Úzkosť

lubikos

Vsetkym Vesele Vianoce...pisal som uz davnejsie chcem len povedat aby ste sa nebali vsetko prejde...inac jednoducha vec pre tych, ktori bojuju s uzkostou netreba s tym bojova a pasovat hlavne ak vam pride myslienka ktora vas dostava do uzkosti ale ju treba ignorovat ...samozrejme vyhladajte odbornu pomoc...je to lepsia cesta ako sa trapit a byt nestastny....
tatiana26 super postrech ohladom vysporiadania zivota...su vela impulzov a zapinacov tejto zakernej chorobe....takze vyhladajte si cas na seba a skusajte jogu a rozne relaxacne cvicenia....
AD su dobra vec nebojte sa ich a pri velkych problemoch kontaktujte lekara....vela ludi zije aj bez nich a niektori sa musia vratit k nim....nie je to hamba...jednodcho berte to tak ze vyskusat treba vsetko ...hlavne aby sme sa citili dobre....
Hladajte si cas aj pre seba a ak nemate sajnu o relaxacii tak je cas aby ste navstivili rozne centra....cvicenie,prechadzky, joga, relax v bazenoch .......
PRIJEMNE PREZITIE VIANOC...

tatiana26

Ahojte, v tom šialenom striedaní dní sa sem máálokedy dostanem, ale hrozne som sa potešila, že tu vidím staré známe "tváre":)

KATKAXXX oni to tam podľa mňa píšu len pre zvýšenie predajnosti AD, to je ďalší ťah farmaceutického priemyslu, moc by som tomu neverila...

ADULIK teba taaak rada vidím a čítam...ale zdá sa mi, že veľmi dobre ti nie je, to ma hrozne mrzí...ako je to možné, že sa s tým stále takto pasuješ? Niekde musíš niečo robiť zle, inak to nevidím...tak ti poviem - u mna to bol neusporiadaný život...odkedy som si ho dala do poriadku, tak mi je oveľa lepšie. Áno, beriem ešteAD, zníženú dávku, ale beriem. Ak ti ja môžem poradiť, tak pravidelná jóga každý večer. A ozvi sa mi na mail, ak sa ti dá, budem sa tešiť.

FIDA prosím ťa hneď ako začne na teba ísť atak - ale skutočne hneď, nenechaj ho stupňovať sa - začni dýchať zhlboka nosom do brucha 6-3-6-3, na 6 nádych, na 3 zadržať dych, na 6 výdych, na 3 zadržať dych, mne toto vždy pomôže...

MONIKA juj aj teba vidím fakt rada...predstav si, ja mám dve deti v profi rodine, už vyše mesiaca ich máme doma, tak rýchlo sa to zbehlo, že sa mi to až zdá neuveriteľné. A ty ako, do práce chodíš, či...? Som rada, že takto zvládaš bez liekov pekne, parádička.

monika99

Ahoj evulik,jasne ze brala ja som totizto bola tak mimo ze som prestala chodit do prace,von mala som strasne strach ze odpadnem,umriet a hrozne stavy no cista katastrofa,lieky som vystriedala rivotril-z toho som bola uplne mimo,ospala dokola jak keby predomnou bola clona,potom seropram kvapky-no nejako extra nezaberali,zoloft-sialene ma z neho bolela hlava a nakoniec sertralin-uzasne mi pomohol,potom som sa zacala zaoberat silou podvedomia a zo dna den som prestala uzivat lieky a dokonca som sa prestala dopovat megnezkom,bez liekov som uz 8 mesiacov,ano niekedy na mna ta pliaga lezie ale nejakou vnutornou silou ju vzdy premozem aj ked je pravda ze je to narocne ale hlavne ze to funguje aj ked stalo tie este nie ono,pomohlo mi ze som sa zacala venovat masazam,je to hlavne sila vole evulik ale ide to len v tom pripade pokial mas serotonin uz v normalnej hladine,pokial nie tak bez liekov je to trapenie,ja lieky neoddzudzujem ale som si chcela dokazat ze to ide aj bez nich,do kedy to netusim...

