Protikvasinkova dieta

zbibo

No napriklad ja vyberam mensie zlo, polievku slepaciu bez slizov a maso +zelenina, ziadn eprilohy, knedle nic, ked sa aj spytali, tak jednoducho ze musim:)
Ale tiez myslim ze toto je na dlho, staci maly vykyv a je to tam:(
Nuz nevadi, radsej dozivotne nejest nic sladke, kysnute ci neviem ake, ale mat normalny zivot aj co sa manz.postele tyka:P

- mira

S rodinou je to háklivá téma, zvlášť, ak si nechceme pokaziť ináč dobré vzťahy. Treba im vysvetliť, že doterajšia strava ti nevyhovovala, a dôvod. Ak zrovna nechceš spomínať vaginálne mykózy, spomeń mykózy napr. medzi prstami na nohe alebo na inom mieste. Isto máš aj iný problém, na ktorý ti kvalitnejšia strava zaberia, to časom poznáš. A rodičia tiež majú spústu problémov. Na to slúži diagnostika, podľa nej sa dá pekne zistiť, čo spôsobuje ktoré choroby a aký je ich vonkajší prejav. Chce to trpezlivé vysvetľovanie a ubezpečenie, že ti nič nehrozí, naopak, cítiš sa lepšie.

AlexSandra

Ako si myslela tie oleje? Ved kokosovy, oreganovy, olivovy, tekvicovy sa odporuca.

Ovocie jes aj hrozno a banany?

A co sudova kapusta?

Inak, otazka na okraj pre kazdeho, kto dodrziava nejaku verziu tejto diety. Ked idete k rodine - rodicom, svokrovcom, starym rodicom a chcu si dat s vami slavnostny obed, ako to riesite? Resp. ako ste to zdovodnovali na zaciatku (potom casom si na to zrejme zvyknu)? Ak poviem iba jednoducho, ze sa snazim zdravo stravovat, povedia, ze raz ma to nezabije. A vag. mykozy mi nie je prijemne spominat.

Dik

watermelon

su jedinci s velmi dobrou imunitou a mozu jest cokolvek, nic sa im z kratkodobeho hladiska nestane, dlhodobe by som ale spochybnila, na kazdeho raz pride, prirodu neoklames - priroda nam nedala do vienka kolace, vyprazane jedla margariny sladkosti cipsy atd
a su jedinci s nie prave najlepsou imunitou a ti maju problemy hned, u kazdeho sa prejavuju inak... niekto ma kvasinku, iny ma nieco co nevidis, vlastne ani kvasinku, ako vies, ze ten kto je naozaj uplne zdravy? ako vies ze mu nezacina osteoporoza problemy s klbami skratka hocico ci dokonca rakovina?
zaklad je podla mna zdrava strava striedmost a pohyb a zdrava mysel, vela spanku, slnko. Ja som co sa tyka zdravej stravy velmi radikalna a vyplatilo sa, jem len surovy ovozel a ozdravela som na vsetkych frontoch - ktore je vidiet...
citala som inu teoriu o kvasinkach, mne dava zmysel... kvasinky ma kazdy, ked nieco zjes premnozia sa na chvilu .- lebo sa tym zivia ale hned aj sa vratia do normalu, len co sa vstrebe ta potrava, nemozu sa nou uz zivit, ale ak jes vela tukov, tucnych jedal, ta potrava ti ostava dlho v krvi a zivi kvasinky a tu nastava problem, preto nie su problemom jednoduche cukry ako ovocie - ale tuky (syry, oleje margariny atd...)

AlexSandra

Inak na lieskovych orieskoch v zlozeni boli aj sacharidy. Je to ok? Mam taky dojem, ze nula ich nie je v nicom, alebo?

AlexSandra

Mala som na mysli "prepuknutie ich premnozenia". A skratka nikto mi nevezme, su jedinci, co si dovoluju cokolvek, co sa tyka stravy cokolvek na svete a nikdy ziadne kvasinky. Ich imunita je asi dostatocne silna. U inych jedincov sa nejak narusila, kvasinky sa premnozili a uz sa ich nie a nie zbavit.

Pytam sa preto, ci po absolvovani tej najprisnejsej RNG-ho diety 2-3-4 tyzdne (kolko uz by poradil autor), po jej vysadeni (t.j. prejdeni na klasicku stravu, ako jedia ini, na premnozenu candidu zdravi jedinci), ze "premnozene" kvasinky sa zarucene na 100% nevratia? by sa vratili, potom pojem "pamatovy mechanizmus" alebo cosi analogicke, by nebol uplny nezmysel. Alebo ako by sa to potom dalo chapat a vysvetlit? Ja vlastne neviem, ci ma tato dieta aj neuspesne vysledky.

Ja som tuto dieta nespochybnila, stale sa drzim aspon tej modifikovanej verzie (celozrnne, pohankove, spaldove cestoviny a obcas pecivo) + uz som to tu raz menovala. A myslim si, ze pozitivne posobi na mnoho inych veci.

enia

alexSandra, preto je najlepšie sa zbaviť kvasiniek bez liekov. Poznam noho kočiek, ktore uz par rokov takto striedaju vseličo možné a na chvilu sa tešia, no candida sa im stale vrati. lieky zaberaju len dočasne, preto ak mas candidu v tele rozšírenú, pomôže len disciplina v strave a podporiť to este nejakymi doplnkami, napr. citrovital aspon mesiac a rozne čaje su na to, ktoré prenikaju do každej bunky, kde sa candida rozmnožila. a čaje možeš brať dlhodobejšie ako lieky. je to sice pomalšia cesta, ale trvalá. Liekmi sa candidy navzdy nezbavíš.Každý liek ničí črevá aj pečeň. A prave v mladom veku je šanca to podchytiť a nečakať zazraky od liekov. Poznám ženy aj v staršom veku, ktoré sa z toho po mnoho rokoch dostali jedine stravou a bylinkami. Dodnes lutuju, že sa pchali liekmi. Hned ako sa zlepší stav po davke liekov je nutne pokračovať alternativkou. a o tom to je. suhra meiciny s prirodou. tak držím palce :-)

RNG

Kvasinky ani "neprepuknu" ani neexistuje ziadny "spustac na ne".
Kvasinky sa nachadzaju vzdy a vsade v malom mnozstve, a ked su premnozene, tak je to pre to, ze ich jedlom(cukry) ci antibiotikami(znicenie probiotickej flory, ktora ich inac potlaca) podporime

AlexSandra

Som to kus pomotala. Pointa: ked sa pozbiera dostatok zlych vplyvov, kvasinky prepuknu (u niekoho alergia na roztoce ci cokolvek ine). No a druha moja myslienka, ze ked ich uz clovek ma raz a poriadne, je velka sanca, ze sa budu objavovat znova AJ PO ODSTRANENI ICH POVODNEHO SPUSTACA, lebo zrejme maju nieco ako pamatovy mechanizmus. A jeho dokaz je aj skutocnost, ze lieky, co ste uz raz mali, vam nabuduce mozu pomoct menej.

Tolko z mojej filozofie :) Inak si to neviem vysvetlit, ked robim vacsinu veci korektne a toto mam za odmenu :/