Zápal močových ciest - ako často?

Príspevok v téme: Zápal močových ciest - ako často?
bazalka

Ahojte, chcem sa spýtať, ako často mávate zápal močových ciest? Lebo ja tak každé dva mesiace, a aj keď nemám zápal, tak nepríjemné pocity v mechúri mám skoro no stop. Skoro v jednom kuse beriem antibiotiká. Nič mi nepomáha, ani brusnice, ani urovaxom, čaje, nič. Sono obličiek o.k., cystoskopia tiež. Urológ sa ma už vzdal, že po urologickej stránke som v poriadku, takže mi už len obvodná má napísať lieky. Mám aj podozrenie na celiakiu, idem ešte na kontrolu. Už som z toho aj psychicky veľmi vyčerpaná. Ako ste na tom vy?

Ivka 1

Monika vyšetrenie na pritomnosť baktérie Escherichia coli v moči Ti robili? Je to síce baktéria,ktorá žije v hrubom čreve ale ženské močovo-pohl.orgány sú veľmi blízko konečníka, preto ak sa táto baktéria dostane do močového ústrojenstva spôsobuje zápaly močových ciest a aj močového mechúra. Odporúčala by som liečbu prírodnou cestou.

monika1422

Kocky, ja som mala moj prvy zapal mocoveho mechura v decembri minuleho roka...obvodny mi dal antibiotika a tie mi nic nezaberali. po par dnoch ma chytil akutny zapal obliciek....dostala som sa z toho po tyzdnoch s antibiotikami od lekara z nemocnice. potom som mala opakovany zapal mocoveho mechura a nabeh na zapal obliciek vo februari tohto roku a dalsi zapal som dostala v pondelok tento tyzden. Od obvodneho som dostala rovnake antibiotika ako prvy krat. cize buduci utorok idem k nemu zase lebo mi vobec nezaberaju...dufam, ze moje oblicky to dovtedy nechyti...podotykam, ze obliekam sa velmi dobre, nikdy nemam hole brucho alebo oblicky...povedali mi, ze to moze byt aj vec oslabenej imunity...sama uz neviem, iba viem ze to pali a boliii strasne moc

amanda23

Ja len z vlastnej skusenosti poradim, rok som mavala jeden zapal za druhym, nebolo mesiaca, aby som nebrala antibiotika,vzdy to prislo zo sekundy na sekundu, zachvat, bolesti, pichanie az mi prislo na odpadnutie a na vracanie od bolesti, pila som urologicky caj, brusnice Uroval, ale nakoniec mi pomohol az Uroval manoza, lebo ta manoza vlastne zabranuje usadzaniu tych bakterii zapalovych, brala som ho este dlho preventivne a tuk tuk, uz roky neberiem nic a mam pokoj...

- mira

Močové cesty trpia zápalmi len ak je organizmus prekyselený a ochladzovaný. Prekyselenie spôsobuje cukor a všetky sladkosti, kombinovaný so živočíšnymi a nasýtenými tukmi. Ochladzovanie spôsobujú nielen chladné nápoje a jedlá, ale aj ovocie. Pravdepodobne rada maškrtíš, dopraješ si pochutiny, povzbudzujúce a aromatické látky. Ovocie vynechaj úplne, jedz len teplé jedlá a nápoje, vyhýbaj sa všetkému mliečnemu a sladkostiam.