Zápal močových ciest - ako často?

Príspevok v téme: Zápal močových ciest - ako často?
bazalka

Ahojte, chcem sa spýtať, ako často mávate zápal močových ciest? Lebo ja tak každé dva mesiace, a aj keď nemám zápal, tak nepríjemné pocity v mechúri mám skoro no stop. Skoro v jednom kuse beriem antibiotiká. Nič mi nepomáha, ani brusnice, ani urovaxom, čaje, nič. Sono obličiek o.k., cystoskopia tiež. Urológ sa ma už vzdal, že po urologickej stránke som v poriadku, takže mi už len obvodná má napísať lieky. Mám aj podozrenie na celiakiu, idem ešte na kontrolu. Už som z toho aj psychicky veľmi vyčerpaná. Ako ste na tom vy?

Domka24

Modroocka hlavne zápal netreba podceňovať, mne bolo dobré keď som začala užívať antibiotiká a k tomu Wobenzym...to za pár týždňov mi bolo lepšie a dobré je to, že mne sa zápal nevrátil po nejakom mesiaci dvoch...lebo tak sa mi to predtým zvyklo a teda už som si s ním pomaly aj tykať začala...

modroocka333

hirta ani sa ti necudujem, to clovek ktory si tym presiel, tak to pochopi, pretoze to je na nervy, to moja svokra nechapala co je to zac az kym sa tento problem u nej neobjavil :/

hirta

vandapanda to je inak najhoršie, keď tie bolesti sú také, že obmedzíš aj čaj aj vodu aj všetko, len aby to z teba nechcelo ísť von, to je strašný pocit, osobne som z toho zvykla byť na nervy a neraz som si na wc aj poplakala :(

vandapanda

ziadna takato liecba nejde hned, vsetko si to vyzaduje nejaky ten cas, viem to podla seba, pretoze ono ziadny problem nezmizne len tak z jedneho dna na druhy, mne tiez trvalo kym som sa vdaka antibiotikam a Wobenzymu zapalu zbavila, ale ten pocit, ked nemas uz problem ist na wc to je na nezaplatenie

mamita1

rosebud pri liečbe zápalu je proste podstatné užívanie antibiotík, bez toho sa nejako nepohneš, pretože potrebuješ aj takéto preliečenie, aby si sa z toho dostala, netreba to podceňovať!

maswa

Mne doporučil GYN posilniť imunitu tiež, keďže kvasinky a baktérie si chodia krížom krážom cez mechúr a "nižšie" :-)
Mám teraz na to posilnenie lyzáty s D manozou, volá sa to LYSGYN.
Berie sa to ale dlho, nepôjde to hneď. Tak uvidím.

rosebud

Lenže to potom treba ísť zakaždým so zápalom k lekárovi? Nedá sa z toho dostať aj nejako bez antibiotík?

mamita1

adulinda, ale to nie je dobré a hlavne to nie je normálne aby sa to neustále vracalo, to je problém niekde hlbšie zakorenený a treba sa k nemu postaviť čelom a začať s tým niečo robiť :) liečiť to, antibiotiká sú pri týchto problémoch samozrejmosť

Adulinda

Ahoj, ja mám stále zápal močového mechúra a nezáleží na tom, či sa v zime teplo oblečiem a v lete si pri vode prezlečiem plavky. Tisíckrát som bola aj u lekárov a na odporúčanie som si vybrala tieto produkty, ktoré veľmi pomáhajú a okamžite zmierňujú problémy. Tak sa pozrite tu: www.gynella.com