Zápal močových ciest - ako často?

Príspevok v téme: Zápal močových ciest - ako často?
bazalka

Ahojte, chcem sa spýtať, ako často mávate zápal močových ciest? Lebo ja tak každé dva mesiace, a aj keď nemám zápal, tak nepríjemné pocity v mechúri mám skoro no stop. Skoro v jednom kuse beriem antibiotiká. Nič mi nepomáha, ani brusnice, ani urovaxom, čaje, nič. Sono obličiek o.k., cystoskopia tiež. Urológ sa ma už vzdal, že po urologickej stránke som v poriadku, takže mi už len obvodná má napísať lieky. Mám aj podozrenie na celiakiu, idem ešte na kontrolu. Už som z toho aj psychicky veľmi vyčerpaná. Ako ste na tom vy?

Sejla

mavala som casto, ale odkedy som povedala lekarke ze chcem antibiotika na dlhsie nez 3-4 dni, predpisala mi na tyzden a odvtedy som zapal nedostala. Brali ti vzorku moci na urcenie bakterie, ktora ti to sposobuje? Ak ano, volala si lekarke, ktora bakteria to je a ci mas na nu vhodne antibiotika? Tieto zapaly su sposobene roznymi bakteriami a nie vsetky antibiotika ucinkuju na vsetky bakterie. Neviem do akej miery je nedbanlivost slovenskych lekarov momentalne, ale radsej by som sa na to hned pytala obvodnej. Dalsia rada, ak su tvoje zapaly sposobene e-coli bakteriou (ta je najcastejsie pricinou zapalu mocovych ciest), tak na to je velmi ucinny doplnok D-Mannose - mali by ho mat vo vacsine obchodov s vyzivovymi doplnkami a suplementmi.

Laurosik

cicilka disciplinu a hlavne aspon teda u mna to bolo tak, ze ked som mala zapal, tak som uzivala aj antibiotika a su ludia, co sa im silou mocou chcu vyhnut a pritom oni maju svoje opodstatnenie, nie je to len tak :)

cicilka

stupjakova podobne tiez u mna boli zapaly kedysi na dennom poriadku myslela som, ze sa z toho ani nevylizem a napokon uplne v pohode, len to chcelo tiez disciplinu :)

vandapanda

zuzula neviem jak to myslela a teda poviem ti, ze ja nejako si myslim, ze pri zapale je treba inymi zbranami zakrocit, tam je podstatne uz nieco ine, chce to poriadnu liecbu, zapal sa bez antibiotik nezaobide, respektive jeho liecba

Stupjakova.L

akinom007 ked kazda sme nachylnejsia na nieco ine, ked nie sme fit, moja mamka ta tiez o zapaloch ani slychu ta ani nevedela co to je, no ja som si takymi preskakala, ze dovi dopo :(