Mama si nevie najst pracu

Príspevok v téme: Mama si nevie najst pracu
Kukipuki

Dobry den, chcela by som sa niekomu zdoverit s problemom, ktory je u nas doma uz velmi dlhu dobu. Ide o to, ze moja mama si nevie najst pracu uz 18 rokov, resp. odkedy bola na materskej. Vystudovanu ma strednu ekonomicku skolu s maturitou, ma zdravotnicky kurz, zdravotny preukaz, pracovala v cestovnej kancelarii ako predajca aj administrativna pracovnicka. No odvtedy to s nou ide dolu vodou.
Otec to poslednu dobu uz nezvlada s nervami, chce ju vyhodit z domu, pretoze zijeme len z jeho penazi, my so sestrou este studujeme, takze si pracu este nevieme najst. Snazim sa jej pomahat, hladam inzeraty, volam kade-tade, no vacsinou je to marne. Naozaj je v dnesnej dobe tak strasne tazke najst si zamestnanie? Skusali sme vela inzeratov, predavacka, upratovacka, telefonistka, pomocna sila v kuchyni, opatrovatelka, no dokonca uz aj pri upratovacke usporaduvaju vyberove konanie a samozrejme si vyberu mladsiu, sikovnejsiu zenu (mama ma 43), ale aj tak je to kopa roboty za smiesny plat.
Niekedy si myslim, ze je to uz marne, mama uz akokoeby ani nemala zaujem, ja si kupujem noviny a hladam na internetovych portaloch, akokeby som si hladala pracu sama pre seba....
Mate nejake rady, ako postupovat? Uz sa to doma neda vydrzat, otec je zasa taka povaha, ze lutuje dat kazdy jeden cent, vyjadril sa, ze akonahle dokoncime skolu, poletime z domu a on nas chovat nebude, a ze matka pojde pod most.... Neviem, co mam robit.
Za vsetky vase rady dakujem.

jankaaaaaaaaa

skus si najst brigadu, aj ked studujes, tak sa da najst nejaka brigada na vikend, nejaka promoterka, alebo predavacka v butikoch.

Kukipuki

Ibaze uz je to skoro 20 rokov a ja uz nevladzem pocuvat kazdodenny krik, bitky, nadavky (az extremy - pi*a, hovado, spina...). A to vsetko kvoli peniazom.
Ona robi take pomocne prace, sem-tam si niekde nieco "najde" po znamosti, ibaze vzdy je to take prilezitostne, potrebujeme skor nieco dlhodobejsie so stalym prijmom penazi, viem, ze otec by bol stastny, kebyze si mama najde pracu...
Dost tym trpime aj my, deti, ja mam 18 a sestra 16 rokov, doma sa niekedy fakt snazime byt co najmenej, nepozname prepych ako ine deti, satnik si "menim" (kupim si 2-3 nove tricka) tak raz rocne, aj to ked dostanem nieco od babiek alebo nejaky prispevok od otca, so sestrou mame spolocnu jednu malu skrinu. Niekedy sa citim uplne bezvyznamna a mam chut odist z domu, taka je tu napata atmosfera... Ale vzdy myslim aj na svoju sestru, nechcem ju tu nechavat samu, viem, zeby to bezomna nezvladla...
Uz ju musim presviedcat, aby sa o nieco snazila. A zas to nie je take jednoduche, ona nema niekedy ani na cestovne, otec jej neprispeje ani k tomu.

jankaaaaaaaaa

najlepsie je, ak si spravi dobry zivotopis, a motivacny list a sama iniciativne navstivi firmy, kde by potencionalne mohla robit.. cez inzeraty to je o nicom.. tam sa ozyva velmi vela ludi.. takze sance sa znizuju

xy:)

ano, je velmi tazke si najst pracu a vobec sa jej necudujem, ze rezignovala.. co robit? nadalej sa snazit o pracu, hladat inzeraty, vlievat jej nadej, dodat sebavedomie, ze ma na to, aby si nejaky flek nasla. a verit.