Ake vitaminy pred otehotnenim a pocas tehotenstva.....

Príspevok v téme: Ake vitaminy pred otehotnenim a pocas tehotenstva.....
milada1111

ahojte.niesom tehotna,ale planujem tak cca o 3 mesiace byt,ale co sa chcem spytat,kedy mam zacat brat tu kyselinu listovu?viete mi poradit aku znacku si mam kupit s akou ste boli spokojne?dakujem velmi pekne.viem,ze najlepsie su vitaminy z prirodnej databaze,ale nejem ju kazdy den,tak nechcem mat obavy,ze mam nedostatok kyseliny listovej,tak mi prosim poradte,dakujem

RNG

Nuz na znizenie hladiny prolaktinu, ktora nohym zenam zabranuje otehotniet je dobre brat yam, 2 gramy denne.
Po otehotneni samozrejme prestat, v tehotenstve nie su dobre ziadne hormonalne manipulacie, treba to podla moznosti nechat na prirodu.
Doplnky sa mnohym zenam zidu, lebo dieta nemilosrdne rabuje na svoje telo a kostru, tj doplnok mineralov, a rybacich olejov/krill olejov, pripadne aj vitaminy D-3 a K-2, tiez B-9(kyselina listova/folic acid, 400 mikrogramov az 800 mikrogramov) je silne odporucane.
Deti zien, ktore beru rybacie/krill oleje s obsahom EPA a DHA maju deti v priemere inteligentnejsie, aspon tak hovoria rozne vyskumne statistiky a pre to pridali do detskych pokrmov v USA aj pridavok DHA.
Ine potraviny, okrem rias a ryb tieto zlozky neobsahuju v dostatrku a nase telo si ich nevie dost vytvorit, takze doplnanie sa oplaca.
Zeny , ktore neberu doplnky mineralov skoncia po porode a po dlhsom kojeni s poskodenou kostrou, kyvajucimi sa zubami a podobne. Mnohe maju aj post partum depresie, sposobene najma nedostatkom mineralov v tele.

jankaaaaaaaaa

vitaminy ani pestra strava nemaju vplyv na velkost dietata.
kasli na vitaminy, len jedz pestro. akurat tu kyselinu si mozes davat

milada1111

a z akych vitaminov rastie viac dieta?lebo som kdesi pocula ze pocas tehotenstva ako sa beru tie vitaminy hrozne narastie dieta,co moc nechcem,tak comu sa mam vyhybat?