nespravený opravák

Príspevok v téme: nespravený opravák
david23

Chodím na EUBA a som piatak. Cez víkend som sa dozvedel z AISu, že som nespravil ani opravák(na spravenie skúšky je len jeden riadny a jeden opravný termín) poslednej skúšky, ktorá ma delila od štátnic, lebo v letnom sú len predmety končiace zápočtami, aj keď som si pri najväčšej dávke sebareflexie istý, že to aspoň na to Ečko bolo, dokonca som čakal lepšiu známku. Lomcujú mnou pocity strachu, nechutenstva, zhnusenia, smútku, nenávisti, bezmocnosti, úplne ma to psychicky položilo, dokonca som kvôli tomu už aj reval. Celý semester som sa k nej správal milo, robil si úlohy, napísal seminárku na 50 strán, dokonca som aj chodil na skoro všetky prednášky. Neviem čo mám teraz robiť, ísť za ňou a prosiť, aby mi dala E, napísať jej mail, abz mi dala ešte šancu na náhradný termín-aj keď neverím, že to napíšem lepšie, ísť na študijné, alebo dekanom? Mám závažné autoimunitné chronické ochorenie, musím sa vyhýbať stresu a to sa nedá. Mám chuť zbaliť sa, na všetko sa vysrať a utiecť niekam za oceán

david23

ojka: tak máš to za sebou:-) aké máš pocity? Ja som cítil vtedy úplnu spokojnosť a nedal som... asi treba mať z toho zlý pocit, aby nás osud prekvapil:-)
hmm111: a ty kde študuješ? trochu súhlasim, že väčšinu predmetov máme ľahkých, flákarinu, ale nájdu sa aj také, ako napr. tento, že nám na každe cviko dala naštudovať jednu knihu(malo to háčik, kniha bola len jedna v knižnici na 100 študentov, tak sme sa museli trápiť so skenovaním, kopírovaním, museli sme napísať 50stranovú seminárku, kde som mal 92 literárnych zdrojov aj tak sa netvárila extra spokojne, aj keď mi to aspoň nevrátila, ako iným, potom ešte jedna malá 6 stranová seminárka, na to prezentácie), na prednáškach dávala prezenčky, tak som na ne musel chodiť a nakoniec mi dala aj z opravného FX, čiže sem-tam motyka vystrelí a aj my tu máme problémy.. A hlavne teraz v 5 ročníku, mal som až 7 predmetov, zápočtovú písomku sme nemali ani jednu(čo je čudné), ale za to sme mali napísať 8 seminárok, ktoré všetky boli s praktickou časťou, čiže som si pripadal ako študent žurnalistiky a nie obchodnej fakulty...
ale napr. som sa stretol so spolužiakom zo strednej a ten chodi na manažment UK a ten sa na skúšku učí len z 15 A4, čiže sú aj ľahšie školy, ako tá naša:-)
Eva6-tak to máš ešte času:-)a aký výskum plánuješ robiť?
inak neviete, aká norma teraz platí pre formu práce, vraj sa niečo v novembri menilo...
By the way, dnes som si pozeral tie fotky mojej písomky, ako mi to opravovala (čo som si nafotil do mobilu) a podľa mňa mi mala dať viac bodov, ja nechcem íííííííííííííííííísť už na opravný:-(((((((((((((

ojka

hmmmm, ja ti tvoj názor neberiem, sama tvrdím, že niektoré odbory sú fakt ľahšie....
ale to, že väčšina študentov to fláka počas semestra, tak to sú možno reči z frajeriny,... ja si stojím za svojím názorom, lebo to, čo tam študujem ja, tak to hocijaký "električkár" bez problémov neurobí, a u nás skúšky z ľútosti fakt neobstoja, bohužiaľ....
ale ako hovorím, netreba kvoli pár jedincom, a odborom škatuľkovať celú školu....
och, teraz by som sa fakt mala hlboko zamyslieť nad tým, či to neflákam i ja... hmmmmm..... si mi nasadil chrobáka do hlavy.... ale odpoveď svoju už poznám (:

hmm111

ojka, električková škola, to je ten pravý výraz pre EU...naozaj, žiadne argumenty neuspejú, priznáva to mnoho študentov priamo od vás, ako sa celý semester flákajú a skúšky im dajú aj z ľútosti bez problémov. Sám to môžem porovnávať a človeka to dosť škrie, keď vidí, ako sa ekonómovia majú čas baviť, majú čas na život a my ostatní nemáme čas ani dýchať..je to jednoducho nefér

