Aby sa darilo

ta3

veru, konecne si zijem spokojne a to je nieco, co sa nevyvazi nicim, ja som zo Slovenska musela odist, lebo uz vtedy som sa tam doslova dusila

Lulu2011

ta3 - zijes v krajine, kde mozes zit bez strachu, to musi byt uvolnujuci pocit, toto veru my nepozname, tu maju strach aj pracujuci, lebo z 300-400 eur uz nevyplatis nic

ta3

no ved hovorim, ze s Vami sucitim, lebo situacia tu a tam u Vas sa vobec porovnat neda, ano, dostavala by som p[odporu aj keby som nemala nic odpracovane a nie pol roka a potom sa chod past, ale stale, veru tak

Lulu2011

ta3 - dakujeme :) inak ja nerozumiem, vysoke odvody, dane, platy nizke, kde sa tie financie stracaju? mam taky blby tusak, ze ten Euroval prejde a kym ine staty to na ekonomike neohrozi, my si tento cin ponesieme niekolko generacii a je mi do placu, ze ot bude nielen moja, ale aj mojho dietata, musim nejako presvedcit muza zacat novy zivot v zahranici, tu to bude stale len tazsie a tazsie, nielenze penazi nikdy nebude, ale bude sa zadlzovat dlhe roky dopredu a kedze sa s financiami ani pracovat nevie, bude to kolotoc, ktoremu sa na konci roztrhnu retaze a ostane iba spust

podpora aj ked nie su odpracovane roky? to je zaujimave, tu ma clovek podporu pol roka 50% z platu a to predtým musi odpracovat 3 roky, ak nahodou ochorie dlhodobo a nemae odpracovane roky a nema mu kto pomoct, ostane invalid na ulici

ta3

nie, nepracovala som tu, s vynimkou pol roka, ale aj ked vobec by som nepracovala dostavala by som permanentne tunajsiu podporu v nezamestnanosti a je teda pekne vysoka, urcite vyssia ako platy na Slovensku, to som teda nevedela, ze padla vlada, hoci som len pred par hodinami hovorila na skype s kamaratkou zo Slovenska, uz sa to dalo cakat, ta situacia bola uz neudrzatelna, urcite to pomoze, lebo horsie ako to bolo, uz to ani nemoze byt, drzim Vam vsetkym palce, aby sa Vam trochu polepsilo, lebo toto co zijete a o com tu diskutujete, to je hrozne

Lulu2011

ta3 - podporu mas z Australie? nepracovala si tam nikdy? mam 2 spoluziacky, ktore tam odisli, su tam slovenske komunity, priznam sa, ze nemam ani potuchy aka praca je v Australii pre SLovaka, ci ako napr. v UK? dobre si urobila, urcite aj vnimas čoro moro, pad vlady vcera a vobec, nevieme co s nami bude, sr vlada nema peniaze na nic, na druhej strane chce zadlzit nielen nas, nase deti ale dokonca aj vnucata, proste cele SR je na depresiu, som zvedava co budu robit, ked sa polovica Slovenska zdekuje prec, pre katastrofalne zivotne podmienky

ta3

ano Lulu, zijem v Australii, ale iba 6 rokov, takze este dobre si pamatam zlu situaciu uz vtedy a odvtedy to veru ide permanentne dolu vodou a neznamena, ze ja som uz za vodou, tak ma Vasa situacia nezaujima, mam silne socialne citenie a je mi Vas vsetkych hrozne luto ked to teraz mozem porovnat, mam uz 58, takze robotu som uz nemohla zohnat, ale z podpory si tu zijem ovela lepsie ako na slovensku z inzinierskeho platu veducej oddelenia, to je veru posmech a hanba Slovensku

cinkaa

Lulu, hej, tak som myslela, ci mozes splatit skor bez pokuty. Viem si predstavit tie platy na vychode... A tie ceny! Na to, ake su platy a dochodky nizke, ceny su ako pre milionarov. Otras.

Lulu2011

cinkaa - jasne, ze sa da, po nejakych ciastkach, aby to bolo bez "pokuty" ale pochybujem, ze sa niekedy dostaneme k takej pálke, ze to budeme vediet splatit skor, aj ked loto podavam :D som z vychodu a naozaj je to tu platovo velmi zle, neda sa nic usetrit