evulik58

Ahojte vsetci to je super monika ze to vzladas bez liekov. Tak to si trieda brala si uz pred tym lieky? alebo si nebrala ziadne lieky Aj ja sa snazim byt bez liekov len sa mi nedari akosi, Prestanem to brat ale take abstinecne priznaky mam ze to musim znova brat tie lieky uz som zavisla na liekoch pocula som o nejakej klinike kde sa to da liecit

monika99

caute,nakukla som sem,tak ako sa vam radi a co tesite sa na vianoce? Tani budem tu mat dievcatko na vianoce az do tretieho januara a bomba ze si ju teraz mozem vozit k sebe na vikendy,prazdniny a tak,konecne to jurady povolili,som bola rada....dneska poobede sa chystam na nakup darcekov,ale musim povedet ze vcera ma chytil strasny atak a vlastne ustupil az niekedy o polnoci,som zistila ze ja sa bojim jak nasnezilo a ja lad ze sa smyknem a zlomim si nohu a vcera som musela zist zo strmeho chodnika a koniec,panika a podobne,nechapem nikdy sa mio take nieco nestalo,mala som pocit ze si necitim ruky ani nohy,ani hlavu,hrozne ma nafuklo a tie tleky a palenie v okoli srdca,hroza ale zvladla som to a vratila som sa domov az vecer,sice unavena na skapatie ale zvitazila som!ved je to len v hlave,chodim dale na masaze-myslim tym ze sa ich ucim ja a dost mi to pomaha,ten klud,harmonia.Je strasna zima,to mi moc dobre nerobi alenejako vydrzim a uz sa tesim na jar!Nic neberiem len niekedy guajacuran a sirup novopassit-coz je prirodne,ad mam v kabelke len pre istotu uz 8 mesiacov som sa ich nedotkla ani vcera!!!!

katkaxxx

Ahojte :) nahodou sa mi dostal do ruky letacik od ligy za dusevne zdravie na temu "uzkostne a fobicke poruchy" a precitala som si nieco co ma prekvapilo. v pozitivnom slovazmysle. ja som si totiz myslela, ze uzkost sa vyliecit neda, resp. da, ale len ciastocne. Tak vam posielam tuto vetu, ktoru som si precitala v spominanom letaciku a verim ze mnohych z vas povzbudi:

"Asi 90% ludi s uzkostami a fobiami, ktori vyhladaju pomoc, sa moze uplne (!) alebo ciastocne vyliecit a zit dalej zdravym sposobom zivota."

Dobru noc vsetkym :)

fida

ahojky všetkým, čo trpia úzkostnou poruchou
ako vám je??
mne je už druhý týždeň zle, srdce ma bolí, bije mi ako divé
aj záchvaty paniky mám párkarát do dňa, čo som predtým nikdy nemala
cítim sa slabá, mám pocity na odpadnutie, závraty
je tu podobne niekomu ako mne???
ako zvládate tie záchvaty paniky, keď na vás idú a ako sa to u vás prejavuje??
mne začne byť zle, obleje ma horúčava a taká slabosť a chvejem sa
už neviem, ako si pomôcť
prosím o vaše rady

adulik

A este nieco, mozem sa opytat? Zacinate tu vsetci fungovat na sukromnejsej komunikacii, na meiloch, hm??? preco??? je to tak lepsie???

adulik

Ahojte vsetci...ako sa mi mate? EVULIK , viem, ze si pytala o radu TATIANU, ja len ze aj ja beriem cipralex,ale akosi mi nepomaha velmi, predtym som brala seroxat a ten mi zaberal vyborne, nikdy sa mi nestavalo to, co teraz pri cipralexe, mam naspat ataky, ... uz som minuly tzyden aj dobrala injekcie, co som myslela, ze sa pokusim pomaly tie tabletky vynechat...apaurin...stretol sa s takymi injekciami tu niekto??? a mozem sa opytat, neskusali ste tu niekto nejake ine prostriedky, ako sa toho zbavit??? myslem nieco ako terapiu, skupinove terapie, hypnozu???? hm??? Dakujem vopred, drzte sa mi tu vsetci, tak zatial, papa vsetkym.