uzkost, strach, depresie...

Príspevok v téme: uzkost, strach, depresie...
beatrix

v poslednom case ma stresuje strasne vela veci, od skoly az po osobne problemy. Mavam depresie, a cim viac mam toho spravit, tym viac sa nemozem k nicomu prinutit. Zvyknem aj polovicu dna prespat a zelam si aby uz bol vecer a nemusela som mysliet na vsetky tie moje problemy ktorych sa asi v zivote nezbavim. Zacala som mat problem komunikovat s ludmi. Sice mi ludia hovoria ze som zlata a sympaticka osobka, ale jednoducho v minulosti to bolo super. Tearz ked napriklad s niekym idem von, akoby som sa zasekla a prestanem komunikovat, aby som napriklad nepovedala cosi nevhodne. Zacinam si brat kazdu negativnu poznamku na moju osobu velmi vazne, ked mi niekto povie nieco prosti srsti, nieco sa vo mne zlomi a to prehlbuje moju uzkost, pretoze chcem byt s kazdym za dobre. Niekedy mam taky problem, ze nenachadzam slova, a zamotavam sa do toho, co chcem povedat.. potom hovorim nesuvisle. Ked sa sniekym rozpravam, pozorujem take detaily, ktore si ini ludia napriklad nevsimnu - ako sa na mna ten clovek pozera, jehorec tela a to ma niekedy dokaze uplne vyviest z miery a som myslienkami uplne niekde inde. Zacala som byt hroozne moc precitlivena a chcem zacat brat zivot s nadhladom, jednoducho a najst vnutornu vyrovnanost a spokojnost, lenze neviem ako na to... je na tom niekto podobne? Dakujem za prispevky.

da sa?

K psychiatrovi sa da ist aj bez predchadzajucej navstevy obvodaka? A ako je to s platenim u psychologa?Ak mi napise papierik s odporucenim obvodak, tak sa uz nemusi platit?

kvapôčka

tiež bojujem s depkou. Beriem seroxat a zyprexu, teraz miesto zyprexy kventiax...potrebuješ len dodať telu serotonín a všetko bude fajn. Zájdi za psychiatrom. Nijak inak to nepôjde.

retep

Trpim depresiou.Podla diagnozy je to DG 32.3 teda tazka forma depresie.Neviem sa toho pocitu bezmocnosti zbavit a kazde rano sa musim dlho presviedcat aby som vstal a nieco uzitocne robil.Snazim sa ucit cudziu rec ale akosi sa my nedari sustredit.Nepracujem a tak mam dost casu si nieco pre seba vymysliet ale nic ma netesi.Ked si to v hlave zrovnam tak mi vlastne nic nechyba iba som nie spokojny sam zo sebou.Viem ze takychto ludi je viac ako ja tak prosim o nejaky tip na aspon male riesenie tohoto problemu.Pretoze
takto otravujem nielen seba ale aj svoje okolie.Necakam ziadny zazrak ale aspon som zo seba vydal neprijemny pocit.Uzivam Noverill a Kventiax ale ziadny pokrok som evidentne nepocitil.

RNG

Z prirodzenych doplnkov na zvysenie hladiny serotoninu je Lubovnik bodkovany(St Johns Wort, funkcia selective serotonin reuptake inhibitor,SSRI, podobne ako rozne farmaceutika)
a polotovar na vyrobu serotoninu, (lepsia forma l triptophanu) 5-HTP.Davkovanie-2x50 mg, nikdy nekombinovat s farmaceutikami!(antidepresiva a lieky na spanie)

janko79

AHOJTE.NEUSTALE MAM TAZOBU NA HRUDI,NEZAUJEM,APATIU,PRED 2 ROKMI MI NASLI EXTRASYSTOLY,KT.SU DNES VRAJ BEZNE.MAM ICH STALE.DAKEDY MAM ATAKY UZKOSTI,KED MA CO LEN TROCHA DACO PICHNE.LAPEM PO DYCHU....KED SA POHYBUJEM JE TO LEPSIE.BOL SOM NA EKG,ECHO.A NIC.NASTASTIE...SOM ZUFALY.

samko r.

Misiak, Ty hovoríš, že nič Ti nenašli až na gastritídu? Ty hovoríš gastritíde nič? Pupáčik, práve od tej gastritídy máš tie pocity strachu, búšenie srdca, zmeny tlaku. Vieš, žalúdok je druhé nervové centrum hneď po mozgu. Tam sú pocity. Ako je to možné, že Ti nedali na žalúdok lieky?! To si bola o normálneho lekára, alebo u nejakého "klobásového" lekára? Daj sa riadne vyšetriť, lebo so žalúdkom nie sú žarty. Z čajov na zápal sliznice žalúdka Ti môžem odporučiť Slez nebadaný, Ibištek lekársky-proskurník, Pľúcnik lekársky, niekomu pomôže aj Repík, alebo Harmanček. Posledné dva Ti môžu vyvolávať žalúdočnú kyselinu a žáhu, preto si to musíš odsledovať. Zatiaľ papá.

misiak

Ahoj prosim poradte mi. Pred dvoma mesiacmi som lezala 2 tyzdne v nemocnici. Mala som hnacky, bolesti zaludka, brucha, podbruska, hlavy,divne mrazenie z temena hlavy do mozgu pocity na odpadnutie, zimnice, busenie srdca, navaly tepla, dezorientacia, tazoba na hrudi, pocit ze zomriem. Nenasli mi nic az na gastritydu(zapal zaludka) a mensiu aritmiu srdca. Diagnostikovali my hyperventylacnu tetaniu a neurovegetativnu dystoniu. Som naspat v Anglicku a vcera som mala v autobuse taky zachvat, ze som mala pocit ze udrela moja posledna hodina. Nedali mi ziadne lieky ani serotin,proste nic. Papierovy sacok a dychaj.lenze ten nezabera. Co mam s tym robit.Ja viem ze je to ta moja gebula, ale ako ju mam presvedcit aby mi prestala zneprijemnovat zivot!

hazoo

pre beatrix:Serotonín je látka telu vlastná, ktorá je dôležitá pre správnu činnosť nervovej sústavy. Pri depresívnych poruchách je nedostatok serotonínu v mozgu.
Serotonin je neurotransmiter, ktorý má veľa psychologických vlastností - napríklad povzbudzuje vylučovanie žalúdočných štiav, stimuluje hladké svaly, slúži ako centrálny neurotransmiter a je prekurzorom melatonínu. Serotonín zohráva svoju úlohu pri určitých mentálnych poruchách.
Ak ho ma clovek nedostatok,prejavi sa to vo forme depresivnych nalad,stratu zaujmu o vsetko,uzkosti....
Mala by si navstivit odbornika,ak citis,ze tento stav trva uz prilis dlho,lebo ak to neurobis,mozes sa zbytocne trapit este cele roky a mozno aj cely zivot.