Aký je najsilnejší spaľovač tukov?

xdanielax

Magy - ty si to ale uuuplne prekrucas. Tu nejde o to ze si telo nevie pretvorit BEZNU stravu, samozrejme, ze si ju vie pretvorit.
Ale treba tu beznu stravu upravit! To je zaklad, ked chce niekto schudnut.
Nikto tu netvrdi, ze zijeme na nejakych nebeznych veciach... ved o tom sme sa bavili. Ziadne spalovace ani nic.
Fyzicka aktivita samozrejme podpori rast svalov, nasledne ovplyvnuje metabolizmus atd, ale tuku sa zbavis jedine upravou stravy.

Magy

aysia - ty tu sudis cely system podla toho, ako to funguje konkretne u teba. kopec ludi, a ver ze vacsina, to ma inak. trener co nas mal vo fitku sam povedal, ze makat do umoru je zaklad. telo si prijate kalorie spracuje ako samo potrebuje. to je fyziologicky fakt, pokial ty to mas ine, potom si dost vynimocna a zrejme mas nejaku odchylku v metabolizme, ked ti beznu stravu nedokaze pretvorit do svalovej hmoty pri namahe a musis dostavat presne merane davky zivin. toto sa robi az u vrcholovych kulturistov pri faze vyrysovavania. kym naberaju svalovu hmotu, zeru vsetko, co pred nimi neutecie na strom. :)

aysia

xdanielax, no ved prave:)) treba trocha nabrat, aby sme mali coho rysovat. Sacharidve vlny su zazrak, to sa rysuje jedna radost, len ja na takej diete vydrzat neviem,bohuzial. Zotavujem sa po operacii, takze fitness ide bokom, ale do maja planujem byt znova vo svojej 100% forme:)

xdanielax

aysia - suhlasim :-) aj u mna boli tehly ked bola spravna strava. Teraz nie su lebo sem tam je aj to ovocie poobede, aj jem trochu viac.. a tak. Tvarovo je vsetko okej, ale tuk je. a to makam!
Kazdopadne, ked budeme chcet tehly, vieme ako na to .))

aysia

Magy, strava je najdolezitejsia. Je to 80% minimalne!! Mam to na sebe odskusane. Isty cas som jedla ukazkovo, vedela som kolko g sacharidov, tukov, bielkovin a kedy ich mam jest, koli zdrav. komplikaciam som chodila do fitka len 2-3x do tyzdna, lightkovy trening a za tri mesiace nenormalna zmena, tehlicky na bruchu, pevna stihla postava. Potom prisli statnice, mozog potreboval cukor, kaslala som asi dva mesiace aj na fitko aj na stravu (sice som nezrala kila cokolady a vyprazane mastne) ale ale za dva mesiace moje vyrysovane svaly prekryla vrstva tuku vzniknuta z komplexnych sacharidov ale aj ovocia konzumovanych popoludni a vecer. Strava nebola nutricne vyvazena ani zdaleka. Potom som sa zamestnala, do posliky som chodila 4-5x tyzdenne, makacka nenormalna, kardio, posilka (stravu som uz nesledovala) a hadaj co, ziadna prevratna zmena. Potom som znova upravila stravu a za mesiac by ma mohli vycapit na titulku fitness magazinu. To vravi za vsetko. Ak budete zrat tuk a cukor nad pomery, mozte vo fitku aj spavat, bude to prd platne.

Magy

xdanielax - v jednom prispevku si sama protirecis. najprv sa vyjadris, ze uprava stravy je najdolezitejsia a ku koncu uz otacas k tomu, ze najdolezitejsi je vlastne pohyb.
Milky - taky vyrok, ze ku kulturistickej postave sa niekto dopracoval z 90% len zmenou stravy a len o 10% zmenil bezny zivot smerom k aktivnemu cviceniu, je kolosalna blbost. Od bezneho zivotneho rytmu priemerneho cloveka sa toho musi zmenit v jeho namahani svalov nepomerne viac ako ubohych 10%, aby dosiahol taky narast svalovej hmoty. a to nehovorim o faze vyrosovania.
Uvazuj logicky! Akakolvek strava, nech je v nej hocico, sama od seba nevybuduje svalstvo. jedine intenzivna svalova namaha, kde cielene nutis tie svaly pracovat na vysoky vykon, ich nuti sa mnozit. a vtedy je jedno, ci zeries tony hamburgerov alebo same luxusne proteinove napoje. telo si z prijatej potravy ziviny vstreba a premeni na vhodnu formu. tomu sa hovori metabolizmus - spracovanie prijatych zivin a stiepenie na formu, vhodnu na ukladanie a vyzivovanie organizmu. ak organizmus zahala, nadmerny prijem kalorii (nech su to hoci aj tie najlepsie kulturisticke zmesi a napoje) pojdu do zasob ako tukove vankusiky a vankuse. ak organizmus pracuje, cievny system distribuuje prijate ziviny tam, kde ich najviac treba, kde je najvacsia spotreba energie - a tam rastu svaly.

xdanielax

Ja suhlasim, ze uprava stravy je najdolezitejsia.
Ale netreba zabudat na pohyb, vdaka ktoremu mame viac svalov, rychlejsi metabolizmus.

Na roznych fitness/kulturist.strankach som sa ja osobne docitala skor to, ze rozne volne dostupne spalovace tukov su hlupost (resp. nefunguju u kazdeho, u niekoho skor placebo ... ) a najlepsi spalovac je pohyb. Mozes jest akekolvek tabletky, ked nemas rezim, neschudnes.

Zaran

No makám-cvičím,hýbem sa!Tie tabletočky a ostatné somarinky sú trd platné,len ničia organizmus.A treba jesť aj veľa zeleniny a ovocie,vyhýbať sa sladkému aj sladkým vodám.