Ako vypočítam plodné a neplodné dni?

michajka

Caute.Prosim poradte mi.Mala som pohlavny styk s priatelom bez ochrany a on sa do mna spravil.Hned po tom sa nas pohlavny styk skoncil.Vcera som mala dostat mestruaciu ,ale zatial som ju nedostala.Je mozne,ze som tehotna?Prosimnapiste mi co najskor.

kate

jnaka ked si pouzila antikoncepcnu tabletku vcas nemala by si otehotniet, ale inak radim ti chod k lekarovi a porad sa o antikoncepcii cim skor ked nechces mat problemy

kate

cyklus moze byt 28dnovy,29,30,31,32,dnovy,su pripady aj 40 dnoveho, 45,50,atd cyklu,t.j. pocet dni moze byt od pripadu k pripadu rozny, je to individualne, porad sa s odbornikom, tu to nevyriesis ked neudavas ziadne udaje

aja2

spytaj sa na to odbornika gynekologa, on ti presne vypocita plodne neplodne dni,plodna si v case ovulacie, co je asi v strede cyklu, a moze to trvat niekolko dni - niekolko dni pred stredom cyklu a niekolko dni po tomto strede cyklu, je to individualne, zaznacuj si datum zaciatku kazdej menses,to bude od teba chciet,
aby vedel ake mas cykly, 1. den cyklu je 1.den mensesu a novy cyklus zacina dalsou menses

jasie

1 cyklus trva od 1.dna jednej menstruacie po zaciatok dalsej menstruacie,
pravidelna menstruacia, znamena, ze sa cyklicky opakuje v pravidelnych intervaloch priblizne kazdy mesiac, kazdy cyklus moze mat inu celkovu dlzku dni, v priemere sa berie ze je to 28 dni, ked je cyklus 28 dnovy mozes mat menzes aj 2krat v mesiaci,napr.1.januara zacina jeden menzes, 29. januara zacne druhy menzes,
nakresli si priamku a zaznacuj si zaciatky cyklov a pocitaj dni kolko ma kazdy cyklus, mozu ti vychadzat usecky s rovnakou dlzkou alebo s roznou dlzkou, asi v strede kazdej usecky je stred cyklu-ovulacia- kedy si plodna,mas plodne dni a mozes otehotniet, ale ovulacia moze nastat aj inokedy pocas cyklu,
slovo "menses" pochadza z latinskeho slova "mensis" co v preklade znamena "mesiac", hovorovo sa niekedy hovori "mesiaciky",cize menses sa objavuje pravidelne priblizne kazdy mesiac,
cize ked to zhrniem plodne dni mas zhruba v case ovulacie, neplodne dni mimo ovulacie, ale mozu nastat vynimky ked to neplati

jasie

na metodu plodnych a neplodnych dni sa neda velmi spoliehat,existuje index spolahlivosti, ktory to reflektuje, ja som takto otehotnela, zavisi to od dlzky cyklu, ja som sa spoliehala na informacie v odbornej lit., potom mi doslo,ze tam uvadzaju informacie pre pravidelny cyklus -t.j. cyklus v identickych pravidelnych priam matematickych intervaloch kazdy jeden mesiac, pritom ja som mala velmi nepravidelny cyklus, raz 32 dni, inokedy 36 dni, raz 40 dni, raz 50 dni, alebo mi vynechal cyklus, atd., bola som velmi mlada a cyklus nebol pravidelny, a samozrejme stres, zivotosprava a mnozstvo dalsich faktorov ako choroby,
psych.problemy atd. atd., je to cela veda, mnozstvo faktorov, mozu mat vplyv na cyklus, takze otehotniet sa da prakticky kedykolvek

jnaka

prosim poradte mi dnes som mala sex s prijatelom a urobil sa do mna....ked si vezmem antikoncepciu neotehotniem????prosim poradte mi

tita

Dobry chcem sa opytat poslednu menzes som mala 21.08.2006 a trval 6 dni neviem si vypocitat plodne dni v nasledujucom mesiaci.menzes som stale nedostala a robila som si aj test a niesom tehotna.mozem byt tehotna aj napriek tomu ze test mi ukazal ze niesom?

lasicka2

Milá dada,
nikdy sa na to nespoliehaj ze tvoj chlap sa nespravil..Pretoze kezdy chlap ma pred ejakulaciou este "kvapku rozkose" to znamena ze troska spermii vyjde prave pri tom a aj z toho moze zena otehoniet