Zápal močových ciest - ako často?

Príspevok v téme: Zápal močových ciest - ako často?
bazalka

Ahojte, chcem sa spýtať, ako často mávate zápal močových ciest? Lebo ja tak každé dva mesiace, a aj keď nemám zápal, tak nepríjemné pocity v mechúri mám skoro no stop. Skoro v jednom kuse beriem antibiotiká. Nič mi nepomáha, ani brusnice, ani urovaxom, čaje, nič. Sono obličiek o.k., cystoskopia tiež. Urológ sa ma už vzdal, že po urologickej stránke som v poriadku, takže mi už len obvodná má napísať lieky. Mám aj podozrenie na celiakiu, idem ešte na kontrolu. Už som z toho aj psychicky veľmi vyčerpaná. Ako ste na tom vy?

akinom007

zapal mechura som mala 2x v zivote , klop klop.
1x v miernejsej podobe vtedy mi pomohol URINAL ACUT v kombinacii s MULLER urologickym cajom
2x brutalnej podobe, vtedy som mala antibiotika MONURAL
potom som si dala 3 mesacnu kuru s kvapkami Valovic URO....
ono neskor mi gyn. zistil Ureaplazmu, ked sa preliecila viac som urologicky zapal nemala.
Vsimla som si vsak na sebe, mame a kamaratkach jedno pravidlo ta zena ktora ma casto gyn. problemy nemava casto zapaly mechura a naoapk
ja som tip co mava casto gyn. problemy
moja mama v kuse urologicke zapaly ale vytoky a gyn problemy vobec.
detto to plati pri dvoch kamaratkach tie su nachylne na urologicke zapaly ale gyn mykozu/ zapal mali asi raz v zivote

marcelina78

aspon vam v tom moci nieco nasli, ja uz trpim druhy rok, odmietam cystoskopiu aj cievkovanie, moc cisty, bolesti stale, obavam sa, ze to moze byt aj pokles panvoveho dna par rokov po porode....ziadne vysetrenie mi nerobili len sono, kultivaciu, sedimet, uz nemam nervy na lekarov ani na tie bolesti. Doplnky nic nepomohlo, ani wobenzym.

linduss84

Sabina mam rovnaky nazor ako si ty napisala, tiez som si viackrat v zivote uz presla zapalom mocovych ciest a nic prijemne to teda ozaj nebolo, ale vdaka tejto kombinacii co si napisala sa mi z toho podarilo dostat :)

sabina789

z vlastne skusenosti ti odporucam nehazardovat s vlastnym zdravim, skus najst lespieho lekara a k dalsim atb pridat wobenzym, ten pomaha aby lespie fungovali a dostali sa presne tam, kde ich treba, tiez tento liek riesi oslabenu imunitu

Lila1907

Ano,ano...cikať pred a po sexe..na to som zabudla...to treba tiež...a samozrejme,žiadne tango nohavičky....;)

meri.m----to Ti závidím...mne už keď to začne,tak je zle..nezachranim to uz nicim...cikanie po kvapkach prejde do cikania krvi-a potom ku koncu mi uz vychadzaju z mocovej rury len trsy krvy...cize-mne ked to zacne,nezachranim sa...najhorsie je,ked to na mna pride v piatok alebo sobotu-to je na nevydrzanie :(

GoFruit

dakedy som mavala tak raz ci 2krat rocne, odkedy som presla na prevazne surovu stravu, nemam vobec a to som na tejto strave 3 roky a uz si nemusim davat pozor ze nechladnem, lebo proste nenachladnem.

meri.m

Ahojte, v najhoršom období som mala zápaly v podobnej frekvencii, plus stále pichanie v obličkách. Mala som starého urológa, ktorý vždy len kukol do mikroskopu, povedal: "Voľačo tam máte", naklepal recept na antibiotiká a čau. Ďalšie antibiotíká som dostala následne od gynekologičky. Výsledky na kontrole som mávala dobré. Ale to bolo vždy len na chvíľu. Raz som si cestou k doktorke, so známou bolesťou, keď som sa musela zastaviť v nejakej krčme na WC, kúpila pomarančové TicTac cukríky a kým som dorazila k doktorke, nič ma nebolelo. (Potom som zistila, že na E.Coli často zaberú vysoké dávky obyčajného vitamínu C. Rovnako odporúčaná D-manóza funguje.) Myslím, že v konečnom dôsledku mi anitibiotiká od lekárov akurát rozhádzali imunitu a umožnili rozvoj niečoho rezistentnejšieho, takže sa liečim po svojom. Zaklopem si na drevo; akútny zápal som schytala naposledy na jeseň asi po troch rokoch a vyležala som ho s čajíkmi, brusnicovou šťavou a zinkom. Snažím sa dávať si pozor na obličky, keď ma niekde ofúkne a pocítim pichanie, hlcem brusnicové tabletky (tie z DM majú najlepší pomer množstvo/cena) a zinok, pijem prasličkový čaj a paradoxne mi pomáha aj zrnková káva. A aby som nezabudla, cikať treba pred sexom aj po sexe, aby sa vyplavili baktérie, ktoré mohli byť zatlačené do močovej rúry. Neviem, či budem niekedy úplne zdravá, ale takto fungujem relatívne bezbolestne veľkú väčšinu času.

lila1907

Ahoj...;)

Mám skúsenosti..a dokonca aké..od 16 rokov mám pravidelne každý mesiac zápaly...v 18 prvá operácia-ešte na detskom oddelení..v moči sa mi vždy zachytia E.coli a bielkoviny,krv...ked uz moja detska urologicka nemala na mna nervy,poslala ma k dospelému...na istý čas zápaly prestali--teda-opakovali sa tak 3-4 krát do roka-lieči ma Ciploxom--desať dní 2x denne a potom udržiavačka každý deň jednu tabletku desať dní plus Urovaxom...pred dvomi rokmi som zažila druhú operáciu,kde mi robili aj niečo také ako kyretáž-po toľkých zápaloch vyzerala moja močová rúra ako zhnitá paradajka a ani tá najtenšia sonda sa mi dnu nezmestila...po operácii sa to malo upraviť,no stále nič....akurát zajtra končím mesačnú liečbu ATB-zápal som dostala v tých horúčavách.............a na otázku:prečo ja?...mi odpovedať nevedel....ževraj ja to mám už chronické,do konca života..možno mám aj oslabenú imunitu a preto tak reagujem..ale pripustil,že mnohým ženám pomohlo tehotenstvo,brusnice....tak ja zatiaľ skúšam len tie brusnice....

na nete som čítala,že zápaly sú "chorobou mladomanželiek"...že veľakrát môže byť spúšťačom sex...buď častý alebo dokonca aj nepravidelný.....

jedno je isté...zápaly močových ciest-také,aké ich mám ja (časté a neuveriteľne bolestivé),neprajem nikomu....naozaj nikomu....:(((( takže bazalka,sme viaceré....a vôbec sa mi to nepáči...:(((

smejaaaaaa

Ahoj: ja mavam tiez problemy s mocovym mechurom? chodila som stale k doktorke ktora mi davala neustale nejak antibiotika ktore mi pomohli ale vratilo sa to spat? bola som na sone obliciek aj mechura vsetkko je v poriadku: nakoniec som isla ku gynekologovi a ten mi vysvetlil ze mam podrazdeny mechur milovanim. predpisal mi lieky na 3 mesiace a uvidim ako to dopadne. tak by som odporucala sa informovat aj u gynekologa.

krado

Skús biorezonančné vyšetrenie, môžu tam byť nejaké baktérie.Je to sice alternatívna medecína ale funguje skvele.