strach zo smrti alebo coho sa bojite viac?

Príspevok v téme: strach zo smrti alebo coho sa bojite viac?
User_37597

dnes som s kolegom ani neviem ako zacala zaujmavu temu co sa tyka smrti.
a dospela som k nazoru ze kazdy sa boji ze raz zomrie ale teraz coho sa bojite viac-
A) ze budete zomierat v bolestiach ako stary ludia alebo
B)ze zomriete mlady a uz nic neprezijete?

B je inspirovane hlavne preto lebo v mojom okoli je strasne vela umrti mladych ludi.byvala spoluziacka zo zakladnej zomrela ako 18 rocna na to ze jej neskoro prisli na nador v hlave a zas kolegyna mojej sestri zomrela ako 26 rocna s tym ze sa ucila v noci a bolela ju hlava a nicomu to nepripisovala.dala si tabletku a zaspala.no uz sa nezobudila.
je toto mozne ze tak mlady ludia zomieraju?ja si to neviem predstavit ze by som mala zomriet teraz v mojom veku a uz nic nezazit-rodina,deti,vlastne byvanie,svadba proste vsetko co clovek zazije po dobu svojho zitia.
ja sa teda logicky obavam viac moznosti B.

0mega

Nieeee, nie si, neviem ci si zla :P
Ale nechcel som zahlcovat forum.

"Tak na onkologii je to asi najdrsnejsie, hlavne ked su tam deti."

tak mozem :)

Tazko povedat, svet je dobry ale aj zly. Niekto sa ma genialne niekto hrozne.

Vacsina ludi ako tu vidim, nie bibisa ani Laurina ani kto bezny co sem prisiepa, ale su tu sem tam take topici ze "idem sa zabit, lebo toto a onototo" a pritom si ani neuvedomuju aky genialny maju zivot, ich by som rad poslal na oknologiu detsku, ak ich TAM netukne, ze maju super zivot, tak uz nikde a potom nech si robia co len chcu...

ta3 veri ze existuje karma, prave dnes som sa to o nej dozvedel v inej teme, a co ak ma pravdu? co ak to vsetko ma zmysel? nech mi prepacia, hypoteticky otazku, co ak tie deti na onko boli "zle" v minulom zivote? co ak budu v buducom zivote super zdrave, lebo si trest prave odpikavaju?

karma sa asi tazko dokazuje.. aj dejavu (mozog si vie vytvorit FNATAZIU a oblbnut sam seba ze ineco prezil, kdezto to mohol byt sfantazirovany sen, alebo fantazia, atd.. nikdy sa to nestalo)

KTOVIE... ja nie..

avsak, aj ked sa k tomu postavime co najrsnejsie a povieme si, ze karma neexistuje, neexistuje posmrtny zivot a ani samotny Boh, ciste hypoteticky, potom sme v inej sracke :) a onkologia by bola asi ta posledna vec, ktora by nas mala zaujimat a zas prosim o ich prepacenie. nemyslene v zlom.

Ale vezmime si, ze v minulosti niekto ochorel na Mor. To bolo svinstvo, vsak? To bola nepsravodlivost, kto nesuhlasi?

isteze bola, lenze pokial by vtedy nikto na ten svinsky mor neumrel, dnes ak by prisiel necakane, umrel by dnes.

neviem ci ste pochopili tu moju chadnu predstavu o tom celom, ze proste ak tie dnesne deti maju onkologicke problemy a trpia, netrpia len tak zbytocne, POKIAL niekto (ten co na to ma kapacitu) o nich stara a UCI SA OD NICH... ano.. UCIME SA OD NICH.. a to hned dve veci (ak nie viac)
1. ucime sa ze aky je zivot vzacny, a ine psychicke veci (vid posielanie samovrahov tam), davaju nam isty pohlad na svet.
2. ucime sa o samotnej chorobe viac (vid mor) a dava to nadej ludim o X rokov, ze vtedy budeme vediet tie inkologicke problemy riesit.

Cize ano, je to extremne ale extremne nefer, ze preco to dieta, co nikdy nepodpisalo ziadnu zmluvu, ze bude pokusny kralik, musi trpiet, hoci aj pre blaho ineho?

Otazka na zaver, ak by ste vedeli, ze prave VY mozete nieco priniest pre NIE VASE ALE CUDZIE deti, ucinili by ste tak, aj keby ste mali trpiet v extremnych a dlhych bolestiach ?

