Veľmi mi chýba vzťah

Príspevok v téme: Veľmi mi chýba vzťah
samaaa

mám 26 rokov, mala som dva dlhšie vzťahy, už rok som sama a veľmi mi chýba vzťah. Najhoršie je, že neviem kde a ako nájsť priateľa. Ja viem, hovorí sa, že to príde vtedy ked to človek nečaká ale už mi to fakt chýba, mať niekoho, na koho sa tešíš, s kým prežívaš pekné chvíle, na koho sa môžeš spoľahnúť. Chodíme s babami von, na koktejli, občas na disku, ale zaujímajú sa o mna takí, o ktorých ja nie.. Skúšala som aj zoznamku.... Nejde mi ani o výzor, prišla som na to, že by som vedela mať vzťah aj s človekom, ktorý sa mi na začiatku nepáči vôbec, hlavné je pre mna, aby sme si sadli, aby sme sa mali o čom porozprávať bol inteligentný, gentleman, mal podobné názory a jasné musí tam byť chémia. Vačšinou si rozumiem so staršími chlapmi cca o 5 rokov staršími. Ako nájsť toho pravého,?

poussine

arnie : nebránim sa :) aj keď cez net je to naozaj trošku neosobné, ako sa tu už spomínalo. Prečo si voči tomu pojmu "empatickosť" zatrpknutý? Bohatého nepotrebujem ;) Súhlasím, bez chémie to nepôjde.

arnie11

poussine: Hladas niekoho na zoznamenie? :-) Bohaty uz nie som, to viem naisto :-( Ale uzivim sa. Vernost mi urcite nerobi problem. Ale povedat o sebe ze som empaticky si netrufnem. Ani sa nesnazim byt, asi som uz na to prilis zatrpknuty. Ale ak aj niekto splna tie kriteria co nam diktuje rozum, bez chemie to nepojde.

poussine

arnie11 : hej, ja som taka! :) urcite by som si uz nezacala s nejakym diskotekovym "šrácom", ktory uprednostnuje party a ktoremu nerobi problem robit cokolvek v opojeni alkoholu, len aby si pozdvihol ego. Ja si predstavujem mojho buduceho partnera ako rozumneho, empatickeho, verneho (!), priatelskeho, mohol by byt aj ambiciozny a kludne moze byt aj bohaty :D (robim si srandu samozrejme, hlavne z toho posledneho, ale mal by to byt urcite clovek, ktory chce pracovat a snazi sa nieco zarobit) , a co je dolezite... mal by ma aj pritahovat :P

arnie11

Hm ze kde najst seriozneho chlapa? No ak by som podla seba :-). Na discu nie, bar, krcma takisto nic. Odkedy pouzivam viac auto ako hromadnu dopravu tak ani v buse, vlaku nie (ale nejaky iny by sa tam mohol vyskytnut). Mozno by si este skusit kniznicu (aj ked ani tam uz nechodim). Zostava este moznost nadstavit nohu nejakemu fesakovi na ulici. Mnohe to skusaju na jazykovych pobytoch, ked som ja bol volakedy tak som bol dost obletovany. Ale co z toho zacat si z cudzincom (minimalne 1000km od Tvojho rodiska) a po 1 tyzdni cakat ze to bude do smrti ....
Zvlastne je ze ked som si pozrel starsie prispevky, tak vela zien hlada serioznych partnerov a pritom ja ked som mal vazny zaujem o nejake dievca/zenu tak uprednostnili nejakeho frajera s ktorym je zabava (rozumej nevynecha ziadnu party, chlastacku). Teda stretol som aj take co naozaj uprednostnili seriozneho chlapa, ale tie boli vzdy zadane.

blade

mozno by sa to aj tak dalo nazvat :D, ale nie len nahodou citam niektore prispevky ktore tu ludia davaju, no a bol tu tak aj tento, inak internet sa mi zda najviac neosobny, kedze tu fakt moze kazdy pisat co len chce a pravda to nemusi byt ani zdaleka

lost

samota je super:
+ vstanem na ktorejkolvej casti postele (ak ma nevyhodi pes)
+ nikto mi nic nenadava za smradlave pozozky na chodbe

no ale zas:
- musim ustavicne sam upratovat, varit

ale teraz vazne :)

+ viac slobody a nezavislosti
+ kontrola nad casom a peniazmi
+netreba tolerovat ineho zvyky (chrapanie, ruzovy zaves v kupenlni, a jasne tie ponozky :D)
+ stabilnejsie emocie (predsa len su pokojnejsie ako na zaciatku vztahu)
+ clovek najde sam seba (nerobi nic pre nikoho, len preto aby uputal pozornost, tj. je viac sam sebou - ako keby samota je ucitel)

nevyhody?
- clovek stale musi niekoho hladat na rozne aktivity (predsa len cakat v restauracii na jedlo sam pri stole je trochu divne, a do mobilu sa pozerat ako zavislak je tiez blbe)
- celkom aj zodpovednost
- nikto sa nepyta "este stale nikoho nemas?"
- ziadne danove ulavy a bonusy

ono je to sice relativne :) niekto ma nieco za minus a niekto naopak to iste za plus.. a v tom je ten svet krasny, ze je kadzy iny :)