Strach zo smrti

J111

Ďakujem:) Ale ten smiech nás prejde, keď zomrieme v stave ťažkého hriechu. Ale vraj dobré na to je modlenie sa ruženca, tým získavaš čiastočné odpustky:)
Mne sa páči jedna pesnička a tá sa volá: shallow be thy game od Red Hot Chilli Peppers.
A čo je vlastne to peklo? Oheň alebo družba s mocnosťami pekelnými. Oni to majú dobré, robia čo chcú, zabávajú sa, sexujú. Ale ľudia, čo skončili v pekle? Kto je vlastne strojcom toho pekla? Nie ten náš pán Božko. Nerobí si on z toho všetkého prču? Ale to je len rečnícka otázka.
Nejak tak, už ani sám neviem, čo som chcel povedať.

J111

Celý život treba drieť jak kôň a po smrti skončíme v pekle alebo v očisci /ako jedna mníška/ Tak aký zmysel má toto všetko. A ten náš pán Božko, nebude asi až taký naivný dobrák od kosti.

Lumik

chladomor: zacinam sipit, ze som sa vlastne pytal na to co je obsiahnute v tomto "Čas hrá možno úlohu len pri samotnom výpočtovom úkone, ten však so samotnou matematikou nemá nič spoločné.", mam taky pocit, ze to ten vypoctovy ukon, to je to co definuje nas cas ( ten co vnimame ). To co nazyvas interakciou sveta vedoma so svetom. Vedomie povazujem momentalne len za informacie a mozog za to co vykonava vypocet. Ak by sa aj vsetky castice z ktorych je tento svet zlozeny, dali povazovat len za informacie mas nejaku predstavu o tom ( najlepsie zjednodusenu ) ako by tieto informacie mohli interagovat sami so sebou a definovat zaroven aj vypocet ? ( zasa ma napada nejaka jednorozmerna spatnovazobna slucka, ale vzdy tam potrebujem nieco nadtym co definuje ktore casti sa maju porovnavat ).