Anorexia, bulimia ako s nou bojovat?

Príspevok v téme: Anorexia, bulimia ako s nou bojovat?
jonzetta

zacalo to asi pred polrokom, ked som chcela trocha schudnut. tak som zacala cvicit a papat trocha zdravsie a za 5 mesiacov som schudla takych 6-7 kg. lenze, potom som chudnut prestala. asi sa mi moj zivotny styl uz zdal byt stereotypny, tak som zacala jest viac a cvicit menej. a ked som na vahe uvidela kilo navyse, rozhodla som sa to riesit radikalnejsie- prestala som jest. teda, jedla som, ale to tak, ze mi na den stacil jeden banan abo uhorka abo mrkva. takto som za 2 tyzdne schudla 5kg, ale citila som sa otrasne slabo, tak som sa raz rozhodla, ze uz je cas sa normalne najest tepleho jedla. lenze, ked som zacala jest, nevedela som prestat. prejedala som sa 5 dni vkuse a tych 5kg som celych nabrala spat. ked som to zbadala, zacala som zasa hladovat, ale uz mi to neslo ako predtym, praveze som sa prejedala furt castejsie, stalo sa to dokonca kazdodennou zalezitostou.mala som chut to jedlo vyvratit, ale nedokazala som to. potom mi nastastie v hlave zaplo, ze to takto nejde a ze by som mozno mala zacat jest uplne normalne. a tu je ten problem... ako je to NORMALNE? ja si to vobec nepamatam! mam vycitky, ked zjem volaky teply obed, abo ked si dam na desiatu jablko, ale prejest sa dokazem bez problemov. len potom vecer pocitujem nekonecny odpor k sebe samej. po nociach placem a neviem co mam robit. bud totiz nejem vobec, abo sa prejedam. nechcem takto dalej pokracovat, 3 mesiace uz nemam menstruaciu, travi mi absolutne blbo a mavam nenormalne depky a to mam iba 16rokov. Prosim vas, ak mozte, poradte mi ako sa z toho dostat. na jedlo myslim cely den, stalo sa vyplnou mojho zivota ale to nechcem! mam uz toho dost, chcem byt normalna, ale sama neviem ako na to. vzdy si poviem, ze dnesok bude lepsi, ze to zvladnem, ale okolo obeda sa vzdy, vzdy prejem. nevim ako s tym bojovat... ale ak to pojde takto dalej, tak sa bojim ze zacnem vracat abo nejest :´(

natty

ale toto nieje "niekedy" sa prejest... toto je choroba... to mas ako ked sa alkoholik opija... a treba s tym nieco robit... a je to este tazsie ako u alkoholika.. lebo alkohol jednoducho schovas, alebo si ho nekupis, ale jedlo mas vsade... potom uz ani nezalezi na tom ci mas kilo naviac... uz je to len psychicky problem.. ze zacnes nenavidiet sam seba, nie preto, ze tucnies, ale preto co robis...

????

Ved aj ja sa niekedy prejem,ale nerobím z toho žiadnu tragédiu.A už vobec nie z toho či mám kilo hore-dolu.Ked jem mám,ked jem menej stratím.Toto je vec ktorú asi nikdy nepochopím.

natty

samanta jj presne ako hovoris... treba na to straaaasne vela vela sil a odhodlania... nejde to len tak, ze teraz si zmyslim a som z toho von... terba byt silny...

natty

a nezalezi to od toho, ci si hladna alebo nie.. proste sa prejes... ci si predtym zjedla nieco "normalne" alebo nie...

samanta

najlahsie sa radi tym,co to nezazili....ale keby bolo take jednoduche sa z toho dostat,tak by uz davno boli vsetci zdravi....toto nie je chripka,ktora prejde za 1-2 tyzdne...

natty

???? ono sa ti to lahko pise, vies... tie dievcata co to robia uz to vedia naspamat, to ako jest... to kedy jest, kolko jest... ale ono je to, ako by som to napisala.. akoby si zrazu nad sebou stratila kontrolu, a ani si neuvedomis, a zacnes jest co ti pride pod ruku...

????

Začni sa stravovat pravidelne,to zn.každé 4 hodiny,ku tomu pohyb a všetko bude ok.Ráno ranajky,podla toho o ktorej ranajkuješ bud si dáš desiatu alebo potom už rovno obed.Po obede nejaký olovrant a večer o 19-20 hod nejaké lahké jedlo,ovocie,zelenina,jogurt.Týmto nič nepokazíš,nebudeš hladná a nebudeš sa prejedat.

????

Dievčatá,je to stále to isté dookola.Vidno,že ste mladé a nemáte iné problémy a zaoberáte sa stále takýmito hlúpostami.

samanta

ahojte holky, ja mam podobne problemy...alebo mala som...ale este sa obcas objavia...len som uz trochu strarsia..pomohlo mi ked som si presne pisala co som zjedla, a naplanovala som si jedlo 4-5krat denne.vedela som ze ma ten den necakaju ziadne hladovky a aj sa mi podarilo schudnut...i ked neslo to celkom lahko,velakrat som to nezvladla a prezrala sa...a potom cele noci nespala kvoli vycitkam...ale velmi Ti drzim palce, aby si prisla na to co je normalne...potom mi daj vediet...:)