Ako vypočítam plodné a neplodné dni?

dada

mam velky problem,posledny menzes som mala od 19.8 do 23.8. mala som dostat znovu 15.9.a stale nic.16.9 som mala pohlavny styk,ale moj chlapec sa nespravil.je mozne,ze aj napriet tomu mozem byt tehotná?

xyz

este som chcela napisat ze plodne dni su vtedy ked je ovulacia,cize vyplavenie vajicka z vajecnikov.podla najnovsich vyskumov taketo vajicko nemusi byt oplodnene len na zaciatku vajickovodu ale aj ked putuje smerom k matrernici co zaberie v priemere 5 dni.takze mozete mat super cyklus 28 dni a vobec nemate v tom mesiaci ovulaciu alebo vplyvom liekov alebo stravy alebo stresu sa vam vyplavia dokonca dve vajicka niekedy ku koncu cyklu a mate dvojicky.
moje zlate ja viem ze sexovat je super vec a hlavne vtedy chlapi prestavaju rozmyslat ale pre chvilu rozkose si to potom odnesiete vy a to na cely zivot.pametajte DIETA JE DAR zasluzi si milujucich rodicov a zivot plny lasky a porozumenia.

xyz

papa.ked sa muz vzrusi tak pred ejakulaciou ma vytok tekutiny/volaju sa tiez kvapky lasky a tiee tiez mozu obsahovat spermie.tak pozor.poznam pripad tehotnej panny,ktora otehotnela ked ju partner trel penisom a bola oplodnena prave takto.a este jedna vec spermie hlavne s chromozomom x dokazu orezit v tele zeny az styri dni.takze s tymi plodnymi dnami pomalsie.radsej si to dobre prepocitajte matematicky.takto by som povedala vsetky ktore sa spoliehate na tie neplodne dni.chlapy niekedy nevedia ani kondom natiahnut.tak budte radsej iniciativne vy ako tehotne.

xyz

kessy.nezavadzaj mlade baby.toto je dost vazna vec aby si napisala len tak kedy su plodne a kedy neplodne.zavysi to od dlzky cyklu a taktiez od prekonania choroby v danom mesiaci ci uzivani liekov.takze baby neverte takymto cislam lebo len malo z vas ma taky super cyklus aby vam to sedelo.

kessy

plodne:12. - 14. den cyklu z toho len 2 hodiny.....pre tie kt nevedia si to aj tak vypocitat:1.den cyklu=den kedy to dostanete!!!!!!!

xyz

moje zlate vidim ze ste vsetky mudre az az.hned vam vysvetlim aj preco take velke percento tehotnych zien je prave medzi tymi ktore sa spoliehali na plodne a neplodne dni.v sucasnej uponahlanej dobe a dobe roznych chemicky upravovanych potravin a nehovoriac uz o liekoch a syntetickych vitaminov,dochadza v tele u zeny v roznich dnoch ku ovulacii vajicka/niekedy to moze byt aj na zacietku cyklu niekedy aj uplne nakonci a niekedy aj vo faze krvacania.niekedy mozete krvacat a ziadna ovulacia nebola.takze.bud sa chrante najlepsie ako mozete alebo sa nespoliehajte na plodne dni.mozete byt naozaj velmi prekvapene.ludske telo zije svojim zivotom nezavisle od vasho chcenia.tak radsej s ochranou ako mat sedem deti.pekny den

papa

ahojte..sa chcem opýtať či možem byť tehotná ked chalan nedosiahol orgazmus-teda sa nespravil. Je to velmi dôležité prosím pomožte!!!No a ešte 1 otázka: aké sú príznaky tehotenstva, ked som s ním spala pred 3 dnami???

janaj

Plodné a neplodné dni sa počítajú takto:
z posledných 12 mesiacov si zisti najdlhší a najkratší cyklus. Od najdlhšieho cyklu odpočítaj 13 a z najkratšieho odpočítaj 17. Takto zistené čísla udávajú rozpätie dní s najväčšou pravdepodobnosťou počatia. Ostatné dni by mali byť tzv. neplodné.
Takýto výpočet sa však hodí tie, ktoré majú pravidelný cyklus.
Veľa šťastia.