Teplo v byte

Príspevok v téme: Teplo v byte
araz

ako tieto dni zvládate?ja som sa dnes už rozplakala,normálne mám s toho tepla depresie,som s toho na nervy neviem to vydržať, tečie zo mna ako z vola,vsade teplo žiaden prievan, ked mam pozatvarane dusno, ked otvorím vleti do bytu rohoručený vzduch a o spaní a ked upravtujem ani nehovorím....sprcha nezaberá,ventilator točí ten teplý vduch po miestnosti,na klimu nemam prachy,som zufala modlím sa nech už je zima....

natusa42

deria a kdeže si ?:) ked máte také príšerne zimné teploty ?

mne tieto horúčavy nevadia,ked mám byť úprimná,akože ..potím sa,a musím stále piť,aj 4 litre vody denne,ale skôr mávam depresie z upršaných chladných dní,ako toto, teraz som práveže vo svojom živle,milujem totiť leto :)síce toto je už moc,ale milujem ,ked sa nemusím obliekať :)som vtedy šťastná a ked mi nie je zima,lebo som hrozne zimomrivý človek :)milujem leto :*

xdanielax

vyzera, ze dnes sa vyspim konecne. po dlhom case mi odfuklo papiere zo stola a nebo je uplne tmave. tak cakam uz s napatim :DD

lost

kolko mate v izbe?

ja mam dnes rekord 28.6C ale mal som vcera 29.3C a absolutny rekord 33C predminule leto..

a neda sa to tak, ze v noci otvorit okna na plne, nech sa cely byt schladi a potom cez den zatvorit okna a zatiahnut cokolvek cim sa slnecne luce daju odtienit/odklonit?

a ake oblecenie nosite? bavlnene ci nejake umele/chladiace?

ventilator podla mojho nazoru pomaha teoreticky len ak je v izbe menej ako 35C, pretoze ak fuka na 36.7C cloveka menej ako ma on sam, tak ho to musi schladit bez ohladu na to ako rychlo to fuka a ak ma vzduch viac, tak ho to ohreje.

raz som cital v novinach totalnu kravinu, ze "vozili vajicka na priamom slnku na kapote auta" a niekto tam trepol "cim rychlejsie ide auto, tym viac sa zohreju vajicka" co je uplna blbost samozrejme a naopak sa rychlejsie chladia :) preto je pod 35C ventilator efektivny, aj ked to mozno niekmu nedava zmysel ihned..

ak nie klima, tak nepomoze vysusit vzduch? (klima funguje na tento princip udajne), otazka je len, cim ho vysusit? :)

soffa

no ja som sa uz z manzelom vycvicila,2 krat dovolenka v penzione(nase slavne zaciatky)kde bolo neuveritelnych 55 stupnou,od rana do rana,nemali sme klimu,to bol fakt horor.toto je len malina.ale uz na dovolenky chodime do hotelov s klimatizaciou,z dovolenky sme chodili nervozny 12 dni nevyspati,podrazdeny a clovek este mesiac dohanal,aby sa dostal do normalu.teraz staci ak zatiahnem na byte zaluzie,vychodna strana sa da,ale ta zapadna,ani neotvaram postahujem zaluzie a spime s otvorenymi oknami na celom byte..

araz

dazdovka
mi hovor o spani ja ani nespim lapim na balkone, aby ma aspon trocha ofuklo snad do tretej do rana,spotena ja krava aj tak...

Janyna

Celý život som milovala horúčavy,myslela som si,že to tak bude vždy.Ešte vlani to tak pre mňa platilo.Nerozumela som ľuďom,čo to neznášali,tieklo z nich a schovávali sa pred slnkom.Nikdy nehovor nikdy.Pretože človek starne,prídu choroby a je to...Dnes ledva dýcham a neverím,že mi bude lepšie ani keď sa ochladí...

dazdovka666

Fuj, tiez taketo horucavy nenavidim - ked som niekde pri vode, tak prosim, ale to je jedine miesto, kde dokazem prezit. Co ked bezny clovek stravi vacsinu dna v praci... sa tesim zajtra do vecera zavreta v kancli bez klimy...
Ono este kebyze je cez den aj 40, ale v noci sa ochladi na 15, to by mi tak nevadilo :) noci su najhorsie, budim sa kazdu hodinu, leje zo mna, no otras, uz nech su vianoce :D /neznasam zimu!!! :D/