Herpes na perách

neva

Herpes som mávala pravidelne 8-10 x do roka, riadne veľký od pery až do nosných dierok. Žiadne mastičky, či herpesin v tabletkách alebo Isoprinosine, niž z toho nezabránilo aby sa mi opakovane robil.
Našťastie po dlhom čase už viem ako naň.
Ak cítim, že sa mi chce vyhodiť, beriem vit.C,B-komplex,grepové tabletky a L-lysine z vnútra a z vonka si prikladám rozriedené GSE. Toto môžem doporučiť.

eva118

ja som už skusila asi všetko!\"!!:D a už mám fakt nervy.... mám to skoro každý mesiac na pere,presne v strede, je to brutálna bolesť a vyzerá to dosť nechutne. už neviem čo mám robiť. vyskušala som všetky mastičky na herpesy,olejčeky aj ľad aj čokolvek. dokonca som od doktorky dostala nejaké silné tabletky (že vraj už herpes vdaka nim nedostanem!) na vnutorný herpes, ktorý pomáha aj na takýto. lenže mala som pokoj asi 2-3 mesaice a teraz ho mám znova. som zufala. už používam aj compeed. poviem vám nepomáha to ani trošku,a le aspon to zakryje tu hnusnosť :( a nikto sa mi pri rozhovore nepozerá na pery, pretože to nieje vidno.:(

talentmania

Herpes je bacil takze ak si ho uz mala tak sa ho uz nikdy nezbavis mas ho v tele mozes ho len zmiernovat tym ze si spevnis imunitu.
Mne pomaha nic s nim nerobit ak si ho natriem hnet mam vedla dalsi a rozmnozuje sa mi ak ho necham tak, sam uschne. A mam len ten jeden.

salamandra

Nadine - nedá sa ho zbaviť, ak ho raz dostaneš, máš ho už v tele stále. a väčšinou sa objaví vtedy, ked máš oslabenu imunitu.
najlepšie zaberaju mastičky z lekárne na to určené: zovirax, herpesin atd

Nadine

cawte dalsie rady ohladom herpesu ?
mne sa robieva velmi casto
da sa ho aj uplne zbavit ja myslim ze nie
dik za rady

lady_j

Mne velmi pomaha, ked zacinajuci herpes "zmrazim" - prilozim si nan nieco z mraznicky alebo lad, aby si stiahol horucku. Potom aplikujem mat - pouzivam herpesin, ale dobry je vraj aj zovirax. Vtedy sa mi neurobi ani pliuzgier a na druhy den nic nevidno. Treba to urobit v pociatocnom stadiu - ked este len citim svrbene alebo "brnenie" na pere.

Chcem sa ale opytat - ked uz sa herpes vytvori (pluzgiere), poznate nieco, co rychlo zmierni opuch? Nemam vela pluzgierov, ale velmi mi pera napuchne.

lady_j

Mne velmi pomaha, ked zacinajuci herpes "zmrazim" - prilozim si nan nieco z mraznicky alebo lad, aby si stiahol horucku. Potom aplikujem mat - pouzivam herpesin, ale dobry je vraj aj zovirax. Vtedy sa mi neurobi ani pliuzgier a na druhy den nic nevidno. Treba to urobit v pociatocnom stadiu - ked este len citim svrbene alebo "brnenie" na pere.

Chcem sa ale opytat - ked uz sa herpes vytvori (pluzgiere), poznate nieco, co rychlo zmierni opuch? Nemam vela pluzgierov, ale velmi mi pera napuchne.

RNG

Co si ludia neuvedomuju, ze herpes nie je len na pere, ale v celom tele a robi rozne skody, od zapalov sliznic az po zapaly nervov. A vobec sa nemusi prejavit na pere. A herpesov je viacero, nie len typicky HSV1 ktory ma skoro kazdy v tele cely cas a samozrejme aj hromadu inych virusov.
Preto je na case si zvysovat viralnu imunitu, to plati pre kazdeho, co si vazi svoje zdravie