Eva6

David, ja som štvrtáčka a u nás už všetci stresujú, že treba mať už vybrané témy, vyučujúci sa vyhrážajú, že už nikoho nezoberú. Jednoducho chaos, ale tak radšej začnem skôr, ako potom to zas na poslednú chvíľu dorábať a stresovať. Bakalárku som začala robiť nejak vo februári a v máji sa odovzdávala. Ale to som mala len vypracovať kazuistiku, čiže to sa relatívne dalo. Teraz to s tým výskumom bude oveľa horšie..

david23

J111-presne, niektorí vyučujúci na našej škole aj majú prax v obore(v čase krízy, keď ich povyhadzovali, tak prišli učiť, alebo im skrachovalo podnikanie v danom obore)Ale takých je bohužiaľ málo a poviem ti, že je to hneď iná káva. Majú na to všetko reálny/aj kritický/ pohľad. Paradoxne ale nemajú okrem titulu Ing, prípadne PhD žiadny titul a tak sa musia vo výučbe podvoľovať docentom, profesorom, čo prd vedia o momentálnej situácii danej problematiky...
lost-len na výške žiadne vyhrážanie nepomôže, lebo aj keď by si pri skúške niečo dokázal, tak ti to zrátaju pri hodnotení DP, alebo ťa vylejú zo štátnic, čiže tam platí pravidlo-študent je len hovno a musí sa tak aj pred vyučujúcim tváriť.
winki-u mňa nielen rodičia, ale aj starí rodičia. Pre mňa za mňa, aj keď by som mal ísť do medziročníka, ale všetci do mňa tak vkladajú nádeje, že by som sa už pred nimi cítil ako úplný debil, keby som išiel. Chápem, že rodičia sa chcú chváliť pred svojími známymi, že ich dieťa spromovalo, ale to tomu dieťaťu hneď nezaručuje úspech v živote.
Eva6 a ty si kolkatačka? Tak ja som na tom s DP tak, že v septembri som dal nejakú teóriu dokopy, ale musím to ešte poprerábať a praktickú časť som mal riešiť so svojou dipl.vedúcou ešte v októbri, asi 3x som jej písal mail a min. týždeň mi napísala, že na mňa zabudla:-))) bakalárka bola v pohode, lebo som ju mal teoretickú+dotazník/dokonca až na 60 strán/, čiže som ju zbúchal za týždeň a aj od vedúceho, aj oponenta som mal A, ale teraz tam mám výskum, čiže už to musím začať riešiť...

Eva6

Držím všetkým päste, nech vám skúšky dopadnú dobre!!! Ja sa už psychicky pripravujem na letný semester, kde máme tri predmety, z ktorých už teraz nespávam :) A o diplomovke ani nehovorím, niektorí nevedia ešte ani tému a ja už mám vymýšľať výskum :D

winki

David 23, no to s tými rodičmi svätá pravda. Po dvoch rokoch mučenia a týrania ma vykopli z výšky kvôli jednej skúške. Pre mna nič hrozné skončilo sa aspon trápenie, ale rodičia? Koniec sveta pred všetkými ešte mesiace hrali, že stále študujem. A tak hold musela som sa dať nato znova....na novej škole je to už síce lepšie, ale aj tak. Keby nemám také svedomie voči nim tak už mám teplé miestečko na úrade práce v kancelárií, ale čo už rodičia sú rodičia a to sklamanie v ich očiach núti robiť veci, ktoré ani vlastne nechceme.

lost

bojuj(te) ak ste to nedali, podla mna ak vidi ucitel bojovneho ducha, skor vyhovie (alebo minimalne si vas zapamata na velmi dlhu dobu), ako ked vidi placheho studenta co to vzda.. tym nehovorim nabehnut do skoly s automatickou AK-47 alebo raketometom.. ale tak vramci slusnosti (ale neodbinost by som si dovolil..)
hoci aj na najvyssieho cloveka

ved.. konieckoncov.. clovek co nema co stratit, si moze dovolit riskovat trochu viac (povest, meno, cokolvek..) (ak by som bol v piataku a mal tesne pred finishom, tak by som teda pouzil vsetky mozne 'zbrane' aj kludne vyhrazky s kontrolou na skolu / ucitela (ci profesora ak je) ze mi krivdi.. konieckoncov, clovek co nema co stratit... moze zvysit stavky ;) (a blafovat))

GOOD LUCK !!!

J111

Ti ucitelia ani nevedia, aku zodpovednost maju. Vsak to nie je len tak, ze si dristam, co chcem a stazujem sa, ako malo za to dostavam. Podla mna si ani viac nezasluzia. Najdolezitejsie je prepojenie s praxou. Na VS by mali byt ludia aspon s patrocnou praxou, to by bola ina kava.