User_37597

0mega
otec mal havarku.mal 42.mesiac bol v umelom spanku.a potom ked ho previezli do velmi znamej galantskej nemocnice zomrel.da sa povedat ze zranenia neboli zlucitelne zo zivotom ale denno denne idem tou cestou do prace.to co bolo je prec.smutok rovnako tak.vyrovnala som sa s tym ale strach z cohokolvek co je aspon trosku nebezpecne mam.
neverim nikomu kto ma vodicak okrem priatela.neverim nicomu.proste vo vsetkom vidim potencionalne riziko (....)

User_37597

0mega
to som taka zla ked niekto odboci od danej otazky?
niesom blond,uz ani brunet ale pomali sa zacinam citit dost blond.:D

0mega

bibisa, mas naladu sa rozpisat, o com bola ta skusenost, ktora ta nuti premyslat o bezpecnosti ?

A kde je skupina 4? :)

Ludia, co vedia ze existuje strach, aktivne ho prezivali uz od ranneho detcva ked ucitel listoval v notese, ale evnetualne maju 99% na haku, a tam kde je pravdepodobnost smrti nizka, sa neboja skutocne zit naplne (tj. aj keby oproti mne stal (sem doplnte najagresivnejsieho psa), nepotesim ho, lebo zo mna strach nepociti, skor naopak, kludne sa do neho pustim ja...

Laurina22

Ja som sa s ludmi co boli pred smrtou v obrovskych bolestiach stretla.

Museli im davat konske davky morfia...

Dokonca moj kamarat pred smrtou hovoril:Moj najlepsi kamarat je uz len morfium...

0mega

Suhlasim, ze kazdy to berie inak..

Dnes som na krizovatke na cervenej stretol chlapika, co sa ledva vlecie, ale zije.. chodi pomedzi auta stavil na stedrost vodicov.

Je to srach, alebo odvaha, alebo norma ?

Mne sa v istom slova zmysle paci neodbytny clovek.

Avsak v realite som sa casto nestretol s ludmi, co by boli pred smrtou a trapili sa v bolestiach. Avsak, hovoria tito ludia, ze maju strach? Povedali ze sa vyslovene boja atd ?

Tak urcite mozno mohli a aj mali seriozny strach. A mozno mali na to take dovody, ktore si ani neviem predstavit.

Avsak, ak je clovek v takej situacii, to posledne cim by som mu radil stracat cas je strachom.. Ono smrt je (aspon zatial) neodvratna a tak ked vidim ze padam do rokliny a nemam padak a viem ze na 100% zomriem, je uplne zbytocne sa bat..

Ale tento zivotny postoj som neziskal zo na na den.. Trvalo to roky (pomalej prace).

Tak na onkologii je to asi najdrsnejsie, hlavne ked su tam deti. Avsak to by som zasiel uz tak od temy, ze by som mal strach od bibisi..

User_37597

strach je prirodzena "vlatsnost" ludi.skupina 1.ty co pisu o strachu ako o niecom nepoznanom sa vacsionou boja velmi a tym ako pisu,hovoria sa snazia obrnit aby sa nepolozili.
potom je tu druha skupina to su ty ktory sa neboja rozpravat o smrti a priznat ze sa boja.i ked im to mozno viac skodi ako pomaha v zivote.a 3 skupina v ktorej su ludia ktory sa nechaju tak pohltit strachom ze skoncia na tabletkach.i ekd to vo vacsine prameni s genetiky alebo celkovo zivotneho stylu a najviac s detstva.
mam strach.z vela veci.nikdy v zivote som si neuvedomila aky velky pan je FANTAZIA. ale poviem vam ze ked si lahnem do postele zhasnem svetlo (fantazia pracuje na 100%)vtedy vidim a pocujem aj to co som v zivote nevidela a nepocula.
poslednych 5 rokov je pre mna takych dost tazkych vdaka jednej udalosti a prakticky si neviem uzivat normalne zivot.nech je akakolvek situacia vzdy rozmyslam v prvom rade o bezpecnosti.

Laurina22

Omega mna len desi to,co som videla.To trapenie,ake som videla.Ako bolest nici cele telo cloveka.A nielen telo ale aj dusu.

Zle,zle....

Minule som prechadzala cez onkologiu a vidiac tam tych ludi som nespala tyzden

0mega

STRACH je to co hraje istym ludom do kariet.

Mas strach ?

ZOZER TONU ANTIBIOTIK..

Geniovia, ti co vymysleli strach, moja poklona..

Avsak.. na mna su kratky, bitchez.