Anorexia, bulimia ako s nou bojovat?

Príspevok v téme: Anorexia, bulimia ako s nou bojovat?
jonzetta

zacalo to asi pred polrokom, ked som chcela trocha schudnut. tak som zacala cvicit a papat trocha zdravsie a za 5 mesiacov som schudla takych 6-7 kg. lenze, potom som chudnut prestala. asi sa mi moj zivotny styl uz zdal byt stereotypny, tak som zacala jest viac a cvicit menej. a ked som na vahe uvidela kilo navyse, rozhodla som sa to riesit radikalnejsie- prestala som jest. teda, jedla som, ale to tak, ze mi na den stacil jeden banan abo uhorka abo mrkva. takto som za 2 tyzdne schudla 5kg, ale citila som sa otrasne slabo, tak som sa raz rozhodla, ze uz je cas sa normalne najest tepleho jedla. lenze, ked som zacala jest, nevedela som prestat. prejedala som sa 5 dni vkuse a tych 5kg som celych nabrala spat. ked som to zbadala, zacala som zasa hladovat, ale uz mi to neslo ako predtym, praveze som sa prejedala furt castejsie, stalo sa to dokonca kazdodennou zalezitostou.mala som chut to jedlo vyvratit, ale nedokazala som to. potom mi nastastie v hlave zaplo, ze to takto nejde a ze by som mozno mala zacat jest uplne normalne. a tu je ten problem... ako je to NORMALNE? ja si to vobec nepamatam! mam vycitky, ked zjem volaky teply obed, abo ked si dam na desiatu jablko, ale prejest sa dokazem bez problemov. len potom vecer pocitujem nekonecny odpor k sebe samej. po nociach placem a neviem co mam robit. bud totiz nejem vobec, abo sa prejedam. nechcem takto dalej pokracovat, 3 mesiace uz nemam menstruaciu, travi mi absolutne blbo a mavam nenormalne depky a to mam iba 16rokov. Prosim vas, ak mozte, poradte mi ako sa z toho dostat. na jedlo myslim cely den, stalo sa vyplnou mojho zivota ale to nechcem! mam uz toho dost, chcem byt normalna, ale sama neviem ako na to. vzdy si poviem, ze dnesok bude lepsi, ze to zvladnem, ale okolo obeda sa vzdy, vzdy prejem. nevim ako s tym bojovat... ale ak to pojde takto dalej, tak sa bojim ze zacnem vracat abo nejest :´(

samanta

natty,si super,drzim palce len tak dalej...ja som pred 10rokmi mala anorexiu..asi 3roky...potom som bola relativne zdrava...a teraz sa mocem s tou bulimiou..i ked sa za choru uplne nepokladam...kedze som uz starsia a mocem sa v zdravotnictve...tak som asi daky hybrid:))

brunuska

baby to neni zlyhanie ale posmyknutie- hlavne si treba uvedomit,ze dost! a natty blahozelam k mesiacu-to jedno posmyknutie sa nerata-len nech ich je co najmenej! netreba na to mysliet-treba mysliet na ine veci-zacat zit- zamestnat sa! a netreba papat osamote- pomaha rozhovor pri jedle.nezameriavat sa na to.

natty

samanta no uz to bude cez dva roky,.. teraz uz skoro mesiac som "cista" teda ak neratam jeden skaredy zly moment... ale u mna je prejedanie spojene aj s vracanim... takze som sa stihla prejest viacejkrat do dna lebo som bola aj viackrat prazdna... boooze snad sa udrzim a potiahnem ten mesiac dalej :) a co ty? ako dlho to trva u teba?

samanta

natty,poznam ten pocit....clovek ma pocitze zvitazil sam nad sebou....o to horsie je ked potom opet zlyha...ty sa s tymto uz ako dlho trapis?

natty

samanta nooo :))) ja uz som toho tolko chcela vymysliet, len akosi to vsetko padlo... Teraz sa mi dari asi len vdaka tomu, ze toho tolko nekupujeme :)) a ze je tu niekto kvoli komu sa s tym snazit skoncit... a to je moja mamka... :) aaaaale ja viem, je to moc moc tazke a casto mam pocit ze to uz nezvladnem.. ale niet nad lepsi pocit, ist vecer spat s pocitom, ze si den prezila bez nejakych "prehreskov"... lepsi pocit akoby vyhrala milion :) stoji to za to

????

Ja nikoho nezosmiešnujem,len píšem svoj názor.Ved som napísala,že to zrejme nikdy nepochopím.Len ste všetko mladé dievčatá,ničíte si zdravie.Ja si len myslim,že keby ste mali už rodiny a museli by ste sa starat o chod domácnosti,o peniažky,tak by ste nemali čas zaoberat sa tak jedlom.Nikoho som sa nechcela dotknut.

thesiamee

????: porucha primu potravy je psychicke ochorenie, nie je to len úlet nejakych unudenych pubertaciek. mnohe z nich si zazili skutocne hrozy. netvrdim, ze tejto chorobe musis rozumiet, ale prosim, pokus sa ju akceptovat a nezosmiesnovat ju. dakujem.

samanta

no vies...to ani tie/ti co sa prejedaju presne nechapu...ze ako moze byt jedlo...taky velky problem..ked je to taka bezna vec...ja si niekedy zelam,aby vymysleli tabletky, ktore si dam...a potom by som vobec uz nemusela jest....a rozmyslat ci jem vela,malo a hlavne normalne....