,len neposlucha,robi naprieky a ja revem jak pilinak,vlastneho slova nepocujem :DDD lebo sak musim kvoli vetru kricat :DDD

M 25

mala by si s tým ísť.. síce pôjdeš na také nemilé vyšetrenie hlávky, ale aspon budeš mať tieto lieky po ruke a bude ti fajn :)

a ešte aj s plačúcim deckom, uff, nezávidím teda... ako to len zvládaš ?! :)

Blondula

ved to aj mna :-( tiez ju citim,mam slabu bolest hlavy :-( az sa tu zajtra neobjavim,tak aspon je jasne,ze co sa stalo :DD

M 25

ja ju mám diagnostikovanú.. a ked ma to chyti,tak ju mám aj tri/štyri dni.. našťastie tak max. raz za dva mesiace..ale ten sumatryptán je najlepšie dať si, ked cítiš, že to už začína ... inak, potom sú tiež špeci lieky , ked už vypukne .. a ked je najhoršie, chod k dr, pichne ti novalgin a aj magnezium :) ...

Blondula

mam,ale zatial neni "diagnostikovana" ....vzdy sa vyhybam "spustacom" ,ale aj tak ju dostanem :D ....to z tych nervov z maleho :D cim je väcsi,tym je mrchavejsi :P a ten sumatryptan je bez receptu ???