Úzkosť

misiak

Kachita je mudre dievca,ktore naozaj vie co chce.
velmi krasne vie napisat co citi.
peknu prdvianocnu nedelu zelam vam vsetkym :)

alexx_le

Kachita, nádherné myšlienky. Zapisuj si ich. Možno z toho nakoniec vznikne pútavá kniha alebo aspon zopár stránok, ktoré oslovia a chytia za srdce vela ludí. Mna už chytili. Drž sa

ooo/táňa

Dobré ráno ľudkovia, peknú poslednú adventnú nedeľu :) Kachita ja žasnem... ani nemôžem na to reagovať, lebo popri tebe budem vyzerať úplne sivá a nudná... :) A ešte aj pohryzená... ale zato dnes nič nerobím, teda aspoň to obmedzím na minimum. Včera keď som si dopoludnia oddýchla, tak mi bolo poobede lepšie, až kým sa ten havinko chudák nezľakol, že mu chcem ublížiť a nešvacol ma... Nejako to celé prekonávame, preusmievame a tak :) veď idú Vianoce...

Kachita

Dnes som mala narocny, ale krasny den. Slnko svietilo od rana jasnou zltou farbou a ja este v posteli som si lestila svoje myslienky. Je velmi zaujimave, ako polahky sa vedia zaspinit a svojou existenciou nalomit ludsku dusu. Dusa vie psovsky skuvinat a malokedy vieme, ako sa chranit. Dnes, iducky po ulici, som citila pekelny strach. Tak nejak si predstavujem peklo. V tom strasnom suzeni sa na mna pri tanci vyhybania jedna pani usmiala. Usmev je to, co nasa dusa potrebuje. Duse sa tiez potrebuju rozpravat a ich jedinym prejavom je usmev. Dusa ma plno slov, ktore chce cez usmev vycrit a ked chyba usmev, dusa sa dusi v hustote pocitov a prahne po usmeve ako ventile. Usmev. Najkrajsi pohyb nasich pier.
Viem, ze som krasna. Casto sa vsak citim vinne. Ale preco? Som predsa zodpovedna za vlatne pocity, myslienky. Svojim konanim predsa neublizujem. Dnes som sa prijemne porozpravala s jednou predavackou. A s velkym usmevom.
Ludia ani netusia, ze ma suzuje mrcha. Ze vsade chodi za mnou a skeri na mna svoje podle zubiska. Nic netusia. Som teda silna a odvazna. Stale vsak neviem, ci to vecne konanie v prospech druhej osoby ma nici alebo nie. Nieco vo mne sa vzdy chce obetovat. Akurat spatna vazba ma rani. Ale je prava obeta viazana na spatnu vazbu?
A co vecny pocit viny? Vina je nespravny pohlad na svet.Aspon ta moja. Skusim si teda nastavit lepsi zorny filter, casom sa vsak rozpusti a mne ostane napravene videnie sveta. Predsa ako sa veci daju pokazit, musia sa dat aj napravit.
Taktiez som bola v kostole. Som z ateistickej rodiny, nemam rada kostoly. Niet kostola, v ktorom by som sa citila extra dobre, avsak tento spanielsky ma svoje caro. Socha Panny Marie je zvlastne krasna. Je tam iny vzduch, iny pokoj, citim sa chranene a automaticky sa k nim prihovaram v akejsi kvazi modlitbe. Ja ich tam totiz citim. A ten pocit, ten pocit si chcem zachovat.
Zapalila som sviecku. Polozila medzi ostatne mozno s inou prosbou. Plamienok horel pomaly. Ale horel!
Chcem bojovat za lasku a milost v tomto svete, odvraciam sa od akejkolvek podoby hnevu a zloby ci zavisti. Moja dusa chce zit len pre vlastnu krasu a rastie kazdym laskavym gestom, co spravim. Ak je toto vsetko Boh, tak dufam, ze obcas pobudne vo mne.
S tou nadejou budem dnes zaspavat.
Nie som zla, ani vinna. Nie som ani chora.
Len prahnem po dobre a na chvilu som stratila nit.
Dobru noc.

misiak

caute,zelam pekny vecer vsetkym.
som rad ze sem zacinaju prispievat novy clenovia :)
zuzanka,ja viem ze si to nemyslela v zlom,a ze nie kazdemu pomoze to co mne(bohuzial neviem co to bolo keby som vedel tak hned to poviem a sme vsetci zdravy :)
je mi fajn a som tomu velmi rad.ked sa zamyslim tak to naozaj nebolo take lahke prekonat to,ale nastastie je to zamnou.
ja viem zuzka ze to co som pisal bolo troska prikraslene,ale nemyslel som to v zlom a pisal som to preto aby som ludi potesil.mozno chyba uz sa to nestane :)
naozaj neviem co mi presne bolo,a uz sa k tomu nechcem ani vracat ale preslo to a to je hlavne.a to je nadej pre vas vsetkych ze vsetko co nas trapi jedneho dna prejde.
mam vas rad vsetkych.
tanicka je mi luto ze ta ten havko pohryzol ale mozno to bolo znamenie.
alex ty nejako alo pises :)
zatial caute a pamatajte si ze vsetko bude dobre.ina moznost neexistuje :)

expert

ahoj adka ten cudny pocit chvenia okolo zaludka je zaludocna nervozita ak sa k tomu chveju ruky a triaska je najlepsie aspon mne to pomaha dychat lahni na postel ticho nech ta nic nerusi a zacni dychat sustred sa iba na dychanie vsetko okolo nech ta netrapi najskor pocujes len buchanie v spankoch a strasny tlkot srdca ale o co viac sa nadychnes hlboko do brucha a hlboko vydychnes zacne sa to pomaly uvolnovat opakuj to az kim sa uplne neuvolnis B.

alexx_le

Ahoj Táni, ak možeš pod na gmail, resp.prezvon ma ked tam budeš alebo sa skontaktujeme inak. Musím teraz odbehnuť

ooo/táňa

No takže môj dnešný deň je skvelý :) Celé dopoludnie som oddychovala, ani sme len nevarili, poobede prišla segra s frajerom na návštevu, potom sme šli do mesta na nákupy trochu a potom na návštevu, kde ma pri odchode pohrýzol pes... totálne krvavá dlaň, ruka nefunkčná, takže som asi dopiekla nateraz... no ale to pohryznutie nie je také hrozné ako tá dezinfekcia, ktorú mi tam krstná vrazila, okamžite mi prišlo na omdletie, tak som si sadla, ale ako som sa postavila, tak som skoro skolabovala zas... takže som sedela pri otvorenom balkóne, dýchala, triasla sa, potom ma odviezol krstný domov a tam som si vyložila nohy a dala som si neurol - druhú polku dnes, to som nemala už hádam dva mesiace toľko neurolu :) a teda ledva fungujem, je mi fakt všelijako čudne, stále sa mi vidí, že odpadnem, dereálka ma prepadla, no proste gut:)Kachita zase krásny príspevok, učím sa od teba :) Zuzka máš pravdu, som na seba veľmi náročná, už mi to aj iní hovoria, preto som dnes poslúchla a dala si pauzu... a to uhryznutie beriem ako znamenie, že pečenia už stačilo na tieto vianoce...

sunie

kachita ja som strasne slaba z tej choroby co sa mi taha uz mesiac a neviem sa dat stale do poriadku. PP a D zatial ok. odkedy som chora neberiem AD, trosku som to zanedbala ale brala som vela inych liekov, takze najprv musim riesit co hori a toto si nechavam napotom.