Nadmerne vypadavanie vlasov

dasky

To s tým stresom je pravda. Ja som bola v máji v nemocnici + skúšky, takže non-stop stres. To sa odzrkadlilo v auguste, keď mi doslova z dňa na deň začali padať hrste vlasov. Musela som spávať v gumičke, pretože by ma ráno čakal šok. Takže znova ďalšie stresy. Len sa to zhoršovalo.. To trvalo do decembra min. roka, vtedy som si povedala že sa musím spamätať - a vyplatilo sa, čím menej riešim vlasy tím menej padajú.

Ing.Bezvlasa

Ja som si tiež pokazila vlasy popri štúdiu. Ked sa pozriem ako som doslova týrala samu seba: intráková nepravidelná nezdravá strava, ponocovanie a skoré vstávanie, stres v jednom kuse nad množstvom zadaní,... No hrôza. Veď som si aj zarobila na štítnu žľazu.
Som dva roky zo školy a vlasy padajú stále.
Takže pravidelná strava, dostatok spánku, denne za dve hrste tekvicových a slnečnicových semienok, na vlasy odvar zo žihľavy. Prečisti obličky (začinajúci choroba sa aj tak nedá krvnými testami zistiť) teraz je na to akurát vhodná doba. Nohy a kríže v teple. Šampony od Alverde, Weledy alebo inej čisto prírodnej kozmetiky (žiadna chémia).

PS: Moja rada na záver: zadania opisuj, skúšky stačia na Céčko alebo vysvečko na trojky podľa toho aký stupeň študuješ. (diplom je dnes aj tak na dve veci, dnes ho má každý druhý).

Ajka 146

Caute.

Ked ste isli na tie vysetrenia ako oblicky, stitna zlaza, krvne testy. Tak to len z dovodu vypadavania vlasov? alebo ste mali aj ine problemy?

Mne tiez vypadavaju vlasy, a uz som si ich na blond neodfarbovala, 6 mesiacov a aj tak stale vypadavaju.

Az tak ze prejdem rukov cez vlasy a ostanemi v tej rukee cely chumac.

Beriem 2 mesiace zinok- nepomaha.
-//- vit. C- nepomaha.

Ano som v strese, ved studujem a pod. Ale aj predtym som skukovala, a nic mi to nerobilo az od poslednej doby.

Strava OK, mam 62kg na 170 cm, co je asi normalne. A nedietujem.

jullie777

Ahojte, mne vzdy padali vlasy tak viacej, ale posledny mesiac sa to uz nedalo vydrzat, vlasy vsade na zemi na vankusi na obleceni proste vsade...uz asi tretina vlasov mi vypadla, je citit aj vidiet ze ich mam menej. tak som sa nastvala a zasla k dermatologicke. A presne to co vravite, pytala sa ma na stitnu zlazu, na oblicky, ake vlasy mali rodicia a surodenci, a rozne ine diagnozy, poslala ma na odbery, dala mi vodicku a tabletky tak som zvedava co mi zisti. ale aspon vidite ze to moze byt z hocicoho, takze nevahajte a radsej zajdite k doktorovi kym je cas.

RNG

Hlavny dovod nizkej funkcie stitnej zlazy je nedostatok jodu v nasej potrave a prebytky chloru, bromu a fluoru, ktore nas este aj o to primalo jodu oberaju.
Tema bezala vasto pod vlasy, padanie vlasov, stitna zlaza, jod a podobne, staci si to vyhladat.
Az 60% zien v USA na znizenu funkciu stitnej zlazy, zialbohu lekarske krvne testy to vedia zistit len malokedy.

Adelinka

Dobry den ja vam chcem len povedat,ja mam poruchu obliciek a ties mi padaju vlasi.Takze to nemusi byt len ta stitna zlaza mozu to byt aj tie oblicki.Nepomaha mi nato nic uz mi dali aj lekary nato vselico a nic nepomaha.Tak ze len tolko

gucciok85

ahoj, mne ani zinok mepomahalo, a zistila som ze to mam v strave malo kvalitnych bielkovin, takze som zaradila orechy napr para orechy, mandle, da sa na noc namocit vtedy su lepsie stravitelne, a kupila som si spirulinu, a pomaha mi to, tiez mi strasne padali vlasy, mozno to bolo aj z hormonov, ale ked som zadarila tie orechy, spirulinu, a kupila som si aj horcik, ale zas nechcem vela vitaminov brat. Hlavna je strava. Ale teraz sa stravujem dost jednotvarne,kezde robim kazdy den na 12-ky. takze ta spirulina je vhodna. vyskusaj, ale mozno mas v tele nejake plesne alebo zle ti travi, ale mozes mat aj malo zeleza. Tolko pricin moze byt nato. Treba len skusat. Aj zihlavovy caj mozes vyskusat

jullie777

Ahojte, mne tiez strasne vypadavaju vlasy. Kupila som si lopuchovu voda, zo zaciatku mi pomohla ale teraz je to uz bez ucinku. Teraz pouzivam sampon Revalid a chystam sa kupit si aj vlasove tonikum. uvazovala som aj nad tabletkami Revalid, ale nechcem do seba tlacit dalsie tabletky, tak radsej to tonikum. Dufam ze mi to pomoze, uz je to strasne, pomaly sa bojim ocesat. A chcem zmenit antikoncepciu, mam podozrenie ze to moe byt aj z nej. Myslite ze zmena znacky by pomohla ??

Minox

a ked ti padaju, aj ti viditelne ubudaju? Clovek moze denne stratit 100-150 vlasov, zavisi ale na tom ci sa mu rast aj obnovuje.

ivanecenka

niekde som čítala, že vlasy môžu padať aj z antikoncepcie. Mne tiež teraz padajú viac, ako by sa mi páčilo, pamätám si, že babka raz pila jablčný ocot, tak som to vyskúšala a mám pocit, že tých vlasov ide o dosť menej dole:) len je to nechutné, dávam si dve malé lyžičky ráno a večer a keď si umývam vlasy, oplachujem ich jablčným octom zriedeným s vodou:)