Aby sa darilo

Lulu2011

Omega - tak zivot je zlozity a radsej bundu a rukavice v prefukovom byte, ako igelit a zamrznutie vonku niekde na lavicke, vzdy clovek moze byt na tom este horsie, ach jo

neopren? nemali by to zabudovat do bund? boli by teplejsie :)

pozri-

...ja som niekedy pracovala v CEZ ale to boli ZLATE CASY-elektrina stala par halierov a este som aj mala na nu zlavu...

0mega

odstrihnute rukavice :D

to je ako keby hackersky sposob zivota :D

na nejakom odlalom nevypatratelnom mieste, napr Sibire :D

no aspon ma clovek spomienky :)

0mega

vase sympatie si nekoupim, ale na vsetcho ostatni mi prachy davate, tkaze pratele na moje..

cca tak nejak :)

no akoze ak pouzijes neopren, tak mozes ist v kratkom rukave do fujavice snehovej :)

ja som tak za mladi chodil (ale bez neoprenu) lebo ma bavili extremne extremy :D a seriozne, kazdy 10. clovek na ulici ma oslovil, ci som OK, alebo ci mi nie je zima, alebo ze nech si na seba nieco dam :)

citil som sa velmi divne, odtedy nosim aspon pulover :D

ale to je fakt sranda, chod v bahamskom obleceni ked je -10C vonku :) len tak z recesie.. este k tomu hovorit po English.. a je to uplne super ako ludia krutia hlavami a pozeraju ako keby som spado lz ... Baham :D:D:D:D:

Lulu2011

Omega - teda aký nechutný pájo v tej reklame, celkom horor takto pred spaním :))) inak toto video by sa dalo aplikovat na viacerých! a nerozumiem mu v tej casti co vravi sice... neviem co, ale na ostatne mi davate, ake slovo tam pouzije?

tak ty si zbehlý, ze specialne tricko a da sa chodit bez vetrovky :)) takto chodit po ulici som v kleci asi o chvilu, húkačky by ma brali do tepla psychiatrie :))) no ciapka doma...nemusi byt az tak mimo, aj ked sa tu rehlim, lebo ja si pamatam casy, ked som sedela za PC v zimnej bunde a s odstrihnutými rukavicami, co tam prefukovalo cez stare okno :))

ano, starí ludia vedia setrit, mali by nejaku prirucku vydat, lebo ja vzdy viac miniem ako prijmem, ano nelogicke, ale da sa to, tomu sa vravi magia kazdodenneho draheho zivota :D

0mega

odporucam kvalitne "undershirt" tj. (tielko?) alebo sko sa to povie.. podtricko :)

potom obycajne tricko

a potom pulover/sveter

tj. layering, pouziva sa v extrenej zime, ale da sa aplikovat aj doma.

pointa je taka, ze 1. vrstva zachyti pot ale neprepusti zimu dovnutra, alebo kao to vlastne bolo, neviem :)
(priestor medzi vrstvami udrzuje teply vzduch)

ale pointa je co najviac vrstviev.

takto sa da byt vonku aj bez vetrovky (ale vzdy je lepsie ju mat, idealne neprefuknutelnu) a zaklad je chranit si hlavu, pretoze telo si prirodzene chrani mozog a tam posiela najviac tepla.. cize cim "blbsie" vyzeraju ciapka, tym lepsie chrani :) .. sice to by bolo asi divne chodit doma v ciapke :) ale teoreticky by to malo zahriat ..

moji stari rodicia to robili takto:
osprchovali sa skor, nez som stihol ukradnut zakusok :D
teda do 3 minut :) boli vonku a cisty :)
nechapem.. a to maju studnu + boiler, cize prakticky dost vody..
ina generacia no :) neuveritelny "financny manazment" mali a stale maju.. tam by sa mohol akykolvke minister skovat a kajat az do konca vstkych cias..

0mega

byte..

ale tu som nasiel zaujimavu reklamu:

zpravy.idnes.cz

teda klip :D

tam v strede stranky :)

tragikomicke :D ci cierny humor to je alebo co, ale bohuzial kruta realita :)

Lulu2011

Omega - no a to predpokladam, ze byvas v dome, nie? desim sa zimy, nemame plastove okna, teraz tu sedim v dvoch hrubych svetroch a ked udrie zima, toto vykurit jáááj, asi zacnem brat ženšen aj celej rodine povinne naordinujem :))) nech je nam teplo, pri tých cenach sa neda, neviem co stoji kubik, ja viem len tu vyslednu sumu a mam pred ocami prisnu radu mojej mami, ze zavriet vodu! namydlt sa! a potom na chvilu pustit (a medzitým sa drkotat)

0mega

hmm, tak to s tou elektrinou mame narovnako..

u mna je to cca 50kubikov teplej a rovnako studenej za 1 rok.

neviem kolko to je, no ked 1kubik teplej moze stat 10eur?
o moj boze..

Lulu2011

tak aj draha je, ale sa tolko asi vydzabalo, my platime za elektrinu 30 eur mesacne- jednoizbak, teraz vo vacsom neviem kolko to bude