Protikvasinkova dieta

AlexSandra

Laurina, aj fluomizin si brala 2 mesiace?

Zbibo, ja tiez mavam aj iba zapal vulvy - palenie, pichanie, bodanie, svrbenie. Chvilami je klud a potom pride zlych 5 minut, ze ma iba trha zo stolicky. Inokedy to mavam aj vnutorne, aj hrudky.

Kedysi davno, pradavno som aj ja nosila tanga, samozrejme syntaky, mydlo ake prislo (myslim vek 15-18 povedzme). Mohla som sa kupat aj v spinavom jazere a nic. Zrala som, co prislo a ziadne kvasinky. Potom som tanga prestala nosit a presla som na gely na int hygienu. A bac v 24-ke non-stop kvasinky.

Ja mam z toho pocit, ze raz sa to v tele nakopi, dovody mozu byt rozne a tie kvasinky akoby si zapamatali, "ako sa maju premnozit", a potom clovek moze uzivat aj 10 preparatov. Ved lekari aj preto striedaju tie cipky, lebo kvasinky sa na ne stanu menej/viac odolne = dokaz pamatoveho efektu kvasiniek (pod. ako aj inych bakterii)- zase zalezi od jednotlivca.

Svedske probiotika su tie gynoflor? A rozpustia sa, ci je to prasok v kapsuli?

Zelam, nech pomoze dieta aj ostatne preparaty :)

zbibo

Lauri

no a gynoflor ako casto?A ten fluomizin tiez ako casto?
Ja uzivam laktobacily od swissu a planujem ich dlhodobo:)
A samozrejme dieta:(
Aj si schudla vsak?

zbibo

Watermalon

dakujem si zlata, lenze ja som to ozaj mala, ked v tom 36 tyzdni beru stery na toho stafylokoka ci co, tam mi ju hnusobu candidovsku veru zistili aj potom z vyteru nejakeho pol roka po porode:(
Boze keby som bola ten pripad ze proste iba hormony, to by bolo uzasne, tebe drzim palce nech nemusis sa v zivote s tymto trapit:)

zbibo

Lauri

ale tak snad ked aj stery boli ok, uz to bude ok vsetko:)))
No a sauna, bazeny, juuuj to len uvidim ze co a ako, odkedy mam tieto problemy iba v mori som bola....ano a o tamponoch mozem iba snivat:D

A ako dlho vlastne si sa liecila, teda po akom case si mala dobry ten vyter?

watermelon

zbibo, necitala som to cele len tvoj posledny prisevok, mam 11 mesacneho syna, po porode som mala svrbenie niekolko mesiacov, pred tym som niekolko rokov nic nemala, vyliecila som sa surovou stravou, jedla spom prevazne ovocie... to je ale jedno. Ide o to poporodne svrbenie, nechapala som preco ho mamked sa tak zdravo stravujem... a potom som konecne zasla na gyndu a doktor mi povedal ze nemam ziadnu kvasinku skratka su to hormony a prejde to, ani mi nic nedal, lebo som uz predtym vybrala konsku davku niecoho proti kvasinkam a nepomohlo to... A potom to odislo z nicoho nic, zo dna na den som bola zasa zdrava, na svojej strave pokracujem, prevazne ovocie a nic mi nie je...
ale ked pises ze aj tvoj syn mal mykozu tak mozno si ju predsa mala... mohol ju dostat kojenim...ak si ju mala aj na prsiach...
asi ti to uz nepomoze ale tak som sa podelila o svoju skusenost

Laurina22

Drahe to je mas pravdu

Inak baby u mna napriklad sauna,bazeny-tabu a ak-minimalne.Takisto ziadne vlozky,len tampony.Umyvat sa dole len s cistou vodou,po stolici hned sprcha musi byt

zbibo

Alexandra
ty ale vies co, ja som do 25 rokov nevedela co to je, iba som o tom pocula:D
Nosila som tanga, synteticke nohavicky, okolo mna ani bavlnene nebehali:DDOle som sa umyvala Doveom, holenie, proste vsetko co sa nema a ani korela mi nebola, proste zrazu sa to zvrtne a konec:(((((

zbibo

Lauri

tak gynoflor si davam aj ja, ale bez predpisu je to hrozne drahe, 12 cipkov 17eur, prvy mesiac cely som to brala kazdy den a teraz raz do tyzdna ale budem dlhodobo:)

Alexandra
Ty vies co, ja si myslim ze jednak v tehotenstve nastali hormonalne zmeny co tam dole oslabilo obranyschopnost a na druhej strane som sa nevedela dozrat sladkeho a pecivo, takze si myslim ze som si uplne znicila tu zdravu floru ci uz dole alebo v crevach, dokonca som isla rodit s mykozou:(
U mna sa to prejavovalo svrbenim, ale zvonka, ziadny vytok nic, najskor som si myslela ze daka alergia na toaletak alebo co, no po niekolkych mesiacoch co mi stale doki iba cipky daval a maste a lieky som sa pustila do toho, ked som zistila ze nemozem ziadne sacharidy najskor som skoro umrela:D Ale uz je dobre:)Stoji to za vyliecenie, uz to nechcem:(Mam male dieta 1rocne a aj on mal mykozu pod pazuskami, nie je vylucene ze to dako chytil odo mna, povedala som si a dost, takze verim ze dieta + vsetky opatrenia a zachovanie si dobrych stravovacich navykov nas z toho dostanu:)A inak cele tehotenstvo som bola v strese cize aj z toho to samopzrejme moze byt ako pises:(