Aby sa darilo

Lulu2011

Omega - tak uz len kolki by sa na nieco take pridali :)) ale vacsina skloni hlavy, alebo ako v tej reklame, mat vo vrecku dvacku a tvarit sa, ze mam tisicku, to je take slovenske...

ja by som zduchla do zahranicia, fakt ma desi predstava zivota od vyplaty k vyplate a nic nemat, ale muz nechce do zahranicia, vraj co som taka pesimistka, tak dostala som :))

0mega

len skoda ze je kurz uz 1.33
ak by som trafil 1.43 bolo by super

ale nevadi, asi aj tak to ma zmysel :)

prepocitam to a dam vediet :)

0mega

musim nakupit zimne oblecenie, no ked vidim ze u nas su boty o 300% drahsie ako v USA, asi fakt pozriem nejaku letenku.

0mega

vyborny napad.

zasoby na 1 mesiac ma doma vela ludi (kompoty atd)

mozu si nenapadne spravit zasoby aj tak

myslim si, ze marza nad 100% je uz cista uzera a mali by za to sekat ruky.

rozmyslam, ze si otvorim vlastnu firmu a pojdem na marzi takej, ktora pokryje maximalne naklady.

bavilo by ma zneprijemnovat zivot takym uzernikom :) defacto by som to robil zadarmo.

Lulu2011

Omega - kamaratka bola nedavno v USA a prisla nadsena, ked mi povedala, ze je ochotna letiet tolko hodin az tam opat na 3 ndi kvoli nakupom, nechapala som, cez elektroniku, handry az po parfemy, vsetko lacnejsie a platy o akých sa nam tu nesniva

rozmyslam, co by sa stalo, keby sme vsetko bojkotovali, mesiac by si kazdy clovek kupil len chlieb a maslo, proste len to nevyhnutne na prezitie, co by sa stalo, ci by isli ceny dole, museli by a tiez keby sa nikto nenasiel, kto by isiel robit za 300-350 eur, tiez by museli dvihnut platy, kamarat mi vravel, ze BA neznasa nas vychodniarov, kvoli tomu, ze znizujeme platovu latku, ze kedysi tam mali vyssie platy, ale pride vychodniar a za 600 eur bude makat do umoru, lebo na vychode videl z toho tak polovicu, takze by to chcelo bojkot, aby sa tento system prebral

0mega

dnes som si kupil predmet v usa za 20USD s dovozom

u nas je najlacnejsi za 50EUR !

niektory slovaci do dovazaju a predavaju nelegalne na bazaroch po 50-100EUR

tak si mozete urobit obraz, kto toto sposobuje.. ludia sami sebe..

budem rad ked tento system skolabuje :)

Lulu2011

Omega - najhorsie je, ze kupime drahe veci a aj tak to bude odpad dovezeny z Europy, vsak slovaci zožeru vsetko, aj drahe, nekvalitne, v spravach davali kuracie maso zamrazene, 10 rokov stare, 50 x poprelepovane za vysoku cenu, zaruka zdravych potravin ziadna, ani za vysoke ceny

robila som vo firme, kde sme predavali presne za 99 vtedy este sk, kuracie maso z Ciny, brali ho vsetci, od Hypermarketov po skolske jedalne, az kým sa neprevalila vtacia chrípka, vtedy zacali brat slovenskej vyroby za 120 sk

AdamKrt

a co myslis, za kolko kupuju obchody tu kuracinu ? Za par susnov a predaju draho. Ides do Polska, alebo niektore obchody pri hraniciach a nestacis sa divit, ake su ceny nizke oproti inym mestam, co sa tyka napr. masa-kuraciny.

0mega

tesco je tiez v priemere drahsie o 10% ako kaufland, neviem ako je na tom lidl a billa

kazdopadne je to cele kartel :)

tak isto ako cele masiarstva.

alebo ako je mozne, ze kazdy ma +- rovnake ceny? ronvako VYSOKE a nie nizke?

kartel..

(toto mi potvrdilo vela ludi, od obycajnych az po pravnikov, ktory prezili velmi vela obdobi na slovensku)

ale zase, ak clovek kupi kuracie za ,99 moze mat seriozne problemy na zdravi :/

Lulu2011

Adam - ano, zistila som, ze Billa je na tom s cenami uplne najhorsie, ale fukal hrozny vietor, sa mi nechcelo cele mesto presnorit kvoli kuracine, nabuduce sa uz pripravim dopredu :) jedno mensie masiarstvo malo prsia po 4,90 a zrazu aj oni uz maju za 6, to ze islo vsetko hore, je nezvratny fakt a ze platy sa inflacie netykaju tiez, teda poniektore, vacsinou obycajnych ludi