Extremne potenie

123456789101

ÚČINNÝ LIEK PROTI POTENIU! :)
Ahojte :) ja mám tiež problémy s potením, ale už sa s tým netrápim lebo som našla super vec. Jedna kamrátka mi poradila Driclor, je to ako ten guličkový antiperspirant len toto nemá vôňu. Má sa to dávať na noc, keď je človek v pokoji a táno sa to zmyje. Prvý krát som si to dala dve noci po sebe a potom už len raz za týžden. Účinkuje to! Keď sú veľké hotúčavi vonku sa ešt trošku spotím ale len veľmi málo.. ani to neni vidno, ale inak mám podpazušie uplne suché. Ako som už spomínala dáva sa to večer.. stačí krát prejstť po podpazuší s tou guličkou a je to. Pozor! Nedávajte si to v ten deň ked ste sa holili lebo vás to bude vsrbieť. Preto ale normálne stačí ked si to dáte len alebo ťahmi. DRICLOR kúpite v lekárni okolo 6-7€ a okrem toho že sa používa na podpazušie si to môžete dať aj na roky alebo nohy ak máte problémy s potením aj tam. Naozaj to účinkuje a to som sa dosť potila a toto mi pomohlo. :)

Miššškaaa

Ahojte,
Volám sa Miška a mám 17 rokov.
Ako tu tak čítam je tu dosť veľa ľudí čo má také isté problémy ako ja - nadmerne sa potím. Keď som sa nato spýtala mamy,povedala mi, že som to asi zdedila po starích rodičoch.Kvôli tomu, že sa tak nadmerne potím sa musím obmedzovať pri kupovaní nových tričiek, hlásení v škole alebo napríklad pri objatí nejakého blízkeho. No je to hrozné.Tak som sa rozhodla, že si zajtra pôjdem kúpiť Driclor, dúfam že mi to pomôže... Vie mi niekto poradiť ako sa používa ? A či môžem používať pritom aj iné deodoranty ? A môžem to používať každý deň ??? Uškodí mi to nejako ? ... prosím ak má niekto odpovede na moje otázky tak mi napíšte na e-mail (moj_nick007@centrum.sk) ... Ďakujem ...

Kristinkaaa

Ahojte. Chcela by som sa spýtať dokedy vás ten Driclor pálil.. ja ho už používam 4 dni a stále ma to strašne páli.. môžem asi aj povedať že to začína pomáhať ale tie večery sú neznesiteľné... Čo mám robiť?

moyo

V lete sa to dá, je teplo a nenachladnem. V zime sa ale spotím tak, že spodné prádlo a košeľa sú mokré, ako keď ich vytiahneš z práčky, možno viac. Keď je vonku -5, alebo stačí O stupňov, kríže a hrudník mám veľmi rýchlo ľadové. Asi dva roky späť som mal pálenie priedušiek v kuse cca 9 mesiacov a nepomáhali žiadne lieky. Trvalo to až do jesene. Stačilo sa spotiť (aj v lete) a už som to cítil. A ešte k tej zime, stačí trocha chladu (noha von spod periny) a dostávam kŕče. Všetky minerály zo mňa vytečú a je nemožné a finančne neúnosné, aby som sa ládoval iontovými nápojmi. Potenie musím obmedziť. Posledný a najmenší problém je, že normálne potiaci sa ľudia majú biele solné fľaky na tričku, alebo košeli, ja ich mám na zimnej prešívanej bunde, zvonka.

bellinka

ja sa chystam s nadmernym potenim na operaciu hyperhydrozy, robia to v ba a vo vysnych hagoch len na slovensku a preplaca to poistovna

moyo

V lete sa to dá, je teplo a nenachladnem. V zime sa ale spotím tak, že spodné prádlo a košeľa sú mokré, ako keď ich vytiahneš z práčky, možno viac. Keď je vonku -5, alebo stačí O stupňov, kríže a hrudník mám veľmi rýchlo ľadové. Asi dva roky späť som mal pálenie priedušiek v kuse cca 9 mesiacov a nepomáhali žiadne lieky. Trvalo to až do jesene. Stačilo sa spotiť (aj v lete) a už som to cítil. A ešte k tej zime, stačí trocha chladu (noha von spod periny) a dostávam kŕče. Všetky minerály zo mňa vytečú a je nemožné a finančne neúnosné, aby som sa ládoval iontovými nápojmi. Potenie musím obmedziť. Posledný a najmenší problém je, že normálne potiaci sa ľudia majú biele solné fľaky na tričku, alebo košeli, ja ich mám na zimnej prešívanej bunde, zvonka.

moyo

Môj problém sa asi nezhoduje ani s jedným príspevkom v tejto diskusii. Nepotia sa mi dlane, ani nohy od členkou dole. Zdá sa, že ani pri nadmernej fyzickej aktivite. Ale pri námahe (to znamená aj nenáročná sedavá manuálna práca) a tiež pri mierne zvýšenej teplote okolia, sa na zbytku tela dokážem potiť snáď rovnako rýchlo, ako prijímam tekutiny. Rovnako mám problém v zime (keď aj mne je zima), oblečiem sa a stačí obyč. chôdza, okamžite sa prehrejem a už sa to leje. Nakoľko to mám od malička, ako tak som si na to zvykol. V lete sa to dá zniesť, ale v zime by som sa musel niekoľkokrát denne prezliekať do suchého a to nieje technicky možné. Tzv funkčné prádlo je u mňa úplne nefunkčné. Lyžiarske bundy sú ako igelitové vrece plné vody.
Aktívne som športoval a nebadal som žiadny rozdiel. Počas zápasov, sa moji spoluhráči spotili v podpazuší, ja som si musel za hodinu tri krát prezliecť dokonale mokrý dres (viac som ich nemal). A to som bol som štíhli (dnes už nie:)).
Stres - ani veľký, mi potenie nespúšťa (ak nieje aj zdroj tepla). Nebývam chorý, až na nachladnutia a zápal priedušiek, spôsobený spotením sa v chladnom počasí a následným neopatrným chladením sa. Asi by som mal ísť k lekárovi, ale náhodou som objavil túto stránku a možno motyka vystrelí a niekto s podobnou skúsenosťou, čo nad tým zvíťazil sa ozve. Alebo odborník s radou. Ďakujem

lucinder

ahojte,
mam 13 rokov a potit som sa zacala nejako v tomto obdobi....mozno to suvisi s pubertou..to neviem...ale stve ma ze mam doma krasne tricka a kamosky sa ma vzdy pytaju preco nosim to iste...tie mokre flaky su mi velmi nechutne a neprijemne...rozmyslala som ze si kupim aj ten driclor ale citam tu aj pozitivne aj negativne ohlasy...a bojim sa toho ked mam tak malo rokov a uz s tym chcem zacat...vraj je to chemicka bomba a pod...a ani neviem ci mi to pomoze ked sa velmi potim ...mnoo a je mi dost divne ze doma sa malo kedy potim ae vonku...aj ked iba dakde sedim s kamoskou..sa extreeemne potim...prosiim pomozte mi...hocijaka rada ma potesi... vopred dakujem :)