Zivot bez deti?

Súvisiaci obsah

leila678990

Sweater--uplne si to vystihol ...som Matoha bez zivota...mam priatela ale citim ze to uz je iba o priatelstve..takze zijem jeho zivot...ten moj je niekde odsunuty,zamknuty,som Introvert a preto zijem jeho zivot...ked som bez partnera som Extrovert..myslim tym ze ked som slobodna bez zavezkou...som iny clovek,slobodnejsi ale potom zase pride chvila ked si poviem ze mi chyba a takto to aj dopadlo..znova sme sa dali dokopi a ja som opat Matoha bez zivota

david23

myslím, že je to na každom jednom, či chce v živote dieťa mať, alebo nie, nemal by byť za to odsudzovaný. Avšak mal by pritom myslieť aj na partnera, či je rovnakého názoru a keď tak, zbytočne ho neblokovať klamstvami.

sweater*

inak to je klasicky scenar, ludia su tak velmi tlaceny ostatnymi, ze sa boja byt sami sebou, zit tak ako chcu oni, robit co chcu a potom prezije cely zivot v nestasti, to nebodaj chces? myslim si ze vsetci s tvojich blizkych budu radsej ked ta uvidia ze si stastna ako to ked budes robit co by si mala ale ako matoha bez zivota

Lumik

leila678990: a co by si chcela robit ?

Ktovie ci sme naprogramovani mat deti alebo skor sex a tie deti pridu potom ako dosledok ( myslim teda biologicky ). A ak niekto chce priamo deti ci to nie je len kvoli takym tym spolocenskym stereotypom, potrebe sebarealizacie?

sweater*

co tym myslis ze nezijes tak ako chces, z akeho dovodu? mozno sa skor bojis oslobodit, byt stastna, urobit velky krok a pripisujes to tomu ze nechces ublizit druhym, nie je to tak?

leila678990

moja dusa je uveznena v mojom tele...chcem robit uplne nieco ine ako je skutocnost...je to velmi smutne ale trpim...mam vycitky ze by som ublizila blizkym osobam...a pret trpim a pomalicky sa dusim.--nemam to komu povedat..mysleli by si ze som sa zblaznila..raz v zivote sa mi to podarilo zila som svoj zivot...plny slobody a "stastia" trvalo to pol roka---potom som sa zase vratila do zacarovaneho kruhu

sweater*

tpch aj tak sa da :D:D, a odpoved preco vacsina ludi deti chce je jednoducha, sme nato totizto naprogramovany, dokonca si myslim ze je to jedine a najdolezitejsie poslanie cloveka v zivote, mnozit sa a zabezpecit prezitie dalsiej/ich generacii. ale nikdy som nejako nebol na plnenie prikazov, ked som uz tu, svoj zivot si prezijem ako chcem ja..

leila678990

aj mne sa to paci...zanik ludstva...vzdy sa tesim ked nejaky vestec povie ze bude koniec sveta...tesim sa preto lebo nas to vsetkych vyslobodi,zivot je BOJ...cely zivot ...