Vši v dlhých vlasoch

Súvisiaci obsah

radsej nie

dobry den prajem. Neda mi nereagovat, nakolko sa s tymto trapime doma uz 4 den. Ma to este starsia dcera po 4 dnoch octovom zabale sampone mala na hlave zase jednu zivu vsu a zopar hnid, uz mi to lezie krkom cele dni sa spravame ako opice stale si pozerame do vlasov.

lenča223

mne zabral sampon parasidose+iny sapmon nazov neviem..a kazdodenne vycesavanie a vyberanie hnid z valsov rucne..ianc to nejde..sapon nezabije hnidy iba vsi...najucinejsie je hnidy vyberat rucne..najst si ochotneho cloveka tak drzim prsty vsetky vsvacikom;)...ja dufam ze ich uz nemam...

bezradnedievca

čítam čo tu píšete a čítam, no nestačím sa diviť... Mňa celé prázdniny svrbela hlava a stále som si chabo namýšľala, že ide o alergiu na prípravok v šampóne. No ee... vši! Hrozné niečo. Do začiatku školského roka som sa ich zbavila hederinom. No pred dvoma dňami som zistila, že ich mám opäť. A to zjavne tým, že som používala lak na vlasy. Medzitým som stihla "nakaziť" aj sestru a obávam sa, že aj mamu. Mám veľký strach z toho, že sa to niekto dozvie. Viem, mala by som to nahlásiť v škole, ale naozaj sa veľmi snažím vyvarovať tomu, aby ich niekto okolo mňa naozaj chytil. Takže ďalej používam prípravky proti všiam a stále ich vyčesávam. Ale skúsim ešte tú bravčovú masť a octový zábal- snaď to pomôže. Inak sa asi zbláznim. Nikam nechodím, som stále doma. Nechcem, aby nejaké odo mňa chytili aj moje kamošky. Je to fakt strašné. :(( Nikomu to neprajem. Hlavne nie tým, čo majú po pás dlhé husté vlasy ako ja. A ešte také tenučké, jemné a suché... ahhh

marisssska

no thak ja mam vsi uz 3 mesiace.... stve ma to ale úpravidelne 2 krat za den vycesavam hlavu a raz za tri dni umyvam... dufam ze sa toho coskoro zbavim...

lea

aj zlozenie je podobne az rovnake ci humanne alebo veterinarne pripravky (carbaryl je v orthosane pre psikov aj v Diffusile pre ludi:-) )

dagmar

na vši je najlepší šampon Ortosan na zvierata,verte mi že vši v dnešnej dobe už su odolne voči všetkym prípravkom ,netreba sa ho bať zabera

vsivaacik

vsi mam asi 2 tyzdne..najprv zo zaciatk usom si dala sampon parasidose,nastriekala sprej difussil,dala na hlavu farbu-teda nie trvalu ale len sapmon..po tyzdni ssom opet si umyla hlavu samponom..vypadlo asi 4 vsi velke a dost malickych...odvtedy uz asi 3 alebo 4 dni mi mamca kazdy den poctivo vybera hnidy a je ich coraz emnej.uz musi dlho hladat aby nieco nasla..kazde tri popripade 2 dni si hlavu umyjem sapmonom a poctvio vyberame..myslim ze to pomaha..a este stale vyumyvame gumky kefy a pod..drzim aj vam vsetkym prsty neni to nic oprijemne ale spolu s trpezlivosotu sa to da zvladnut..drzim prsty!...

nanusskaa

NO TAK JA UZ MAM VSI DRUHY RAZZ NO A POMOHOL MI VELMY SAMPONNN NA VSI A AJ SAMPON JONATHAN TEN SA DA ZAKUTIP ZA 105SK VO FLORE NO A KED TO MAMINA ZISTILA ZE MAM VSI TAK POVEDALA DOST A DALA MA VYSTRIHAT A PREPLAKALA SOM CELE VECERE I DNII A NA KONIEC KED SOM ISLA DO SKOLI MI POVEDALI ZE TO MAM SUPER TAKZE JA BYT VAMI SA DAM OSTRIHAT A KED SA VAM BUDU SMIAT TAK ICH IGNORUJTE M,NE ZATIM VSETCI HOPVORILI ZE TO MAM SUPER ZE AJ ONI SA TAK CHCU DAT VYSTRIHAT A NEMAM S TYM PROBLEM TAKZE STACI ZAJST KU KADERNICKE OSTRIHATTTT NA KRATKOOOOOO A KUPIOT SAMPON NA VSI ALEBO JONATHAN ALE NESKUSAJTE VYCESAVANIE LEBO TO NEPOMOZEEE POEDZTE TO NETAJTE TO JA SOM TO DOMA TAJILA A VEDELA SOM ZE MAM VSI A POOM MA SEGRA CESALA A TO ZISTLAAA IBA TO SOM CHCELA JAK SOM NIEKOMU MOZNO POMOHLA TAK SOM RADA LEBO TIETO ZIVOCICHY SU MOJIMI NEPRIATELMI KED POCUJEM SKOLO VSI JE MI ZLE NANUSSKAA

srhka

aj ja mam vsi ale nemam to az take zle nemam ich v hlave vela ale mam hnidy zatal som si nasla len dve boze toje nectutnee zatial som si to vycesavala a davam anto ten parasidose sampon dufam ze to zaberie a chcela by som vyskusat tu zehlicku alebo ten ocot neviem co mam robit prosim poradte mi co je dobre na hnidy??

franja

Tak v dredoch to moze byt vacsi problem, skus silnu sprey Diffusil, dostat ho v lekarni, ale riadne nastriekat a zabalit, treba vsak povytahovat hnidy. Niekto nech Ti ich vytaha:)