Cítim sa tučná

Príspevok v téme: Cítim sa tučná
achjajcoto09

Pribrala som len asi 3-4 kila, ale pri mojej výške, 159cm, je asi dosť rozdiel či mám 49-50kg alebo 53-54kg.
Cítim sa teraz taká tučná a neviem ako sa mám donútiť začať cvičiť. Začala som chodiť peši do školy a na 7 poschodie už nechodim výťahom ale po schodoch

Dajte ešte nejaké rady ako ľahko zhodiť par nadbytočných kíl

mariama254

Ty sama musis chciet s tym nieco spravit! Ak v hlave budes mat zafixovane ze ty nevies ako a budes sa stale na nieco vyhovarat, tak sa ti nikdy nepodari nadbytocnych kil zbavit!

Ghalia88

Ahojte. Mam na vas otazku. Mam 18 rokov asi 173 cm a okolo 68 kg. Viem, ze to je hrozne vela a preto sa snazim schudnut.
Behavam 4 krat tyzdenne min. 30 min vkuse alebo niekedy kratsie vzdialenosti v rychlejsom tempe. Piatok oddych a cez soboty a nedele mam min. 30 min cvicenie skor na cele telo posilnovacie.
Snazim sa lepsie jest aj kvoli traveniu, ktore nemaam pravidelne, vacsinou idem na velku tak 2krat to tyzdna, uz neviem ako to zmenit. Nikdy som nemala moc velke brucho ale teraz je vypukle ako by som bola v 4 mesiaci. Neviem ci je daco s mojimi crevami alebo som proste len tucna po vianociach
Neviem ci to co zjem za den je vela preto pisem co si o tom myslite: dneska napr som to mala takto:
Ranajky - ceralie cini minies s mliekom (niekedy mam jogurt alebo ovsene /ryzove kase)
Desiata - pomaranc a celozrnne pecivo s maslom, syrom a paprikou (niekedy mam jogurt namiesto toho)
Obed - cesnakova polievka (snazim sa jest polievky kvoli traveniu) a myslim ze to bolo hovadzie maso s bulgurom
Olovrant - niekedy ho ani nemam ale dnes som mala jablko nastruhane s ovsenymi vlockami ceraliami a potom este maslovu briosku kt. Lutujem ze som si dala
Vecera- hovadz.polievka a kebab (ano ten kebab som nemala :/ inokedy mavam normalnejsie jedlo ako maso alebo ryza alebo cestoviny alebo zelenina dusena alebo kase ovsene ryzove atd)
Cez den pijem vela. Vzdy sa snazim o tie 2 litre. Pijem cistu vodu, caje bcas mineralku a mavam kavu niekedy. Dzus niekedy kvoli traveniu. Vecer slivky po veceri z toho isteho dovodu. Snazim sa nejest sladke ale niekedy si daco dam. Napr piatky ked mam volno od cvicenia si dovolim dat si sladke ale nie vela. Alebo cez vikend ak je nejaky kolac alebo ak nieco pecieme :( mala by som to uplne obmedzit? Jem vela? Prosim poradte mi, naozaj to potrebujem. A naozaj chcem schudnut uz konecne. Myslite ze s tymto dosiahnem vysledky? A ak ano kedy?

therainbow

achjajcoto09: ja mám skoro totožný problém, aj podobné miery: mám 160 cm a ešte pred dvoma mesiacmi som mala 44 kg a hoci som nič nezmenila, ani stravu ani pohyb ani nemám nejaké depresie...zrazu som pribrala 4 kilá a teraz mám 48 kg! a vyzerám strašne tučne, ani nie som zvyknutá mať takúto vysokú hmotnosť, keďže som mávala anorexiu a pohybovala som sa medzi 30 - 45 kg...toto je moja max. váha v živote a začínam si zúfať, začala som diétu a zatiaľ sa síce zo strachu nevážim, ale zdá sa mi, že som mohla zatiaľ zhodiť aspoň kilo...aspoň na pohľad...

evicka085

a prečo si pribrala?..začala si viacej jesť alebo čo??..kde sa stala chyba?...lebo tú treba v prvom rade odstrániť..

kolaria

Dobre si začala a len v tom pokračuj! Skús ešte obmedziť nejako stravu a uvidíš, že váha pôjde znovu dole :)

dobreuz

Tak maximálna kondícia v tom zmysle že dosiahnem svoj absolútny vrchol, čiže sa už prestanem zlepšovať a dosiahnem 100% svojich možností. A nie diéty nerobím, niekedy aj 20 000 KJ prijmem, ale pri veľmi veľa km sa spáli veľa KJ tiež a ešte mám aj strašne silný metabolizmus.

Abcd888

Čo znamená dosiahnutie úplnej kondície ? Ale diéty nedržíš žiadne, či ? Inak to poznám, často mi to hovoria a mám tiež spolužiaka, ktorý meria toľko ako ty a tiež má 70 kg. On sa narozdiel od behu venuje modelingu :D no tak to áno, je to jedna z výhod mojej výšky.

dobreuz

Tak zatiaľ behám necelé 4 roky, takže ešte minimálne 6 ďalších rokov kým dosiahnem plnú kondíciu, takže ešte na sútaže je času dosť, ale profesionálne sa tomu nechcem venovať, lebo všetci TOP dopujú a je to aj tak len marketing, nič viac. Možno skúsim Košice night run v lete, ak budem mať formu. A áno, furt mi vyhadzujú na oči že aký som chudý, ale vďaka tomu dokážem dať 50+ km, lebo taký 90 kg človek by bol rád ak by dal vôbec 10 km, ale aj tí top majú 165 - 170 cm a max. 55kg, takže s nimi sa rovnať nemôžem. Ale ty máš aspoň vyhodu, dáš si opätky a pozeráš sa na nich zhora :D