Ake vitaminy pred otehotnenim a pocas tehotenstva.....

Príspevok v téme: Ake vitaminy pred otehotnenim a pocas tehotenstva.....
milada1111

ahojte.niesom tehotna,ale planujem tak cca o 3 mesiace byt,ale co sa chcem spytat,kedy mam zacat brat tu kyselinu listovu?viete mi poradit aku znacku si mam kupit s akou ste boli spokojne?dakujem velmi pekne.viem,ze najlepsie su vitaminy z prirodnej databaze,ale nejem ju kazdy den,tak nechcem mat obavy,ze mam nedostatok kyseliny listovej,tak mi prosim poradte,dakujem

rastlinocka

u mňa to prebehlo tak, že sme mali problém. Bavila som sa o tom s gyn, povedal mi, že by bolo vhodné aby som nejaké tie vitamíny dala telu, tak som zmenila stravu, aby som mala všetko potrebné, no aj tak to nestačilo. Vtedy mi povedal, že bude dobré keď si kúpim vitamíny v podobne doplnku, že uvidím, čo bude potom a veru po štyroch mesiacoch bolo po tom :)

alexaja

- GABRIEEELKA dosť ťažká otázka aspoň teda na mňa, ja som na to prišla, keď sa nám nedarilo, najskôr som to dávala za vinu sebe, potom mužovi, hnevala som sa na všetkých a nevedela som, kde je problém, potom som sa pýtala u gynekológa, že ako to chodí, kde môže byť problém a od neho som sa dozvedela, že doplniť vitamíny by mi mohlo pomôcť -

erikalahka

Myslim, ze normalne je tak rok. Ked po roku sa uz nedari, tak zjavne nieco nie je v poriadku. Zjavne niekde je problem, ktory je potrebne riesit. Pretoze uz ten rok je dost dlha doba aby sa postastilo ak sa snazite, ale nie vzdy to proste ide a niekedy staci k vyrieseniu takehoto problemu fakt malo a to dat telu len potrebne vitaminy.

gabrieeelka

Kedy ste vôbec prišli na to, že nejaké vitamíny pred otehotnením potrebujete? Koľko ste sa snažili, keď ste začali riešiť, že asi niečo nie je ok, keď sa nám nedarí alebo niečo podobné? Zaujímalo by ma, že aká je tá doba, že koľko je normálne sa snažiť.

magduska

ahoj...pises, ze ste polavili, podla mna nie je vhodne nejako na tieto veci tlacit...vsetko ma svoj cas...nechte to plynut...na tvojom mieste by som si uz teraz nasadila vitaminy a vobec by som neriesila, ze sme polavili alebo co...ale ked vitaminy budes brat aspon budes mat istotu, ze nech otehotnies kedykolvek tak dietatko bude mat vsetko co potrebuje :)

alzbetiena

*Jurbila* užívať môžeš začať hneď ako si uvedomíš, že tým môžeš pomôcť aj svojmu telu ale najmä telu bábätka, keď sa začne pomaly v brušku vyvíjať. Nie je dané kedy ich je vhodné užívať. To je na tebe, či sa rozhodneš už počas snaženia, alebo až keď zistíš, že si tehu. Aj keď môj názor je, že radšej skôr ;)

Vikkii

sme fit ako rybicky verim, ze to tak bude aj nadalej :)
Jurbila s vitaminmi mozes zacat kedykolvek ked sa snazite. Oni nie su nejako urcene, ze po mesiaci snazenia by bolo vhodne ich zacat brat alebo tak. Jedine co sa odporuca zacat ich brat ked sa snazite :)

Jurbila

ked uzivate vitaminy pred tehotenstvom tak kedy ste ich zacali uzivat? barkedy to mozem zacat? Pokusame sa o dietatko uz nejaky ten cas. Teraz sme trosku polavili, kedze mame teraz dost prace. Ale chcela by som aby sme sa snazili dalej, uz nejaky ten cas tuzime po vlastnom dietati :)

alzbetiena

*vieročka* má zmysel, myslím, že v tvojom prípade bez pochýb. Tie vitamíny zabezpečia všetko za teba najmä ak strava nie je taká pestrá akoby mala byť. Je to dobrou voľbou aj pre teba ale najmä pre dieťa keď budeš v rannom štádiu tehu :)