Strach zo smrti

Bezny clovek

Smrt neexistuje. Zomiera len telo, dusa (vedoma mysel) sa vracia domov. To, ze si nepamatame udalosti pred narodenim je zamerne. Vsetko je a vzdy bude OK. Zmyslom nasho zivota je stat sa lepsim clovekom. Dokazom nasej duse je nase svedomie. Iba clovek moze a vie olutovat svoje ciny.
Vseobecne - clovek by sa mal riadit svojim svedomim a nie sektami alebo nabozenstvami.

tpch

Nie je dovod bat sa smrti. Ak posmrtny zivot existuje, tak pojdeme do lepsieho. Ak posmrtny zivot neexistuje, tak nam to moze byt uplne jedno, kedze uz nebudeme a nebude ani nase vedomie.

MS!

Je to iný svet, taký jasný a reálny, že náš svet sa v porovnaní s ním javí ako rozplývajúce sa tiene nočných vidín... Je to poriadok vo vesmíre a na jeho vrchole je skutočnosť Boha, ktorý je Prítomnosťou a Osobou. Ešte pred sekundou som odmietal jeho existenciu. Kresťania ho nazývajú "náš Otec". Zakúšam jeho lahodnú dobrotu a láskavosť, ktorej sa nevyrovná nijaká iná. Táto láskavosť dokáže premeniť každé ľudské srdce - aj to, ktoré je tvrdšie než najtvrdší kameň. Toto ponorenie sa do Božej prítomnosti je sprevádzané radosťou, ktorá je nadšením odsúdenca zachráneného od smrti, stroskotanca zachráneného na šírom mori v poslednej chvíli. Až teraz si uvedomujem, v akom blate som bol ponorený, a čudujem sa, ako som tam vôbec mohol žiť a dýchať.

André Frossard v knihe Boh jestvuje, ja som sa s ním stretol

phalaenopsis

Hlavne nad tým tolko nepremýšlaj,umrieť musí každý, nikto nevie čo bude dalej, a ked niekto tvrdí že vie tak to nevie vierohodne prekázať, mysli na život, nie na umieranie , z nejakého dôvodu žiješ tak ži a nezamýšlaj sa príliš nad tým čo bude ked umrieš, to zistíš len ked umrieš , a toho sa práve bojíš , nerozmýšlaj nad tým čo bude ak sa ráno nezobudíš , nájdi v živote niečo pekné a mysli na to že kôli tomu musíš ráno vstať, život ti ponúka rôzne možnosti , vyber si tú pre ktorú sa ti žiť oplatí,